Jsem v 15tt a už 3 týdny mě svědí kůže

ma121
23. bře 2015

Ahoj holky, jsem 15tt a už od 12tt mě svědí kůže. Není že bych se drbala pořád, hlavně večer a nohy a ruce. Pak mám děsně suchou pokožku na zápěstí. DR jsem to říkala minulý týden a na krve jdu až 31.3.. Četla jsem o špatných jaterních testech, ale to bývá až většinou ve třetím trimestru. Setkala jste se s tím některá dřív? Díky za odpověď.

mandala
23. bře 2015

V těhu to jsou většinou opravdu játra, já měla tento problém mimo těhotenství, ale nic mi nezjistili. Může to být také projev cukrovky, nebo nějaké alergie.

blanka88
23. bře 2015

Jsem taky 15 tt. a od minulého týdne mně taky svědí kůže. Jak píšeš, ruce, nohy a mně svědí i břicho. Ale nemám pocit, že bych měla suchou kůži, ani žádnou vyrážku, nic...

hribecekbeztecek
23. bře 2015

Taky mě furt všechno svědí, já jsem si to vydedukovala tím, že se zvětšuju 🙂 a kůže se napíná. Pomáhá mi glycerin a mazat a mazat a mazat.

mandala
23. bře 2015

Taky se to dost často svádí na psychyku...

jaenik
23. bře 2015

Ahoj holky, mně svědí tělíčko snad od začátku těhotenství, kůži mám také suchou, nikdy mi nic špatného nezjistili, na suchou kůži pomáhá snad jen se pravidelně mazat.

ma121
autor
23. bře 2015

Já právě taky žádná vyrážka nic, jen prostě svědění. Ale není to, že by se škrábala od rána do večera a do krve. Uvidím, co mi řekne dr, ale co jsem četla tak játra většinou až ten 3.trimestr a často bývá předčasný porod, tak mám o miminko strach, když jsem teprve 15tt...Ruce mažu pořád, mám je vždy takové suché, červené a svědí, jak namažu, tak chvíli klid. Tak uvidím, co mi řekne, snad to taky bude jen napínání kůže, nebo alergie. Glycerin pořídím, děkuji. 🙂

ivaadvojcata
23. bře 2015

já to měla z jater...nakonec mi zjistili sraženinu krve na játrech, nic nebezpečného. je to hormon.antikoncepce prý. drbala jsem se strašně a nespala jsem skoro vůbec. musela jsem do nemocnice na pozorování. uvidíte, jestli to budou játra, budete brát spoustu vitamínů, které ale neohrozí vaše dítě, nebojte. a budete mít jaterní dietu. po porodu už vše ok.

naomi6
23. bře 2015

@ma121 Může to být špatná funkce štítné žlázy, ale nechci strašit, já jen, že jsem to sama taky zažila. Pozná se to z krve. Držím palce 😉

ma121
autor
23. bře 2015

@naomi6 a jak probíhala léčba? děkuji

naomi6
23. bře 2015

@ma121 Nestresuj dopředu, to bych nechtěla. Uvidíš z výsledků krve. Nasadí se léky. Já jsem musela nakonec podstoupit operaci - celou žlázu mi vzali a teď beru celoživotně léky, ale jsem naprosto zdravá 😉. V těhotenství mi jen doktorka zvedla dávku léků, jinak nic. Držím palce 😉

miren
24. bře 2015

a nebo líná slinivka🙂

lizaira
25. bře 2015

Ahoj holky, mě svědí snad všechno. Měla jsem stejný problém při prvním těhotenství a výsledek? Rozjely se mi alergie z dětství 🙂 Tak žádné ukvapené závěry, na stresování se má člověk dost času až se opravdu potvrdí něco špatného i když pak už se řeší jak s tím zatočit 🙂 Nestresujte zbytečně v těhotenství 😉 , já na to škaredě dojela. Tak hlavu vzhůru 😉

kriss9
25. bře 2015

Ahoj, jsem taky v 15t a svědí mě ruce a nohy vždycky když vylezu z vany...:/

hi.terry
19. únor 2016

Zvětšujete se .... Kůže se rozpíná, rychleji vysušuje, vznikaji strie.... Doporučuji 2* denně mazat kvalitními krémy s obsahem Q10, krémy s bambuckým máslem, obyč.oliv.olej....a mazat a mazat a mazat.....

weronikad
1. bře 2016

Mě kůže skvědí pořád a to jsem v prvním trimestru. Hlavně dekolt, kolem bradavek, na břichu se mi kolikrát objeví viditelná vyrážka-zarudnutí. Přestala jsem prát v aviváží a nepoužívám parfemované hygienické potřeby a svědění skoro zmizelo. Kůže je hodně citlivá. Já místo krémů používám dětský olejíček a tím si mažu i bříško před popráskáním.

lenka3p
1. bře 2016

Mne moje svediva kuze dovedla s cholestazou na hospitalizaci ve 38+0, a drahy synek se rozhodl, ze uz domu nechce a dva dny na to se narodil 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru