Slovenka v Prahe bez ceskeho zdrav. poistenia

barbi1409
16. led 2019

Ahoj, vedel by mi niketo poradit? Som zivnostnicka (OSVC) Slovensku - dane aj vsetky odvody platim tam, ale realne zijem v Prahe s priatelom. Nemam ani potrebu mat tu v CR zdravotne poistenie, lebo na bezne zdravotne prehliadky si chodim do BA a v akutnych pripadoch ma osetria. Zistila som, ze som tehotna. Logicky som sa chcela teda dopoistit aj v CR, lebo tehotna nebudem cestovat ku doktorovy na SR, aj rodit chcem v Prahe. Ale vypocitali mi sumu okolo 65 tisic kc na 12 mesiacov- poistenie tehotnej cudzinky v CR. Zda sa mi to vela najma ked platim riadne odvody do Unionu na Slovensko. Je moznost ze si budem vysetrenia a porod hradit sama a zdravotka mi to preplati? Nema niekto skusenosti prosim?

makronka222
16. led 2019

To si musis vyresit se svoji pojistovnou, kazda ma jine podminky a moznosti, zda ti pak zde neco proplati, tezko rict. Zacala bych to ale resit. Jinak 65 za porod a peci tady mi prijde fine, si porad cizinec, platis si zdravko jinde, to je logicky. Ja si zlomila ruku v italii a musela jsem zaplatit cash 110 tisic, pak mi to teprve v cr proplatili... a to jsem byla 1 den ve spitalu.

barbi1409
autor
17. led 2019

@makronka222 jo jepravda ze ked si tie ceny spocitam (pece + porod) asi je ta suma realna... skusim este zavolat do svojej poistovne ale asi si tu radsej uhradim zdravotko nech mam klud. Dik moc