Vaginální suchost. Co by mohlo pomoci?

20. kvě 2021

Ahoj, už nějakou dobu mě trápí vaginální suchost. Začalo to mykózou, která ne a ne se vyléčit. Dostala jsem od lékaře spoustu různých přípravků, které většinou neměly valný efekt. Po tom všem možným mě najednou začala trápit vaginální suchost. Ze stěru před cca dvěma měsíci opět vyšla kvasinka a tím pádem opět lékařka léčila "jen" kvasinky. Ale čím víc prostředků použiji tím je suchost horší. Je to opravdu strašně nepříjemné, svědí to, bolí a o sexuálním životě ani nemluvím. Máte nějaký tip, co by mohlo pomoci? Děkuji

anet_98
20. kvě 2021

Trpím na mykózy docela dost (vadí mi zůstat déle ve vlhkém/mokrém prádle nebo v zimě více vrstev oblečení).
Preventivně jednou za měsíc dávám na noc boraxovou globuli a při jakémkoliv výtoku vypláchnu rosalginem. Pokud už mykóza přijde, tak použiji zasebou 6ks (1ks/noc) borax. globulí a ráno vypláchnu. Přes den doma nechávám dýchat jen v šortkách a chodím naostro.
Pokud něco používáš už delší dobu v kuse, tak přestaň a nech vnitřek vzpamatovat se. Já jsem po těch globulích také sušší, ale stačí vyplachnout rosalginem, počkat 2 dny a jsem zase v pohodě.
Dobré jsou ještě tabletky s kyselinou mléčnou.

emiju
20. kvě 2021

A přeléčil se na mykózu
i partner?

autor
20. kvě 2021

@emiju přelecil, navíc používáme vždy kondom

autor
20. kvě 2021

@anet_98 já to měla právě i když jsem třeba dva měsíce nic nepoužívala. Spíš mi jde o to, zda je něco vhodného na tu suchost

svorly
20. kvě 2021

Co zkusit probiotický čípky? Měla jsem v těhotenství po mykoze brát na doporučení z gyndy, název už bohužel nevím.

skarol
20. kvě 2021

Mně pomohly globule Cicatridina (doufám, že to píšu správně, modrobílá krabička). Měla jsem taky pořád pocit, že mám zánět, přišla jsem na gyndu, doktorka řekla, že to není tím, ale že trpím právě na suchost. Já to mám způsobené kojením a rozhozenými hormony. Vypotřebovala jsem skoro 1 celé balení, než se projevil nějaký efekt, ale pak najednou dobrý a od té doby už půl roku klid. Protože pořád kojím, tak si cca 3x do měsíce globuli zavedu, pro jistotu. Jinak se to dá prý řešit i laserem...

autor
20. kvě 2021

@skarol děkuji za tip to vypadá dobře 🙂

autor
20. kvě 2021

@svorly zkoušela jsem, ale nic moc

skarol
20. kvě 2021

Je to dražší, ale mně to opravdu pomohlo 🙂. Doktorka mi poradila, že stačí dávat 1/2. Já tady po začátku dávala pro jistotu celou globuli, ale pak už jen tu půlku a dobrý.

anet_98
20. kvě 2021

Tak v tom případě bych zkusila tu kyselinu mléčnou nebo jak se píše výše, nějaké probioticke globule. Navrátí roznováhu přirozeného vag. prostředí.

natalko
20. kvě 2021

Cicatridina je super, pouzivam pravidelne.

bachovy_esence_poradna
20. kvě 2021

Jde i o celkovou rovnováhu organismus - záleží na stravě, krvetvorbě, imunitě a hodně také na psychice

autor
21. kvě 2021

@bachovy_esence_poradna imunitu mám řekla bych dobrou, ale s psychikou je to horší

bachovy_esence_poradna
31. kvě 2021

Napsala bych Vám, ale jestli se dívám dobře, tak je diskuse založená jako anonymní.
Můžete napsat mně, stačí kliknout na profil