Svědění kůže ve 34. týdnu těhotenství. Může se jednat o těhotenskou žloutenku?

Zodpovězené
21. únor 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jsem ve 34. týdnu těhotenství a asi týden mě svědí ruce, nohy, a to i přes den. Nechala jsem si udělat jaterní testy a ty jsou v normě, ale při druhém těhotenství jsem brala od 38. týdne Ursosan na játra. Může se jednat o těhotenskou žloutenku?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

omlouvám se za trochu zpožděnou odpověď, jsem na horách s vratkou wifi...

Pokud byly testy na bilirubin v normě, nepřičítal bych to žloutence. Tipuji, že tyto potíže po porodu vymizí.

Držím palce!

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň