Mateřské školky v Písku. Máte recenze?

2. lis 2022

Ahoj, můžete mi dát recenze na školky v Písku? Kde máte dobrou zkušenost a kde nikoli? Zajímají mě i soukromé. Díky 🙂

klchudik
2. lis 2022

@sways budu dávat malého 1,5 roku do Královské školky ☺️

3. lis 2022

@klchudik takže zatím zkušenosti asi taky nemáš, že? S ředitelkou Královské školky jsem mluvila a přišla mi dost v pohodě... 🙂) Jenže to asi zatím všechny ředitelky...

Když slyším, co se ve školkách děje, tak mě to fakt děsí... Mám z toho dost obavy, právě proto bych chtěla přehled v Písku

3. lis 2022

@sways Podle me az tak nezalezi na skolce, jako na tom, na jake narazis konkretni ucitelky. Ja jsem ted na matersky, ale jinak jsem ucitelka ve skolce a rodice byli vetsinou spokojeni. Ale vzdycky narazis na nekoho, komu nektera ucitelka nesedla... je to subjektivni. Nejvic ti stejne rekne spokojene dite... samozrejme az po adaptacnim obdobi. Protoze proste na zacatku spousta deti place.. po trech letech stravenych vyhradne s maminkou je to proste stres a sok..🤷‍♀️🙂

4. lis 2022

@fairy26 ahoj Fairy 🙂, já jsem právě slyšela o dost ošklivém chování učitelek k dětem... Z toho mám docela obavu.. :( a jde mi i o to, aby učitelky respektovali rodinné zvyky. Například když dítě nechce jíst, tak aby ho nenutily (budeš tady sedět dotud to nesníš). Atd... Začátek školkové docházky mám vychytaný, takže pokud děti budou plakat, může mě učitelka kdykoli zavolat a hned přijedu...

5. lis 2022

@sways Z vlastni zkusenosti vim, ze maloktere dite place tak dlouho, aby bylo potreba volat rodice. I kdyz ja jsem pro to zavolat, pokud plac trva dlouho. Pokud samozrejme muze maminka. 🙂 S tim jidlem je to tezky, ja po detech chci, aby ochutnaly. To je moje zasada. Pokud ochutna a nejede mu to, muze jidlo odnest. To je u nas pravidlo. Ale ohrnout nos predem se mi nelibi.. Pak jsou bohuzel deticky, ktere pokud by se trochu nedonutily, tak cely den nesni ani sousto. I takove jsou, a pokud jsou ve skolce od pul sedme do 16h, tak to uz je o zdravi...Ale je to vzdy o domluve s rodici. Kdyz rano prijde a rekne, ze rybu proste neji, tak v pohode, muze si dat jen samotne brambory a treba dame vic polevky..🙂👍

5. lis 2022

@sways Jo a ja jeste po domluve s rodici treba posilam fotky nebo video pres Whatsapp. Mamky to vzdycky hrozne uklidni, ze ten srdceryvny plac rano v satne a pri predani ve tride fakt trval jen tu chvilku, nez maminka odesla..😁❤️

5. lis 2022

@fairy26 komunikace přes WhatsApp by byla bomba, nejsem si jistá, jestli neco takového frčí i ve školce kam jsme přijatí, ale určitě zjistím🙂.

Každopádně myslím, že srdceryvný pláč fakt nedám... Ale třeba to půjde nějak domluvit a budu moci ve školce s dětmi chvilku pobýt než odejdu... Jak se na toto díváš Ty?

5. lis 2022

@fairy26 proč to nucení na ochutnání? Toto jsem nikdy nepochopila. Když řekne, že nechce, tak prostě nechce. Děti nejsou blbý, buď vědí, že je to to, co jim nechutná a nebo se jim to z nějakého důvodu nelíbí. Nutit ochutnat, je to to samé, jako nutit děti jíst. A po pravdě jsem ráda, že moje holky vždy byly pevné a nenechaly se do něčeho podobného natlačit. Taky jsem jim to tedy říkala každý den, ať si toto nenechají nikdy líbit 😀 A sorry, nejíst pár hodin není fat o zdraví.... Ono kdyby strava ve školce více odpovídala vhodné stravě pro děti, vypadalo by to úplně jinak

6. lis 2022

@sways u nas ve skolce mame adaptacni obdobi. Deti maji moznost chodit do skolky posledni tyden v srpnu i s rodici. Muzou dopoledne i odpoledne, jak se tonlomu hodi a libi. Za me je to super, deti jdou pak v zari do znameho prostredi, uz znaji svoje pani ucitelky. Nam se to osvedcilo..👍

6. lis 2022

@blondynka400 tohle nebudu komentovat. Mate na to svuj nazor, pres ktery evidentne nejede vlak... ja mam jiny... a ten vlak pres nej nejede taky. Deti rozhodne netrapim...🙂

6. lis 2022

@fairy26 neřekla jsem nic o trápení, jen bych ráda pochopila, proč toto děláte. Jaký to má smysl? Možná to beru hodně ze svého úhlu pohledu, já byla to "vybíravé" dítě a vím, jaké na mne toto nucení zanechalo následky co se týče stravy. A to jsem byla fakt naštěstí hodně pevná a brzy jsem se dala na cestu odboje. Jen nechci domýšlet, co to udělá s většinou "běžných" dětí.
Proč toto neřešíte s rodiči? A není to jejich volba? Ok, když řeknou ano, tak jo, oni znají své dítě, proč to dělá. Ale toto svévolné jednání vychovatelek a učitelek mi přijde fakt mimo a hlavně to přesvědčení, že to děláte dobře a víte vše prostě nejlépe.

6. lis 2022

@blondynka400 S rodici to samozrejme resim a vsichni jsou seznameni s mym postupem. Vy porad mluvite o nuceni do jidla, ale to neni to stejne, co ochutnani. Spoustu jidel deti z domava vubec neznaji. Takze vy rikate, ze kdyz to nezna a uplne se mu to nezda, ma to vyhodit? Prijde vam to v poradku? Tolikrat se mi stalo, ze dite jidlo nechtelo a kdyz ochutnalo, vylizalo talir a jeste si slo pridat. Mozna proto na tom trvam. Vy mate spatne zkusenosti z dob minulych. Takhle ja to nedelam, dite ma na vyber po ochutnani, zda jidlo sni nebo odnese. Tak to prijde v poradku mne..

6. lis 2022

@blondynka400 A pokud se vam nezda stravovani ve skolce, mate moznost si dite vyzvednout pred obedem. Pokud si myslite, ze ochutnanim jidla mu vznikne trauma...🤷‍♀️

6. lis 2022

@fairy26 za mne prostě ochutnání je nucení. Co je to jiného? I když j to jenom jedno sousto. Stejně tak to braly i vždy mé holky. Prostě když vědí, že třeba játra nejedí, tak proč to ochutnávat? Já beru to, že řada rodin jí hodně jednostranně a že dětem to možná i může pak chutnat, neříkám že ne. Ale ty negativa prostě převyšují pozitiva.
Naštěstí už do školky nechodí (neříkám, že škola je v tomto lepší, bohužel, a pak občas i trenéři a pod). Ale buď si to vždy učitelky a další osoby nechaly vysvětlit, ať si toto praktikují na jiných dětech a nebo holky byly vždy tvrdé a prostě když nechtěly, tak neochutnaly, i kdyby jste se postavila na hlavu.