Látkové pleny - otlačeniny v podbřišku

snezzenka1
24. čer 2017

Ahoj, používám látkové pleny a jsem s nimi naprosto spokojená. Bohužel se ale začaly dělat malému v podbřišku otlačeniny od vkládacích plínek do kalhotovek. Tak dávám jen kalhotovky, jenže to nic moc nevydrží samo o sobě. Nemáte taky některá zkušenost? Nevíte, jak nad to vyzrát? Zkoušela jsem dát i separačku víc nahoru přes okraj vkládačky, by se mu zas neobtiskla... Ale jak se malej nosí, tak se tomu nedá nijak moc zabránit...

janicka_tkanicka
24. čer 2017

Taky používáme látkovky, als i kdybt ne, malej je pořád někde otlačenej. Miminka mají prostě citlivou pleť. V těchhle vedrech ho nechávám nahatého na jednorázové podložce nebo plence a jen mu do rozkroku hodím čtvercovku, aby všechno nepočůral. Jinak se tím ale moc netrápím, bude to lepší, až bude umět víc poloh než jen na zádech.

listopadka1
24. čer 2017

@snezzenka1 a co povazujes za otlaceniny? jestli jenom zacervenaly otisk plenky na kuzi, kdy to neni bolestive, tak to ma moje mala taky a neresim to. je fakt, ze tem prckum je na kuzi videt vsecko

snezzenka1
autor
24. čer 2017

jj červené fleky, má je taky jak je faldík - konec kalhotovky - a tam už se mu i odlupuje trochu kůžička... ale zdá se, že se to hojí, jak dávám jen čtvercovky či samotné kalhotovky, větrání je taky fajn, to má rád 🙂

ladyhacek
24. čer 2017

asi bych zkusila i jinou značku nebo nejosu Vá třeba už malé? já měla nastavitelné a pak jsem je právě zvětšovala.
Otlačeniny měl také (hlavně na zádech od gumičky nebo na stenách ( ale to jsem viděla i u jednorázovek)

lisianne
24. čer 2017

Dle mého názoru jsou látkové pleny totálně za zenitem. Co by za jednorázové pleny daly naše mamky. Nelatkujeme, mažeme po každém přebalení a jsme úplně v pohodě. Navíc ten čas co bych věnovala praní, jsem s prckem. I finance - pořizovací cena, cena vody, prášku.... Bych se mohla vy.. na latkovky. 🙂 A ekologie vyjde na stejno. Čištění vody, spotřeba elektrické energie taky má dopad na Životní prostředí, stejně jako likvidace jednorázovek. Tak proč si to dělat složitější.

luj89
24. čer 2017

@lisianne Myslim, ze na to se zakladatelka neptala... Na vyvraceni podobnych mytu jsou tu jine diskuse... Jinak teda moje mamka by za jednorazovky nedala vubec nic 😀. Moc nas v planu latkovat podporuje, totez tchyne.
@snezzenka1 ja bych zkusila ted v tech vedrech nechat casteji bez plenky a taky casteji prebalovat 🙂.

janicka_tkanicka
24. čer 2017

@snezzenka1 jestli to má tak moc, zkuste chvíli dávat jen čtvercovky, jestli se to zlepší. My máme svrchní kalhotky a moc mu je nedávám, protože mám dojem, že se v nich stejně paří. Pročůrá mi sklad i s vložkou, ale aspoň nejsem líná přebalovat. Zkoušela jsem kalhotkový sklad místo dráčka, jenže syn už je na to velký a já nejspíš nešikovná. Sice se nepročůral skrz, ale šlo to ven nohavičkou. Teda, omlouvám se, jestli sděluju detaily, na které nikdo není zvědavý 🙂

monaluza
24. čer 2017

Otlaceniny delaji papirovky, zrovna vcera mel syn jednu po dlouhe dobe a od tech tenkych ostrych gumicek mi prisly horsi (a dele viditelne), nez od narasene gumicky na latkovce... Stridejte ruzne typy/znacky plen, aby netlacily porad na to same misto a muzete zkusit i tlustsi separacku - fleecovou a nebo mikrovlaknovou (Little Lamb s vyssim vlasem jsou hodne chvalene).

monaluza
24. čer 2017

@lisianne Je videt, ze o modernich latkovkach mnoho nevite 😉. Je to naopak velky trend a skvela moznost pro vsechny, kdo se zajimaji o to, v cem jejich deti travi 24 hodin denne dva roky a jaky to ma dopad na jejich zdravi i zivotni prostredi...

janicka_tkanicka
24. čer 2017

@monaluza pojďme tuhle větev nerozvíjet, každý má své důvody pro nebo proti a jak řekla luj89, sem to nepatří

panickatlamicka
24. čer 2017

@lisianne tak ja treba hodila latkovky do pracky a sla s malou ven. Nemusela jsem to „traveni casu s ditetem" absolvovat v obchodAku pri nakupu jednorazu.

snezzenka1
autor
25. čer 2017

@ladyhacek: jj taky jsme měli otlačeniny na stehnách od jednorázovek od těch gumiček. Na zádech naštěstí nikdy nic neměl. Ale co teď jedu ve čtvercovkách, tak se to zlepšilo. Mám spoustu kalhotovek jednovelikostních, tak budu míň utahovat a snad už to bude dobré.
@lisianne: děkuji za názor, já naopak mám látkovky moc ráda, tak u nich zůstanu ;)
@luj89: teď přebaluji taky víckrát a větrání, to zařadím na délší dobu, rád se prokopává 🙂
@janicka_tkanicka: teď dávám hodně čtvercovky a skutečně je to lepší, od začátku přebalování zůstávám u novorozeneckého skladu a do něj šoupnu vkládačku, tak to malému i dýl vydrží.
@monaluza: tak to máme stejně - u jednorázovek jsem taky vypozorovala, že se mu zaryjou víc do stehýnek. O mikrovláknové separačce slyším snad poprvé, musím se jít podívat, oč se jedná 🙂 Mám flísovou, celulózovou a přichystanou viskózovou.
@lisianne a @panickatlamicka: já například jsem si zvykla dělat všecko s malým a jde to i u máchání plen, když si je přepírám např. v ruce, tak je malej u mě na sedátku a kouká zvědavě, co to dělám 😀

krucis
25. čer 2017

Nejpřívětivější svrchňáčky proti otlačeninám máme Petit Lulu. Mají silnější flísové okraje - opravdu měkoučké. Také jsou asi největší, které máme. Použitelné tak od 3 měsíců. Malé je 10 m a ještě je máme o číslo zmenšené (jako jediné), ostatní máme už na max.

janicka_tkanicka
25. čer 2017

@krucis potvrzuju, máme dvoje petit lulu a jedny anavy a petit lulu jsou lepší

arwen_arina
25. čer 2017

Dej pampersky a mas pokoj🙂 a budes mit more volneho casu, nemuset se s tim psat jak za krale klacka🙂 obyc pampersky nic moc,ale pants jsu skvele a nikde dite netlaci🙂

arwen_arina
25. čer 2017

*prat

snezzenka1
autor
27. čer 2017

Petit Lulu nemám, s flísovým mám od Bamboolika, ty jsou taky super, ale mrknu... 🙂
jinak jsem ale začla používat zklidňující krém od Weledy a skutečně se to nádherně hojí. Můžu zatím jen doporučit 🙂

maretavan
17. črc 2017

Já používám Bamboolika (svrchňáky) a jsou skvělý malá je docela faldíkatá a většinou otlačená není (občas když používám čtvercovky)

snezzenka1
autor
16. říj 2017

Zpětně píšu, co mi pomohlo. Nedám dopustit na konopnou mast Oprudík pro mrňata. Krásně zapůsobil i na ekzém!!! Výsledek znatelný hned po pár dnech 🙂