Kolik má denne vypít 20. měsiční díte?

jenovefa
25. říj 2010

Ahoj holky, hledala jsem v diskusích o kojo, ale nenašla. Chtěla bych se zeptat těch, které kojily podobně staré dítě nejen v noci a ráno, ale i přes den, zda jste dávaly dítěti ještě UM (nebo KM). Tomík vypije cca 600ml MM (někdy míň) a pak do něj NATLAČIM max. 200 ml čaje. Přijde mi to málo tekutin (má asi 13 kg, v létě zánět ledvin - takže má pít hodně) a nevím, zda je to dostačující z hlediska vápníku (ráno sní max 120g jogurtu, ob 2 dny večer kaše). Dr. mi žádné "další" mléko na prohlídce v 1.5 roce neradila.
Díky, případně písněte, jestli o tom nepíše někge Annag, nějak na to nemůžu natrefit...

jenovefa
autor
25. říj 2010

Tak jsem našla pár zajímavých info na kojeni.net... Tak si sama částečně odpovím - kojo asi stačí (ohledně mléčné dávky). Množství tekutin dohromady - snad je ta potřeba individuální.

radka.m.
26. říj 2010

ahoj,tak mléčná dávka je zcela určitě dostatečná,ale tekutiny jsou nedostatečné,v tomto věku by měl vypít kolem 1.5tekutin a tím spíše,že jste již takhle brzy prodělali onemocnění ledvin,takže určitě zvýšit pitný režim!

divoska
26. říj 2010

@jenovefa ahoj, odporucam temu https://www.modrykonik.sk/forum/tema/dakujeme-a... tam su odbornicky na slovovzate

ilijanka
26. říj 2010

@divoska a ako vieš, že vypije tých 600ml MM? Možno je to viac... A tekutiny sú aj v strave- napr.polievky, omáčky a podobne, takže možno mu to aj stačí,.. A ciká dosť?
í

bertica.h
26. říj 2010

podla mna stačí,moja dcéra je kojená+každý den má nesladku activiu a lučinu..
prvá dcéra bola kojená 2roky,tiež mala iba mm a activiu+lučinu.
ako si prišla na to,že vypije 600ml mliečka?to nemožeš vediet odhadnut pokial mu neodmeriaš vo flaške

jenovefa
autor
26. říj 2010

600 ml MM odhaduji podle počtu kojení a množství mléka, které jsem si minulý týden odsávala, když nemohl kvůli rýmě sát. Jinak do součtu tekutin počítám i jogurt, polévku / kaši... Ale pořád je to jen okolo 1 litru 😒 ... Řeším to právě kvůli těm ledvinám. Nějak se mi nechce zkoušet UM, ale třeba by mu chutnalo a pil by víc. Má atop. ekzém, tak nechci s nápoji moc experimentovat...
ilijanka - ráno čůrá po nočním kojo dost, přes den normál, něco do plenky něco do nočníku, takže těžko měřit.

radka.m.
26. říj 2010

tak jsem se dívala,tak dítě by mělo v tomto věku vypít 110ml na 1kg váhy,takže opravdu kolem litru a půl,můžeš do toho započítat i polévku,ale kvůli těm ledvinám by to mělo být hlavně čisté pití,já bych nedávala UM,ale určitě bych prostě prcka donutila více pít vodu,nebo čaj.

jenovefa
autor
26. říj 2010

@radka.m. díky, díky, já vím, v nemocnici mi říkali cca 100 ml na kg. No, bude teror... 😎

martinka17
26. říj 2010

@jenovefa to že si odsala asi 600 ml neznamená, že toľko vyťahá, on si potiahne aj to mlieko, kam sa ty s odsávaním nedostaneš, vlastná skúsenosť 😀 .
Aj ja ešte kojím, aj keď malý vypije počas dňa cca pol litra čaju, v lete asi 1200 ml, ale mlieko má len 2 krát denne. a pokiaľ viem, tak asi pol litra mlieka je odporúčaná dávka pre tento vek. Čo sa týka tekutín, ovocie a zelenina je na 90 % tekutina, polievka tiež, ešte aj mäso má veľa tekutín.....naposledy som sa dozvedela, že v tomto veku stačí asi 20ml tekutín denne na kg hmotnosti.......takže skús do neho dostať ešte asi 100ml čajíku a bude pohoda. Neviem, čo všetko si skúsila, u nás zaberá sklenený pohár, nová fľaša, farebný obal......

jenovefa
autor
27. říj 2010

@martinka17 No, třeba vypije mléka víc... Snad. Možná vytáhnu kuchyňskou váhu a zvážim plenky, třeba to tak zlý nebude.
Zkoušeli jsme všecko, zaraduje se u nové varianty, asi 5x se radostně napije a pak zahlásí "ne ne, ťap ťap, máma" - podá mi skleničku, abych si to taky užila a odchází... (do 1.5 roku nesměl kvůli kyčlím chodit, tak je teď z toho nadšenej).

martinka17
27. říj 2010

@jenovefa pozri, ak lekárka povedala, že je to OK,nerob si starosti. Malý do 1,5 roka nejedol, tiež som sa dlho stresovala, teraz keď nsechce, odložím a dám mu niečo iné, čo mu chutí alebo neskôr. O koľko lepšie sa nám teraz žije, o jeden stres menej

jenovefa
autor
28. říj 2010

@martinka17 jo, jo, stresů jsem si užila fůůůůůůůůůůůůru... Dr. mi říkala, že když má kdykoliv přístup ke kojení, že je to ok, jako že ví, kolik potřebuje, a netřeba do něj cpát něco dalšího. Jenže teď je díky možnosti dělat ťap ťap situace jiná, 2 kojení si zrušil a čekat, že si řekne o pití nelze. Dnes jsem zavedla fakt po každým soustě lok, celkem to šlo... Tak díky a krásný podzim všem. 🙂

martinka17
28. říj 2010

@jenovefa držím palce 😀