Slovenky žijúce v Čechách a rodičovský príspevok

amalko
15. únor 2012

Ahojte je tu nejaka Slovenka?Potrebovala bych poradiť.Žijem v Čechách a rodila som tu a nejako sa neviem dopracovať k rodičovskému príspevku.Tu som pracovala odvádzala dane a vše kolem toho,a teraz keď si vybavujem rodičák mám problém za problémom.Materskú mi vyplácali tu a pri rodičák si mám vyžiadať na Slovensku a tu mi len doplatia do tých 7600kč.aspoň tak ma tu furt presviečaju úradníčky.Pravdu povediac už mám v tom hokej.Už 5 mesiac jsem tu bez prímu co je dosť na figu.Furt ma tu zavalují nejakýma blbotinami že pokial máme všetci trvalý pobyt na Slovensku a manžel tam podniká mám si rodičák vyžiadať tam.Neviete mi v tom někdo pomoc.Budu vďečná za každou radu.Moc dekuji

barky
17. únor 2012
amalko
autor
17. únor 2012

@barky oki moc dekuji

dominikasiso
16. kvě 2013

Ahojte... potrebovala by som asi poradit... zijem vyše roka v ČR a aj tu pracujem... Zijem tu s partnerom,ktorý je tiež slovak a čakame miminko.. potrebovala by som vediet,kde mam narok na matersku a ci vobec.. Bolo by fajn,keby som tu nasla radu, sama nejako neviem ako mam postupovat...Dakujem moc

matilduska
12. čer 2013

@dominikasiso
Ahoj, ja som Slovenka a mam manzela Slovaka, zijeme a pracujeme niekolko rokov v Prahe, mame prechodny pobyt. Prave som na materskej dovolenke a poberam tu penazitu pomoc v materstve. Vsetko za mna zariadil zamestnavatel. Stacilo odovzdat papier od gynekologa pred nastupom na matersku dovolenku. Nic viac som nemusela robit. Teraz mi materska konci a idem si vybavit rodicovsku, tu uz musim sama, nemal by to byt ziaden problem, som zvedava, zatial zistujem info, na aky urad vobec ist a s cim. Ak by si chcela este cokolvek poradit, ozvi sa. Inak dobre vseobecne clanky o materskej a rodicovskej su tu, nie su konkretne pre Slovenky, ale prehlad ako veci funguju.
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-a...
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-a...

ladka44
11. led 2015

ahoj ja jsem slovenka muj manzel je cech a mame problem s materskou dovolenou dete jsem porodila tu v prahe a nedari jse nam tu vyridit penize na dite porad po nas neco chtej prosim vas o radu jak nato ?? dekuji