• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký čaj dáváte dětem v 1. roce?

28. února 2009 
ahoj, chtěla bych se zeptat jaké čaje dáváte vaším drobečkům. My jsme doposud kupovali od Hippu, jsme s nimi vcelku spokojeni. Chtěla bych vědět zda už takový mrňous může třeba černý čaj s citrónem, nebo třeba jestli děláte i jiný s citrónem. Malá mi ty od Hippu s citrónem nechce (ono ten citrón s bilinkama nechutná ani mě
:sweat_smile: ).
Moc dík
22. led 2009 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, my pijeme jen ovocné sáčkové od Lerosu a Megafitu. Stojí okolo 40 Kč a malé chutnají. Nesladíme. :wink:
22. led 2009 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Pardon- Megafyt - správně je to s "Y" .... :grinning:
22. led 2009 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj

já tedy mám už 2letou dceru
a klasický černý čaj s citronem jí nedávám
dávám jí dětský pytlíkový od firmy Megafyt
maj různé příchutě:citronový,pomerančový,lesní jahoda
a to jí nesladím a ráda to vypije
jenže ten dětský může pít jen 1pytlík denně a to je málo
tak jí dávám ovocné pro dospěláky a ty pije taky bez problémů
22. led 2009 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
leros jí nešmakoval :unamused: mě jo
22. led 2009 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jak to s těmi sáčkovými děláte ráno? mě malá ráno vyžahne 1/2 lahvičky a vyžaduje ji téměř hned, obzvlášť teď co je zahleněná. Jo, vstáváme současně, vlastně mě vzbudí :sweat_smile:
22. led 2009 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
no a co takhle dávat vodu? Ta je poruce hned . Náš malý nic jiného nepije. Je to zaručeně bez barviv, aromat, konzervantů a dalších blivajzů :wink: :wink: :wink:
Starší pil zase silně ředěné ovocné džusy - v poměru jako sirup s vodou - takže ovoněné a později taky jen vodu
22. led 2009 ve 22:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
vodu dáváme taky, ale co jsou holky nemocné tak bylinkové nebo ovocné čaje, po vodě mi dost kašle a teplou nechce :unamused: . ovocné džusy (domácí) zatím mladší nedávám (samozřejmě ředěné), osypává se mi po nich a taky nám zubařka říkala, že se z toho dělá zubní kaz (hlavně z těch kubíků atd, ale domácí také) :confounded:
22. led 2009 ve 23:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja davam pit caj jen rano k snidani. Delam rooibos caj nebo ovocny bez teinu. Zadny detsky caje nekupuju, krome tech bylinkovych a to dostava vecer na dobre spani.
Nejvice ji chutna visen od Celestian Seasoning. Ja jsem se ptala, jestli uz muze od roku ovocne caje bez kofeinu a pry ano, ale nikoliv zelene nebo cerne caje.
Jinak pres den pije jen vodu a odpoledne dostane k svacine flasticku s mlickem.
23. led 2009 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj

my také vstáváme součastně
hned po mě chce pít
no tak rychle vařím čajík a když už mě přímo prosí:Mámo čajík
tak jí to trochu zředím vodou a tím to ochladím no a hned pije

nebo děláme caro s krav.mlékem to může pít hned
a je to zdravý i pro děti Dr.nám to doporučila

Jupík,džusy atd.nedáváme
jen šťávu Jupí a to hodně ředím
bojím se aby hned neměla zkažené zuby jako jsme měly my,když jsme byly děti!
23. led 2009 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
holky jen pozor ty ovocne caje pro dospele jsou delané na bázi černého čaje!

davame vodu a kdyz chci aby pila tak do toho obcas cmrndnu stavu od YO a nebo do ni vyvařím kus jablíčka
24. led 2009 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,tak my dáváme čaj od magafytu nebo hodně zředěnou šťávu YO nebo obyč vodu -tu teda hlavně na noc :slight_smile:
24. led 2009 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,my pijeme taky jedině sáčkové čaje od megafytu,nesladíme a chutnají nám. :slight_smile:
24. led 2009 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
bramburka: ty myslis to, ze jsou fermentovane?
24. led 2009 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
myslim, ze mají tein, ty od megafytu asi ne, ale proste normalni obycejne cerne a ovocne caje.
24. led 2009 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
my pijeme taky sáčkové, nejradši má od Čajánku a když potřebuji jen trošku večer tak ho udělám z granulovaného, ale to je málokdy. jinak taky nesladíme. žádné ovocné šťávy nechce a to jsem ráda
26. led 2009 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojki :slight_smile: ja davam sve 13ti mesicni dceri uz nejaky ten mesic hlavne bylinkove (Leros bylinny a klidne sny) a taky bylinkovy od Teekanne, ten miluje, jinak od Megafytu u nas frci ovocne :wink: Vse je sackovane a s nazvem "detsky". Nekdy davame i samotnou vodu "kohoutkovou" ale ted pres zimu spis ten caj. Jeste jsem jednu dobu delala roiboos, ale hodne barvi a mala jaxe ucila pit z hrnicku, tak jsem pekne zurila nad kazdym politym trickem :angry: :grinning:
10. únor 2009 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, myslíte, že malá může mátový čaj?
25. únor 2009 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj tak ja jsem od mimi davala fenyklovi caj a moc malymu nechutnal.a pak jsem zacala davat vodu a tu pije dodnes.a kdyz ji ma "plne zuby"tak pije jablkovou stavu s bublinkama .mala teda od mimi vodu ani nechce nic jineho.a caj ...tan ten si muzu vypit sama.a jeste mladej hermankovy caj.
25. únor 2009 v 17:50  • Odpověz  • To se mi líbí
power: ohledne toho matoveho caje nevim, muze takove bylinky, co jsou uvedeny v detskych cajich.

skurinka: zkus ten fenyklovej udelat velice slabej, vylouhovat v hrnecku na 3 min a potom to naredit do dvou lahvicek a dolit prevarenou vodou (pul na pul). Ja to takhle delam u bylinkoveho na dobou noc od Lerosu, oni doporucujou 10 min, ale to je hrozne moc silne.
25. únor 2009 v 18:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, já dávám svě 13 měsíční dceři jen vodu, i v noci, když se nahodou probudí a čaj bylinkový jsem ji dala,jen když jsme šly ven a bylo dost zima,jinak jen vodu a rano a večer mlíčko. A mátový určitě není pro malé miminka. :sunglasses:
25. únor 2009 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
power: myslím, že poměr bylinek pro dítě sama neodhadneš, mohla bys jí tím ublížit. raději si kup čaj speciálně pro děti
25. únor 2009 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
My dáváme dětské sáčkové čaje ovocné.Nesladíme ničím, občas dáme trošku citronu.Černý čaj není vhodný, způsobuje zácpu.
28. únor 2009 v 01:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek