Po 4 měsících po porodu bolí sex, do toho i svědění. Prosím, poradíte?

Zodpovězené
25. únor 2020

Dobrý den,

chci se zeptat. Jsem 4 měsíce po porodu a sex silně bolí.

Je to v normální stav? Kdy to přejde?

Začíná mi menstruace a zavést tampón je pro mě šílená bolest ☹.

Ještě mám dotaz. Po šestinedělí mám neustálé svědění v pochvě. Léčila jsem to antimykotiky a vždy to nejhorší odešlo, ale svědění v menší míře stále zůstalo. Byla jsem na gynekologii, kultivace byla negativní a gynekoložka říkala, že kvasinka tam není. Dostala jsem Macmiror - zatím jsem ho ještě nedobrala, ale svědění je stále stejné (5x denně), jinak žádné příznaky, možná po ránu mírný výtok, ale to je možná běžný stav (už si nepamatuji, jak to bylo před 13 měsíci než jsem otěhotněla, zda to není normální), ale hlavně mě trápí to svědění čtyřměsíční.

Předem děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

vypadá to tedy nejspíš na aerobní/smíšenou (bakteriální) vaginitidu.

Zkusil bych selektivní vaginální laktobacily (Gynimun intim protect) 1-2 balení a velmi opatrně s antibiotiky a antimykotiky (nedávat).

Držím palce!

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň