S. O. S. - čím nahradit máslo?

lijurena
8. říj 2021

Zdravím holky... Mam rozdělaný dort a potřebuji ho finálně pomazat máslovým krémem. Poslala jsem přítele pro máslo a ted jsem zjistila, že je to směsný tuk😓 nevím co si počít. Budu protahovat marcipánem.

olga_
8. říj 2021

@lijurena A potahuješ opravdu marcipánem (mandle), nebo nějakou cukrářskou hmotou? Mám doma výbornou knížku o dortech, tak bych mohla podle toho možná vypomoci.

lijurena
autor
8. říj 2021

@olga_ opravdu marcipan 😓

olga_
8. říj 2021

@lijurena A máš doma nějakou marmeládu? V knize je pod marcipán doporučený meruňkový džem, který zahřeješ a protlačíš přes síto.

olga_
8. říj 2021

@lijurena Je to kniha Úžasné dorty, už jsem jich podle ní několik pekla a max spokojenost. Každopádně marcipánem jsem nepotahovala, ale vůbec tu vlastně máslový krém nedoporučuje ani jako alternativu.

olga_
8. říj 2021
olga_
8. říj 2021
potaplice
8. říj 2021

Čokoládová ganache by měla být pod marcipán ok, ale dělá se den předem.

potaplice
8. říj 2021

@olga_ kombinace máslového krému a marcipánu je nejlepší - potvrzeno spoustou dalších lidí ,ale musí to být pravý máslový, žádný pudink.

olga_
8. říj 2021

@potaplice Já to nerozporuju 🙂. V každém případě mi přijde pravděpodobnější, že bude mít někdo doma džem, než čokládu a smetanu atd. na ganache...

lijurena
autor
8. říj 2021

@potaplice
@olga_
Děkuji holky. Tak nakonec jsem to udělala že zbytku a stačilo k mému údivu. Jenom máslo a moučkový cukr.

olga_
8. říj 2021

@lijurena Tak super!