Vaginální tablety. Čím to může být, že se nerozpustí?

Zodpovězené
23. led 2020

Dobrý den,

jsem dva roky od porodu a mám občas problémy s vaginálním dyskomfortem (pálení, lehký výtok). Většinou se tyto problémy objeví před menstruací s tím, že po jejím skončení někdy odezní, jindy ne. Velmi mi pomohlo, když jsem začala používat menstruační kalíšek. Tyto problémy jsem měla i před porodem, dlouhé roky jsem se potýkala s kvasinkovými záněty, vyzkoušela jsem různou léčbu včetně 2x autovakcíny (kvasinky). Po čase mi byla zjištěna celiakie, po nasazení diety se situace trochu zlepšila. Dnes už řeším klasický zánět cca 2x do roka, jinak jen občasný zmíněný diskomfort.
Od porodu mám ale problém, že pokud použiju vaginální tablety (velmi spokojená jsem byla s Gynocaps), tak se tableta nerozpustí. Můj gynekolog tvrdí, že se s ničím podobným nesetkal, v lékárně taky netuší.

Čím to může být způsobeno? Naprosto pravidelnou MS jsem i přes plné kojení dostala ihned po šestinedělí.

Jaké jiné přípravky případně můžu použít? Velmi dobré zkušenosti mám i s Multigyn gelem.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

problém bude asi v použitých tabletách. Zkuste Gynimun intim protect - kromě bezproblémového rozpouštění budete spokojena i s efektem.

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň