• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Spotřeba jednorázových plenek u novorozence a kojence

4. ledna 2016 
Holky prosím o radu... zajímalo by mě,jaká je spotřeba plenek u novorozence a kojence,jak často se musí přebalovat,zda před každým kojením nebo i po něm... chci si udělat nějakou zásobičku plenek ale netuším jak velkou a v jakých velikostech... Předem moc děkuji :slight_smile:
8. dub 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mam tydenni mimco a prebaluju zhruba 10x denne hodne mi kaka takze spotreba u nas je velka prebaluji vzdy pred krmenim a nekdy i po nem.
8. dub 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, v porodnici chtějí přebalovat před každým jídlem. A pravidlem je, že se po kojení často pokaká, takže ze začátku počítej +-10plen. Pak jak budete doma z porodnice a upraví se kakání, tak se to sníží třeba na 7. Ale záleží, jak velký prcek se ti narodí. Malej měl 3100g a měli sme doma cca 300plenek nejmenší velikosti.
Tak abych ti nějak poradila, tak do porodky se doporučije malej balík - cca 50ks plen 2-5kg. Domů pak třeba 2-3balíky a další 2balíky ve velikosti 3-6kg. A když budeš potřebovat, tak se dá vždycky dokoupit. :slight_smile:
8. dub 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, já bych se u novorozence nějak extra moc nezásobila:
1) jednak tvému mimču nemusí sednout vybraná značka plen (oprudí se apod.)
2) malá mi skokově vyrostla z velikosti plen a půl balíku jsem musela prostě darovat.

Spotřeba bude těch 8-10 za den zpočátku.
8. dub 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
zásoby bych nedělala...já prodávala 2 a přecházela hned na 3....:grinning: a spotřeba tak 10 plín denně
8. dub 2012 ve 21:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj :slight_smile: Tak u novorozence se většinou přebaluje častěji, mají přeci jen tu kůžičku citlivější a ikdyž plínka pojme hodně, je lepší přebalovat častěji. Navíc novorozenci často kakají :slight_smile: Vychází to na 8-10 plínek za den. Ale s tou zásobou malých velikostí bych byla opartná, nevíš jak budeš mít velký mimčo a třeba bys je ani neupotřebila. Jinak vel. 3 a 4 už chvíli vydží
8. dub 2012 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja by som prebalovala po kojeni.. pri kojeni sa obvykle miminko pocika, casto aj pokaka, takze jedna plena je hned prec..
8. dub 2012 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zasobu nedělej to si radči na ty plenmy dej penizky bokem a až budeš vědět které sdí tak koupíš a spotřeba tam 10plen nám třeba první vyhovovali pamper pak ale je pročural a proka´dil neseděli takže číslo dvě jsm eměly hugies a pak číslo 3 zase pampers takže fakt zásobu nedělat a taky pak mužou ziustat taky sem musela nějaké darovat prpotže nám ze dne na den nebyly.-((
8. dub 2012 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
V porodnici říkali 6-10 plen za den a přebalovat před jídlem. My teda přebalovali vždy až po jídle, aby ta spotřeba plen nebyla tak zbytečně velká. Kupovali jsme Pampers Premium Care (béžové) 1 a 2. Jedniček 2 balíky a dvojek 4 balíky. Vyšlo nám to akorát. U trojek jsme přešli na Pampers Active Baby (modré) a jsme u nich pořád, takže minimálně 4 balíky velkých balení jsme už spotřebovali. Pampersky jsou prostě nejlepší. Nakoupit zásoby v době akcí je nejlepší. Kdyby plenky neseděly, vždy se dají prodat nebo nechat pro další mimčo.
9. dub 2012 v 01:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
V porodnici a první týden doma jsme měli spotřebu i o dost víc jak 12 jednorázovek za den, novorozenci čůrají víc jak 20x za den a malá je citlivka na vhlko, v trošku vlhké plínce mrčí až brečí (vlastne jako všecka miminka hlásí už předem, jen novorozenec je hodně rychlý a pouští to prakticky během pár vteřin) , pokud v ní usne, tak se vrtí a stejně zase brzo probudí. Přebalovali jsme před a po kojení, něky i během, prostě tak mrčela a vrtěla se, pouštěla se prsa, když měla mokro, že to jinak nešlo.
Doma jsme pak najeli na látkovky :slight_smile:, to jsme otočili kolem 12 za den, teď už o hěco miň, snažíme se praktikovat bezplenkovou metodu :wink:.
9. dub 2012 v 06:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tak to budu muset přikoupit, zatím mám jen cca 80 plenek
4. led 2016 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek