Aplikace vaginálních čípků u dětí

majruska
27. čer 2016

Ahoj, už delší dobu s 3,5letou dcerkou řeším gynekologické problémy - začervenání, pálení, výtok atd. Vše se opakuje cca po 14 dnech až 3 týdnech. Dle kultivace jí našli e-coli a stafylokoka v pochvě. Mastička Macmiror nezabírá, tak dnes dostala dětské čípky Furantoin. Prosím poradíte mi jak je nejefektivněji zavádět? Dnes to bylo víc než šílené. Držel ji vší silou manžel a brečely jsme u toho obě dvě. Má jich 10 minimálně musí dostat 7. Nechci ji trápit. Není na to nějaký fígl?

bachovy_esence_poradna
27. čer 2016

@majruska osobně bych se obávala toho, aby to u dcerky nezpůsobilo nějaké trauma 😔 😖 😔

napadá mě: dcerka už není až tak maličká, co kdyby si zkusila zavést sama?

jinak bych doporučovala nejen na léčení, ale také jako prevenci čínskou medicínu... jsou tam velmi silné byliny, které zvládnou i hodně těžké nemoci....
tedy nejen vyléčí, ale zajistí, aby se tohle nevracelo...

jako další prevenci pak samozřejmě kromě hygieny také dobrá strava (omezit cukry hlavně a zařadit pro- a prebiotika), protože to má přímý vliv na poševní prostřevní a gynekologické potíže

micaella23
27. čer 2016

No, na to vam meli dat figl u toho doktora, poradit co a jak, jak dite uklidnit, nemuzete tam dochazet kazdy den na aplikaci? Treba by to od nich vzala spis a byla by klidnejsi? Tezko rict:(

bachovy_esence_poradna
27. čer 2016

@majruska ještě mě napadá jestli by nepomohlo zavádění nějakým tenkým aplikátorem...

ale musím říct, že sama mám 6-tiletou dcerku a tohle si neumím představit, jde o hodně citlivou oblast a pokud by s tím nebyla srozuměná, tak bych už kvůli psychice určitě řešila alternativně.... mám s tím výbornou zkušenost a zjistila jsem, že se tak dá řešit velmi mnoho věcí - vyhnuli jsme se dvakrát i operaci, mnohokrát antibiotikům atd...

majruska
autor
27. čer 2016

@micaella23 Tak popisovali mi to jako zavádět šikmo dolů a že to po krátkém odporu půjde. no nakonec to šlo ☹ Ona je velkej tvrďák a vydrží hodně, ale tohle je prostě něco jinýho než ty její věčně dodřený kolena. S každodenní návštěvou to moc nevidím - jednak je lepší aby to působilo přes noc aby to nevyteklo hned ven a pak dr je od nas dost daleko a jeste navic ma za 2 dny dovolenou ☹ no pokud to nepujde tak se asi zkusim domluvit nekam pobliz.

majruska
autor
27. čer 2016

@bachovy_esence_poradna toho se taky bojim ☹ s tim samozavadenim to neni spatny napad treba hruzu z odsavani nosu jsem takhle odstranila temer okamzite. Diky za tip! Cukry neprehanim, probiotika uziva. Normalni jogurt moc nechce a kysane produkty do ni nedostanu ale bylinky uzivam a rada. Ani homeo se nebranim ale temi jde e coli tezko. Mate tip na neco konkretniho z te cinske mediciny?

bassetlady
27. čer 2016

A co to zkusit samy holky nápodobou ona čípek a vy tampon v klidu v podřepu nebo jednu nohu na stoličku. Udělat z toho takový holčičí koupelnový tajemství. To, že ji u toho násilím drží tatínek ji asi moc na klidu nepřidá.

lenkalenulka
27. čer 2016

Me delalo problem davat i cipek do zadecku pri horecce kdyz ji to stipalo takze jsem presla na sirup.. Zkusila bych si rict o jiny lek treba mast.. Taky bych se bala traumatu.. :-/ snad najdete alternativu

ppejskova
27. čer 2016

Tak násilím drží tatínek, jako chápu že je to potřeba... :( jenže to má do života teda supr zkušenost,nedivila bych se kdyby z toho měla pak blok v dospívání... Fakt bych asi popřemýšlela nad tou nápodobou...a nebo vysvětlit,povídat si o tom a pak zkusit bez tatínka... Hodně sil a pevný nervy,chuďátko malé... Jinak čínská medicína mojí kamarádce úplně zalecila záněty močových cest, asi tak 4x rychleji než jsem se z toho dostala já pomocí regulérní medicíny takže bych až tak skeptická nebyla obě jsme to mívaly chronické

micaella23
27. čer 2016

@majruska no jo, to mi nedoslo, ze po aplikaci to nesmi vytect:// jak radi holky- aplikator, nebo vy s tamponem ona cipek, bez tatinka, pokud zatne svaly a neuvolni se tak vime vsechny ze pak dovnitr se nic nedostane takze to by bylo pro ni utrpeni pokazdy. Snad na neco prijdete, ona to urcite s vama v te koupelne vklidu zmakne, ikdyby na 20 pokusu, je to velka sikovna holka.

bachovy_esence_poradna
28. čer 2016

@majruska píšu zprávu 😉

majruska
autor
28. čer 2016

@bassetlady
@ppejskova to je jasnýale prostě to jinak nešlo. V tu chvíli by přeprala kohokoliv jen aby mohla zdrhnout ☹ Však sem z toho zdrblá i já. Ještě abych jí tak udělala nějaký blok ☹ zkusím to s tím tampónem. přeci jen tohle nikdy ani neviděla dělat mě, tak netuší, že se tam dá něco strkat. Já jsem popravdě čekala že to bude jen šup a je to. Jinak tatínek je u nás velký kamarád snad i lepší než já 🙂 Takže ten do toho musí s náma. To nebylo jako že on je ten zlej a ubližuje jí. Kam jen si ten tampón bude strkat on .... 🙂 ne to je jen na odlehčení. díky za tip s tampónem a s tím podřepem. No nepřeju to nikomu. Jinak čípky taky odmítám aplikovat i do zadečku. Jenže tohlr se prostě musí vyléčit lokálně ne jen okolí mastičnou, to jsme zkoušely 2x a pořád se jí to vrací. Tyhle problémy řešíme tak od září. Teď zase léto bazény a kolotoč může začít znovu .Díky holky

bachovy_esence_poradna
28. čer 2016

@majruska bazény bude nutné omezit pokud má takhle dlouho už problémy... to se nedá nic dělat... alespoň dočasně 😉
tam nejde jen o nečistoty ve vodě ale i o chození v mokrých plavkách a o různou bazénovou chemii... 😒

prostejina
28. čer 2016

Jestli tam ma e.coli, tak se obavám, ze preventivně cinska medicína nezabere. Spis víc dbát na hygienu při utirani po stolici. Jinak ten aplikator je super věc. Urcite si s ní sednout, promluvit, říct ze se to holkam stává, ale ze je sikovna a ze to zvládne a uleví se ji. Je mi ji chudinky malý líto.. Je nefer, jak ženský maji hned kdeco a chlapi se nemusejí týden koupat a jsou úplně v pohodě :/ at je mala brzo zdravá.. 🙂 jo a po skončení léčby bych urcite zkusila lactobacily 🙂

majruska
autor
28. čer 2016

pravě zě ta e.coli je děsná potvora a nejde skoro ničím, Homeo Dr. se na to moc netvářila. Tak proto to trápení s čípkama. že to má ze špatnýho utírání je jasný, vysvětlovat můžu xkrát a stejně s ní nejsem celý den. Ve školce jsem to učitelce říkala ale je fakt, že když ji mám doma tak je to pak lepší. Plavky máme čtvery 🙂 sama se jak blázen na koupáku pořád převlíkám. Tak třeba bude hnusně a tohle nás mine 🙂Ale jsem ráda že jsem se sem ozvala daly jste mi pár tipů tak to večer zkusíme a třeba to půjde líp. Má taky přislíbenýho Pinky Pie z My little ponny tak to taky udělá svoje 🙂 jinak jsme u obvoďačky rozjely kolečko odběrů snad všeho materiálu a na vše, teď čekám na výsledky a uvidíme co dál.

ppejskova
28. čer 2016

@majruska na homeo se doktoři v 99% netváří to není takový byznys... Opravdu to zkus... Zánět močových cest je taky pěknej sajrajt a zvládlo se to ;)

majruska
autor
28. čer 2016

Homeopaticka doktorka mi rikala ze primo na e coli nic neni. je to potvora ze toho se i homeopatikama lze jen tezko zbavit a i ona mi doporucovala spise klasickou medicinu, popripade imunologii. Jinak i nase obvodacka na to veri 🙂 takze mam stesti. Ja to rada kombinuju.

ivular
28. čer 2016

@majruska A nešel by ten čípek rozříznout podélně napůl, tak aby ten průměr nebyl tak velký? Sice se tím sníží účinnost, ale ať to tedy není takové trápení..

bachovy_esence_poradna
28. čer 2016

čínskou medicínou jsem si vyléčila těžký zánět ledvin, odblokovala jsem si záda a nohu, která jsem měla zablokovaná tak, že jsem nemohla dostoupnout na nohu asi půl roku a na rhb nevěděli už co se mnou....

opravdu se nebojte alternativní medicíny... je vícero druhů...

zásada ovšem je mít dobrého konkrétního lékaře/terapeuta.... protože každá metoda může v rukou někoho kdo není řádně dostudovaný nebo pečlivý napáchat škody... a je jedno jestli jde o homeopatii, čín. medicínu, klasickou medicínu nebo Bachovky... sama se v tom pohybuju tak vím kolik lidí má třeba víkendový kurz a nabízí svoje služby...
pak si lidé bohužel udělají o altern. medicíně špatný obrázek.... 😔

ale to není o té metodě, v ní chyba často není..... je to o těch lidech jak k tomu přistupují, s jakou zodpovědností a jakými znalostmi...

každopádně v případě dcerky by bylo dobré podpořit celkově imunitu... snížit kyselost organimus a udělat trvalé změny v jídelníčku, případně i v životním stylu (vyřadit bazén)... dobré je jíst víc zelených potravin - ať už zeleninu (ovoce má hodně cukru, takže je velmi zdravé, ale v tomhle případě to s ním taky nepřehánět) nebo zelené potraviny typu chlorella, zelený ječmen... kvalitní doplňky v přiměřené dávce pro dítě....
já jsem dávala dcerce při oslabené imunitě čín. medicínu, zelený ječmen a probiotika kvalitní, dlouhodobě (možná rok i víc).... tehdy nám tvrdili na imunologii, že lepší to nebude a že nemáme nic alternativního ani zkoušet.... jenže já jsem už z doby před dětmi měla zkušenost, že to není pravda (taky díky tomu máme děti 😵 )..... no a jak se ukázalo, tak imunita šla nahoru velmi rychle a jsou to 4 roky a je to dobré, takže jsem se tomu začala věnovat i pracovně....
v těle totiž všechno se vším souvisí a tam to teprve začíná být zajímavé 🙂

katka2brno
28. čer 2016

Zkušenosti s aplikováním vaginálních čípků bohužel máme. Načtené mám veškeré diskuze z internetu a také z knihy. Moje starší dcera na výtoky trpí už 4,5 roku. Nyní je jí 6 let. Výtok má okamžitě, pokud by byla špatně utřená. Z výtěru jí vyšla E-coli a také enterokok. Furantoinové čípky jsme zaváděli asi 5x. Kolem těch 3 roků jí zabraly, potom už ne. Zavádění probíhalo přesně jak popisujete. Nejhorší byly vždy asi 3 aplikace, potom už to bylo dobrý, když víte jak a hlavně rychle. Zavádění sama holčičkou nedoporučuji, může si to zavést do močové trubice a to vyvolá zánět. Bohužel se ty čípky také velmi rychle rozpouští v ruce. V posledním roce jsem už na čípky a gynekoložku zanevřela. Tady je pár rad, které máme vyzkoušené - po velké holčičku hned umýt, oplachovat v mořské gynekologické soli ( přírodní varianta) nebo rosalginu. Několikrát denně opláchnout - prostě nedat těm potvorám šanci se rozmnožit. Někomu prý zabral dlouhodobý pobyt u moře, které funguje jako dezinfekce. Jednou nám zabrala lichořeřišnice v kapkách - bere se dlouhodobě až 3 měsíce. Jinak souhlasím, že je to problém s imunitou. Díky za informaci, že léčení E-coli homeopatiky nemá moc význam. Chtěla bych zkusit čínskou medicínu. Neznáte někdo dobrého terapeuta v Brně?

majruska
autor
28. čer 2016

@katka2brno diky za dobre informace.

ladaa20
28. čer 2016

@majruska a nešlo by ten čipek rozpustit do střikačky a pak ji tam střiknout to tekute

majruska
autor
29. čer 2016

@ladaa20 to se mi moc nezdá, to by to hned vyteklo ven takhle, když jí to dám před spaním a pak leží tak to tam přece jen chvíli zůstane.

Jinak včera proběhla instruktáž jak to ty holky mají v životě těžký včetně názorné ukázky, jak se zavádí tampón. No čučela pěkně 🙂 ale pak už aspoň věděla o co jde. Takže jsem to takhle měla udělat hned první den. a né jí tam prostě něco strkat aniž by věděla co bude ☹ Jinak jsem jí to dala hned na poprvé takže to bylo bez velkýho trápeníí. Tatínek ji držel za ručičku, ve druhé měla koníka a bylo to mnohem lepší. Protestovala, ale dalo se to zvládnout. Uffff měla jsem z toho zase hrůzu co bude.Díky za rady. V tomhle je MK k nezaplacení.

ladaa20
29. čer 2016

@majruska a co zkusit zavest ve spanku ja maleho i celeho přesleču kdy se zpoti aniž by se nějak moc vzbudil a když byl nemocny zvladali jsme v polospanku i leky a neprotestoval tak jak když byl vzhuru

radca
13. zář 2016

Bohužel řeším stejný problém ☹ Výsledky ukázaly stafylokoka, takže první mast, atb jenže to se hned vrátilo. Potom čípky... jenže ty jsme nezvládli zavést. Takže znovu mast, opět se výtok vrátil. Mudra říkala, že to prostě můžou vyléčit pouze čípky. Ale jak jí je mám zavést? Zkoušíme už druhý den a bohužel marně. Kdo nezažil, neuvěří a může si říkat, že to jde zvládnout. U nás to vypadá, jako bychom dceru vraždili a ona se chová jako by každou chvíli měla skončit v blázinci. Hrozný pocit a beznaděj. Nedovedu si představit ji vozit do nemocnice, představa, že jí tam čípek dávají cizí lidi je příšerná. Opravdu mám strach, že by se po těch 14-ti dnech snad zbláznila ☹ Nevím, co mám dělat...

majruska
autor
14. zář 2016

je to strašný a doufám, že už to nebudu muset nikdy zažít. nakonec mi pomohlo jí to ukázat na sobě a tampónu nekonecny vysvetlovani proc a te to fakt musime prvni aplikace byla silena manzel na ni skoro lezem a ja ji to tam rvala dalsi dny uz to bylo lepsi a lepsi. zatim dobry - 3 mes od preleceni. semtam oplachnu hypermanganem a je to. ale ty masti jsoou fakt na nic musi se to zevnitr. taky jsem ji nakoupila probiotika tak to taky pomohlo ale proste to tam musis dostat ☹

radca
16. zář 2016

Chjo, prostě se nám to stále nedaří ☹ připadám si totálně neschopná a zoufalá. Dělám opravdu maximum, ale zřejmě budu muset v pondělí zavolat mudře a domluvit se na tom zavádění v nemocnici. Asi mi to utrhne srdce ☹

kittykat22
16. zář 2016

@radca podla mna - skus ju to naucit sama. Stale dookola vysvetluj. Ona k tomu do par tyzdnov pride. Zatial skus pouzivat masticku - nedalo by sa to vyriesit siroko spektralnym ATB v tabletkach? Este je moznost nechat si predpisat ukludnujuce lieky pre dieta na 14 dni - alebo na spanie - a ked bude spat ako dudok, das cipok - nebude o nicom vediet. Samozrejme ked jej ho budes davat tak jej budes rozpravat co robis a vysvetlis jej to - lebo podla mna dieta vnima veci aj ked spi. Ale malo by to prebehnut bez psychickej ujmy

radca
18. zář 2016

Moc děkuji za tipy. Bohužel už i toto jsem zkoušela. Mastičku jsme již měli a když ji přestanem používat, vrátí se to. To samé ATB - vrátilo sevto. Mudra říkala, že jinak než čípkem to nevyléčíme. Ve spánku jsem to nezkoušela, protože má lehké spaní. Stačí, když jí jdu třeba přikrýt a už se mele v posteli.

verrda
20. bře 2017

Obnovuji diskuzi, maminky malých děvčátek, které jste řešily nějaký gynekologický problém, zvládla jste některá problém bez pomoci lékaře, Děkuji za info ☹

zabulenkap
Autor odpověď smazal
Zobraz