8měsíční holčička na umělém mléku má stále žízeň

arwen_arina
25. čer 2017

Už nebudu řešit pitný režim kojených dětí, diskuse se týká dětí na umělém mléku.

Moje malá má osm měsíců a kousek, denně vypije 450-500ml umělého mléka, ráno a večer. Přes den jí mixovanou stravu, mléčné výrobky, ovocné kapsičky apod. Od malička byla lohnil, krom UM vypila od narození až 200ml čaje. Velmi často měla žizeň. Přitom si nemyslím, že je to psychický návyk, v noci se nebudí, sání nevyžaduje, není ani dudlíková. Když jsem jí dávala tekutin méně, plakala, byla nespokojená a loupala se jí kůže, vysychala sliznice. Teď vypije 600-1000ml denně čaje či vody (jiné tekutiny výjimečně) plus těch cca 450ml mléka. V extrémních vedrech vypila i 1200ml mimo mléka. Je často žiznivá, po hrnečku s vodou vždy skoči jak vlk a pije, dokud na jeden zátah polovinu hrnku nezdolá 🙂 Je pravda, že oba s mužem pijeme hodně, v létě klidně 4-5 litrů a já piju i v noci, jinak nemohu spát. U doktora jsme to probírali, byla i na vyšetření ledvin a vše je v pořadku. Vyděsily mne až zde v diskusi názory, že takové množství tekutin je moc. Nevím ale, co s tím, když jí dám méně vody,než chce,pláče, je mrzutá a málo čůrá. Tak nevím...

alemari
25. čer 2017

@arwen_arina pokud jí dáváš čistou vodu a pije, má žízeň a je to dobře🙂. Pokud pije ochucené věci jsko čaj atd, tak je možné, že ji to "baví" sát🙂.

arwen_arina
autor
25. čer 2017

Ted hlavne vodu, caj uz tolik ne,ten pila,kdyz byla mensi...z 90% vodu a lohni jak diva a pritom tolik necura...jestli telo tu vodu spotrebuje?

alemari
25. čer 2017

@arwen_arina moje děti byly sice kojené, ale flašku vodu zungly celou😀!!! Pročůraní durchomrajs celí. Malá čůra v poměru co pije?

arwen_arina
autor
25. čer 2017

@alemari prijde mi,ze cura min nez pije...ted v tom vedru urcite,ale asi to vypoti,i kdyz se to nezda,je horkokrevna a zahrevna, i v zime mela porad teple ruce🙂

alemari
25. čer 2017

@arwen_arina každé dítě je jiný duloň no... pokud ty sama vidíš, že je jinak spokojená tak určitě lepší než kdyby ti nepila žejo🙂. Jen teda pohlídat to co vyčůrá( není obézní?)
Dělali ji vyšetření ledvin, cukrovku mají asi taky podchycdnou, tak prostě ráda pije!🙂.

arwen_arina
autor
25. čer 2017

@alemari jj je pry v poradku a dedicne taky nema pro tyto problemy zatizeni...asi mas pravdu a dobre jsi to vystihla :D

marcellia
25. čer 2017

Tak pokud jste to vzali i pres lekarske vysetreni a vse ok,tak bych to vic neresila. Telo si rekne,dostane-idealni stav. Navic z velke casti cista voda..to je parada..to je jen dobre.
Ja byla jako mala taky takova zizniva,a nikdo mi to nedokazal vymluvit. I pri polivce jsem mela zizen 😀. Porad mi ze srandy rikaly,ze mam asi cukrovku(smysl toho teda nechapu),na ovoce jsem pila-to zas ze pry ve me vyroste strom..nic me neodradilo,jak byla zizen,musela jsem lohnit. Ted se nasi hrozne bavej tim,ze me pozorujou kdyz piju. Ze pry jen otevru pusu dokoran a naleju to do sebe,klidne pullitr na ex behem par vterin.
Holt to tak mam porad noo 🙂

arwen_arina
autor
25. čer 2017

Nn,obezni neni,je tak akorat ke sve vysce,je velika, mela pres 4kg pri narozeni🙂) akorat ma velkou hlavu:D jinak tabulkova

alemari
25. čer 2017

@arwen_arina no vidíš, kolik maminek se stresuje, děti nepijí, mají zácpu.... to je problém tyjo....
Jen pohlídat čůrání a bud v poho. Po vodě jí asi zle nebude😂

arwen_arina
autor
25. čer 2017

@marcellia ja jsem na tom uplne stejne,tata se mi dodnes smeje,kdyz si v kramu jdu jako prvni pro vodu🙂 a mamka nepila snad nikd nic jinyho nez kafe:D a ja taky,pullitr na ex uplne bezne🙂

alemari
25. čer 2017

@arwen_arina já jsdm ve 27tt a taky piju vodu po půllitrech a prý mi to břicho z toho tak narostlo! To jsou moudra, viď???😝

arwen_arina
autor
25. čer 2017

@alemari no kdyz se tam to male s tou vodou vleze,tak je to v pohode🙂 ja byla tehotna loni touto dobou a taky jsem pila jak holandr:D

panickatlamicka
25. čer 2017

Zkus kouknout sem (ale nevydes se hned) : http://www.stefajir.cz/?q=nadmerna-zizen-polydi... a koukala jsem a 8,5 kg dite by melo vypit cca

panickatlamicka
25. čer 2017

Pardon: cca 1000-1200 ml tekutin za den. D

alemari
25. čer 2017

@arwen_arina dceru jsem taky čekala přes léto a chutnal mi birel😀, fest mi opuchly nohy... teď raději zůstanu u vody😀!!!

arwen_arina
autor
25. čer 2017

ja si rikam,ze to snad ma po mne,taky mam porad sucho v puse a porad piju,kazdych patnact minut, v noci po hodine...no jeste se radsi doktorky zeptam

arwen_arina
autor
25. čer 2017

@panickatlamicka tak to by mohlo byt v pohode,normalne vypije tech 1200ml i s mlekem, az ted v tech hicech pila vic...ma 9,5kg🙂

arwen_arina
autor
25. čer 2017

@alemari a bude to holka nebo kluk?🙂

arwen_arina
autor
25. čer 2017

Mne pri holce otekly nohy do mamutich rozmeru a chut jsem mela na cocacolu furt:D jeste ze ji delaji bez kofeinu🙂

alemari
25. čer 2017

@arwen_arina zatím to nevíme jistě🙂, ale je nám to fuk, doma už máme obojí😂😍