Těhotenská žloutenka a svědění s vyrážkou

zouhev
20. zář 2018

Ahoj maminky či nastavající maminky.
Chci se zeptat, jak se u vás projevovala těhotenská žloutenka, hlavně byla u svědění nohou a rukou přítomná i nějaka vyražka? Svědí mne totiž prsty u nohou,nárty, parkrat mne svedila i chodidla, na rukou hlavne prsty a obevují se drobounke pupínečky podlite vodičkou.(nenapadá vas co by to mohlo byt a nebo nestalo se někomu něco podobného?) Začalo to ve 31tydnu. děkuji za odpovědi

neomenia
20. zář 2018

To bude spíš dyshidroticky ekzem, těhotenská cholestaza je bez vyrážky, někdy se zezloutne, svědí celé tělo.

zouhev
autor
20. zář 2018

@neomenia děkuji, hned jsem klidnější.

neomenia
20. zář 2018

@zouhev nicméně pokud by se objevila tmavá moc a světla stolice, byli by potřeba udělat jaterní testy, tak kdyztak to sledovat a uvidíte...

sphinx
20. zář 2018

@zouhev mne svedilo cele telo, ale moc i stolice byly ok. Objevila se mi tusim v 36tt ale muze to byt kdykoliv. Pokud by to nepreslo, urcite reknete dr, vezme krev a budete mit klid 🙂.

ajik123
20. zář 2018

Nejdříve mi svědilo chodidlo, palec jsem měla do krve a pak už celé nohy a chvilkama i jiné časti těla. Projevila se u mě ve 26 tt. Vyrážku jsem neměla. Typická byla tmavá moč a světlá stolice .

zouhev
autor
24. zář 2018

@ajik123 děkuji za odpoveď

zouhev
autor
24. zář 2018

@sphinx děkuji za odpověď