Mám nárok na porodné? Nejsme manželé

ewusssa
24. čer 2017

Ahoj kocky, prosim chtela bych vedet zda mam narok na porodne. S pritelem nejsme svoji, trvale bydliste ma jinde, v rodnem listu mimiska je napsany jako otec. Bere se v potaz tedy jen muj prijem jako prijem rodiny? Protoze v podstate jsem svobodna matka....

dencadenda
24. čer 2017

Pokud je v rodnem liste tak se pocita tvuj a pritele😉 a nesmi presahnout mam dojem 20500kc,to bys nasla na internetu😉 pak vetsinou narok neni,jelikoz kazdy ma prijmy vyssi😉

ladyhacek
24. čer 2017

Plat se počítá obou rodičů (neheldě na to kde bydlí) Takže pokud je otec uveden tak pak záleží jaké máte společné příjak se psalo víše

dencadenda
24. čer 2017

Na porodné u prvního dítěte tak v roce 2017 dosáhnou domácnosti s čistým příjmem do 20 817 korun, u matky-samoživitelky do 13 176 korun.

Dle me v dnesni dobe nerealne😞 jen chlap bere dost

kacireksro
24. čer 2017

ono to lze obejit,ikdyz je psany otec v RL,znama to tak udelala.ale musi ten chlap podepsat ze stebou nebydli ,myslim na matrice,a musi mit mezi sebou podepsanou dohodu o vyzivnem.potom porodne dostali,ale kdykoliv se ti muze nahlasit ze socialky na kontrolu,pak by se porodne muselo vratit,kdyby oni usoudili ze je to jinak.ja jsem do toho nesla,to litani,a delani ze sebe neco co nejsme mi za to nestalo 🙂ikdyz by se ty prasule hodili

ewusssa
autor
25. čer 2017

Ojjj tak toje fakt slozite a same litacky a zarizovani to ten cas radsi investuju do nakupovani prkotin pro malou :D dekuji 🙂)

blahova_andrea
25. čer 2017

@kacireksro no co vím, tak toto platí u jiných dávek, ale zrovna u porodného, že by jim toto prošlo? a že na to měli žaludek, to je věc druhá. u porodného je prostě jedno jestli spolu rodiče žijí nebo ne. když jsou oba v rodném listě, tak se oba počítají a zbytek nikoho nezajímá. třeba u příspěvku na bydlení už je to jak jsi psala. tam jde o pobyt a je možné z toho vykličkovat

kacireksro
25. čer 2017

@blahova_andreaopravdu to bylo u porodnyho,resila jsem to sni,protoze nam to uteklo asi o 1000kc.a rekla mi tento postup,ale nestela jsem tam ze sebe delat blazna.oni to porodne dostali

danahladnickova
25. čer 2017

U prvního jsme po rodné nedostali protoze tam se zapocitaval i můj plat ale u druheho tam sa počítal jen příjem manžela protože rodicak se do toho nezapocitava. Tak po rodné uz mám na ucte...ale nebýt paní na UP která nám poradila tak by Nas to ani nenapadlo.

karolinasvetla111
25. čer 2017

Kdyz porodim v cervnu, za jake mesice se to pocita ? Do 18.5.jsem pracovala, od 19.5.na materske, pritel do 1.6.na pracaku,plus alimenty 2000 na prvni... co vse se pocita? Je mi jasne ze muj plat a podpora, ale co mateřská a alimenty?

blahova_andrea
25. čer 2017

@danahladnickova aha, tak teď přemýšlím, jestli jsme nepřišli zbytečně o porodné na dceru. ale mám pocit, že v té době ještě nebylo porodné na druhé dítě. já se vůbec s oběma dětmi trefila dost mimo a dostali jsme prd 😀

blahova_andrea
25. čer 2017

@karolinasvetla111 mateřská se počítá, ale pokud vím, tak alimenty nikdy nikoho u dávek nezajímají. to je bohužel jen váš problém, že máte výdaje "navíc" ☹

karolinasvetla111
25. čer 2017

@blahova_andrea alimenty dostavam ja od otce dcery

danahladnickova
25. čer 2017

@blahova_andrea jo tak to sa taky porad mění, nám kdyby to ta paní neporadila tak Nas to ani nenapadne a nebyl to malý peniz

ploutvicka59
27. čer 2017

Dotaz asi hloupej,ale holá huba....jsem od 6.6.na neschopence a vypada to,ze budu az do doby,nez nastoupim na mateřskou...Tim padem ni klesa cisty příjem,pocita se to do porodneho? Kdyz chteji posledni tri měsíce?

blahova_andrea
27. čer 2017

@ploutvicka59 počítá

ploutvicka59
27. čer 2017
dencadenda
27. čer 2017

@ploutvicka59 pocita😉 ale budes mesic a kus nez porodis na materske,to se tam taky pocita...ja jsem taky na neschopence a mame smulu

kacenecka_24
27. čer 2017

@dencadenda A na porodné se dokládají příjmy za poslední 3 měsíce? Já myslela, že předchozí kalendářní čtvrtletí, což pak může (ale nemusí) vyjít tak, že se v žádosti mateřská nezohlední.

ploutvicka59
27. čer 2017

@dencadenda ne ze by mi slo o ty peníze,ale myslim,ze by narok mela mit každá...Uvidime,ale dekuju

blahova_andrea
27. čer 2017

@dencadenda záleží kdy porodíš. nejde o ty tři měsíce před, ale o předchozí čtvrtletí, takže jak píše kačenka...někomu se to promítne a někomu nemusí

jannca82
27. čer 2017

započítává se i dohoda o provedení práce do čistého příjmu ? 🙂

dencadenda
27. čer 2017

@ploutvicka59 no měla,ale bohužel skoro nikdo na něj nedosáhne 🙂 když se započítá moje nemocenská +manžel 🙂 Dříve to bylo lepší,že dostala každá na první narozené mimčo

daniellem
27. čer 2017

@jannca82 ano počítá

jannca82
27. čer 2017

@daniellem děkuji 🙂

ploutvicka59
27. čer 2017

@dencadenda prave,vsichni se strasne divi,ze ho nedostaneme...delame vsechno jak mame,do prace chodíme,daně platíme,tak nevidim duvod proc ho nedostat...holt nejsme hnedocesky😕

biedronka10
27. čer 2017

Ja mam take jeste dotaz, sice je mi jasne ze nam ho asi nedaji, ale da se pak o nej zazadat zpetne tesne po porodu? Ted uz nebudu nikam na urad lozit. Diky moc

dencadenda
27. čer 2017

@ploutvicka59 no právě 🙂 Manžel pracuje,já tedy jsem teď sice doma,ale i tak je člověk pro ně až moc bohatej

biedronka10
27. čer 2017

@ploutvicka59 protoze patrime do skupiny normalnich ceskych danovych poplatniku a ty je potreba drbat a drbat a drbat a jen z penez stahovat, ne jim neco davat. Chlap se honi jako zivnostnik od rana do vecera, mesicne odvadi poctive vsechny odvody, a ze jsou vysoke, nez kdyby se nechal zamestnant, neb to vim delam mu papiry...ja jsem az do posledka taky poctive pracovala, pak jsem skoncila na neschopence, protoze jsem se ve 28tt uhonila a skoncila hospitalizovana a vysledek je ze mi za duben neprisla ani nahrada za neschopenku, tlacim na urady a furt penize nikde, takze tak je to v nasem state uzasne.

blahova_andrea
27. čer 2017

@biedronka10 o porodné se vždy žádá jedině po porodu. je to porodné. nemůžeš žádat dokud jsi nerodila. žádáš s rodným listem dítěte 😉

ploutvicka59
27. čer 2017

@biedronka10 Asi tak,vsechno jak blbci na papíře a poctivě...A pak z toho nakonec nic...Lepsi v tomhle Kocourkově nedělat...Pak se diví,ze se rodí porad min a min dětí...Smekám pred holkama,co maji dve a více dětí...