Zdravotni dokumentace. Mám právo si o ni říct?

aponchie
31. kvě 2010

Ahoj..jak je to se zdravotni kartou potazmo dokumentaci +rtg snimky?Mam pravo si o svou kartu rict od sveho lekare at mi ji da anebo ne?Zdr.karta neni preci majetek lekarem,ale moje osobni dokumentace.Je to jen ze stare doby zazite ,ze vam kartu nechteji dat potazmo do ni ani malem nesmite koukat nebo vam daji akrtu na pozadani do ruky oproti podpisu treba?

lenkabu
31. kvě 2010

Musí ti ji dát nebo umožnit pořídit kopii 😉

aponchie
autor
31. kvě 2010

j asi to taky myslim,ale spousta holek to ted resi na jine diskuzi a ja s tim prave nikd yproblem nemela.nechapala jsem ,ze s enekdo boji do sve karty podivat aby se na nej sestra nebo lekar blbe nedivali to ja si ji obcas vzala domu udelala v ni poradek 😀 procetla a odnesla a nikdo nic nerekl jen semt o podepsala kvuli ztrate

lenkabu
31. kvě 2010

Já ji měla taky normálně doma nebo si v ní četla,je to o mně ne 😅 A bylo to i uzákoněno,jen nevim podrobnosti a kdy.

lenkabu
31. kvě 2010

Ael zae musim přiznat že to mám snažší páč jsem zdravotník tak se nikdo necuká mi to ukázat 😉

helcah
31. kvě 2010

Manželův zubař mi říkal že když k němu budu chtít přejít od své zubařky, tak mi moje zubařka nemusí předat kartu, ale musí mi z ní pořídit opis.