Vyhlasenie o bydlisku

lenochidy
19. led 2019

Ahoj chci se zeptat zadam si o porodne ze slovenska a potrebujem dolozit vyhlasenie o bydlisku, kde mi ho potvrdia ked je tam kolonka ze spravny organ, kto to je a musim to dat potvrdit na slovensku ked tam mam trvali pobyt ale rodila som v cechach. A ked som slovenka a rodila som v cechach aky trvali pobyt ma moje dieta ked partner je cech ale nie sme manzelia. Musim malu prihlasit k nejakemu pobytu aj v cechach. Dekuji za odpovede

makronka222
19. led 2019

Neni lepsi zavolat na pracak tam u vas, aby ti to vysvetlili?

diewcatqoo
19. led 2019

@lenochidy ahoj. Realne sa zdrziavas v cesku alebo na slovensku? Ak sa s babom zdrziavas v cesku, ani neziadaj na sk o porodne, zamietnu ti to. Tam musis dokladat papiere o bydlisku, ze sa realne zdrziavas na sk a ze dieta ma pediatra na sk a pod.. ked zijes v cechach, tak to asi nedolozis, ci? Posudzuju to dost prisne.. v pripade, ze by ti to nahodou schvalili a po case zistili nezrovnalosti, musela by si cely prispevok vratit. Pokial ma dieta otca cecha, tak trvaly pobyt bude mat v cesku. Ako rodinny prislusnik ceskeho obcana ma na to narok. Ak nie ste zosobaseni, ty, bohuzial nie si rodinny prislusnik a pravo na to nemas. Vybavovali ste si pre dieta aj nejake slovenske doklady? Rodny list, pas a pod?

diewcatqoo
19. led 2019

A ak zijes s babom na sk, tak dieta ma pobyt tam, kde ty. Len ho musis na tom urade nahlasit. V tom pripade si aj ziadaj to porodne.

sandral
20. led 2019

Záleží od toho, kde sa dieťa zdržiava. Ja som rodila tiež v ČR, žijeme v ČR, takže na pôrodné nárok v SR nemám.
Na pôrodné, musí žiť dieťa reálne po pôrode v SR, mať tam pobyt a byť v evidencii pediatra.
Ja som v ČR už 5 rokov, TP tu mám iba 2 roky, odkedy sme manželia.