3 dny ve školce. Kdo se s tím setkal?

22. zář 2022

Dcera začala v září chodit do státní školky. Začátky byly trochu horší, ale postupně se to zlepšilo, až si sama řekla, že tam chce spát. A vše bez problému, těší se tam, má tam kamarády. Nicméně mi paní učitelka oznámila, že vypozorovala, že ke konci týdne je dcera ve školce už celkem unavená a plačtivější a že bych měla zvážit, jestli si ji čtvrtky a pátky nenechávat doma. Tak dnes jde poo domů, ale už ráno mi brečela (což normálně nedělá), že tam chce spát...A ja teď nevím, co dělat. Setkal jste se s tím někdo? Bojím se, že pak už tam nebude chtít chodit na déle, když bude zvyklá na 3 dny.
Jinak únavě přičítám to, ze chodí pozdě spát večer (protože spí v té školce) a brzy vstává. Ale já ji večer prostě dříve neuspím, je to začarovaný kruh. 🤷‍♀️

ckei
22. zář 2022

Dávala bych normálně, bez ohledu na to, co říká učitelka.

sorboni30
22. zář 2022

Pokud chodí do školky a vyhovuje ti ji davat i pres obed,pokračovala bych..učitelky se chteji rady zbavit děti.
Každopádně ja jsem kluky dvojčata dávala spat vecer v pul 8. Prostě museli a rano byli cili a usmivali se. Dnes mají 7 a pul let a chodi spat brzy, rano neni problem se vstávánim, protoze jsou vyspani. Ano neslo mi je uspat,obzvlášť oba naraz, ale proste jsem u nich lezela, pozdeji dala kameru a sledovala..a usnuli.
Jinak mas pravdu. Jakmile budes davat dceru jen tri dny do skolky, zvykne si a pozdeji budes resit zase toto.
Proste bych se s učitelkou nebavila. To tak rika vsem rodicum aby nechodily jejich deti urcite dny do skolky?
A kdo tam teda pak ve skolce bude? 😱

lentilkah
22. zář 2022

A nemuze tam byt do odpoledne s tim, ze by nespala, aby ti vecer sla vcas spat?

vikinkav
22. zář 2022

Me decka taky usinaji v 10 a rano je budim pred 7 😕 Ale nevadi, unaveni snad nejsou, na doporuceni ucitelky bych se vykaslala, kdyz tam dcerka chce byt, tak at tam je.

ivis_b
22. zář 2022

Nechala bych ve skolce a snazila se vecer aspon trochu posunout vecerku, odpoledne se snazit ji maximalne unavit, idealne venku. Ale chapu, mne taky deti nechteji brzo spat, dceri budou dva roky, usina mezi 21-21:30, vstava v 6. Po obede ma jeden cca 1,5h spanek. Syn cerstve 6 roku a usina kolem 21:30, vstava vetsinou pred 6 a od 3 let uz po obede nespi.

mourovatakocka
22. zář 2022

Dobře, žes to vyzkoušela, učitelce bych řekla, že dítě se do školky těší, plakala, že jí tam nechtějí, a denní a spací režim si sedne časem. Normálně bych se na úču vykašlala. Třeba to myslí dobře, ale nechávat doma zdravé dítě, které chce za kamarády do školky, to mi přijde na hlavu.

veruuu_kubesovic
22. zář 2022

a proto je ve školce polovina dětí koncem týdne...
můj syn chodí po obědě každý pátek, jinak prostě ve školce i spí i kdyby tam bylo jen 5dětí, já tak v klidu udělám s dcerou úkoly do školy a pak vyzvedneme syna 😉

atraps
22. zář 2022

Dceru sem naučila chodit spát brzo už odmalicka. Je teď v první třídě a v 8 večer už ví, že jde spát. Hodinku leží v posteli, to si čteme, povídáme.... Atd. Pak usně. Nevadí mi, že je vzhůru, ale odpočívá. Je ale pravda, že být vyspala na další den, to chce být i ona. snaž se dcerce vysvětlit zmysel odpočinku, časem to sama pochopí......

haaaluska
22. zář 2022

Neustupuj.Taky to na nás před 3 lety zkoušeli brat si dcerku co dva dny domu po obidku že pláče ale neustoupila sem a světě div se zvykla si.

marcicek84
22. zář 2022

Vubec bych na toto nebrala zretel,je to o zvyku,ucitelka ma moc deti,tak zkousi,nereknu kdyby dcera brecela,ze tam nechce spat nebo ze tam nechce byt vubec,ale v tom co pises ty mj prijde na hlavu pani ucitelka...

autor
22. zář 2022

@sorboni30 Mela jsem z toho potom takovy divny pocit prave. Dceru chvalila, ze je na to, ze nove nastoupila, ohromne sikovna a pak toto.

autor
22. zář 2022

@lentilkah To by bylo uplne nejlepsi! Jenomze ona tam zahadne proste usne. Kdyz je doma, tak vubec, ale tam spi. Tim se dobije a pak lita cele odpoledne a vecer. A spat v 8 vecer je pak utopie..A ucitelky do spani nuti, proste nejde spat nejit.

autor
22. zář 2022

@mourovatakocka Mne to take prislo divne. Kdyz vidim ostatni deti, jak tam placou, drzi se mamy zuby nehty a moje tam vpluje, ani se nerozlouci a hned bezi za starsimi holkami a hraji si...no prijde mi skoda ji tam nedavat vubec a nebo ji brat po obede.

autor
22. zář 2022

@veruuu_kubesovic Nebudu lhat, taky mi to tak vyhovuje. Krasne mi vychazi spanek mladsiho, takze se vyspi a jdeme pro dceru. Samozrejme, ze kdyby tam brecela, tak ji doma mam. Ale ona tam chodi rada 🤷‍♀️

autor
22. zář 2022

@atraps Ona jak spi pres den, tak je pak jak tryskomys. Jsme cele odpoledne venku, na hristi nebo vylete a unavena proste neni. Ale zkusim ji davat spat driv, treba to nejak pujde.

autor
22. zář 2022

@marcicek84 Prave jsem vypozorovala, ze tam ani tak hodne deti neni. Ve stavu je psano 24, ale vzdy tam rano nebo i odpoledne vidim 10 maximalne - nechapu, kde vsechny jsou. 😁

korin
22. zář 2022

Třeba chodí později, předškoláci musí být v mš před osmou, ostatní většinou do půl 9. Často také děti, jejichž matky jsou doma s mladším sourozencem, chodí prostě po obědě, takže je tam člověk po spaní potkat nemůže.
A nemocnost nováčků je kapitola sama o sobě...

autor
22. zář 2022

@korin Cela skolka se zavira v 8, takze do te doby tam musi byt vsichni. My chodime nejak kolem 7:45. Ale i kdyz jsem ze zacatku pro ni chodila po obede, tak tam vazne tolik deti nebylo. Nevim, cim to ☺️
Ale nevadi, proste ji tam asi dal budu davat tak, jako doted a uvidime.

megi89
22. zář 2022

A musí brzo vstávat ráno, když chodíte do školky před 8h rano? A paní učitelce neustupuj, pokud je dcera spokojená, tak bych tuplem neustoupila učitelce.

autor
22. zář 2022

@megi89 Musi, ma strasne dlouhy ty ranni starty. Kdyby vstavala pozdeji, tak nam skolku zavrou 🙈

autor
22. zář 2022

@megi89 Jinak moc nemam sanci zjistit, co tam dcera dela nebo nedela. Nekdy mi ucitelky hlasily, ze si sem tam posteskne, ale pak si zahraje a dobre. Ale kdyz jsem si pro ni jednou dosla po obede, protoze pani ucitelka mi rekla, ze novacci po obede chodi domu, tak se mi rozbrecela, ze tam chce spat 🤷‍♀️😂

mourovatakocka
23. zář 2022

Děti jsou doma, protože Anička je unavená, Pepík plakal, Toník zakašlal a hned se hlídá o pár dětí méně 😁 Nadsázkou řečeno, to snad není možné. Každopádně šup s malou do školky, hlavně, ať je spokojená ona a spaní si sedne samo časem ❤️

vladienka
23. zář 2022

@mourovatakocka jj tamto to funguje, mame podobnu skusenost.. mala bola po nemoci trochu uplakana v skolke tak hned doporucenie aby som po nu chodila po obede alebo ju ku koncu tyzdna uz nedavala… no ani nahodou, to je podla mna cesta do pekla (ak nejde o prvotnu adaptaciu). Tiez sme hovorili s manzelom ze sa im to paci ked maju malo deti, 3 rocnu sme brali po obede, 4 rocnu som ju uz nechavala spat a prisambohu ked som po nu chodila medzi 15-16 uz tam bolo len par deti, nechapem

vikinkav
23. zář 2022

@vladienka souhlas, ja to taky moc nechapu, proc tak tlaci na to, aby deti ve skolce v podstate nebyly 😕 U nas ve skolce tam prespava tak slaba polovina v kazde tride. Neposledy tam manzel sel pro deti pred 5 hodinou a byly tam jen ty nase 😅 To vsichni pracuji do 3 nebo jak to delaji 😄

vladienka
23. zář 2022

@vikinkav prave, tiez si vzdy vravime ci ti rodicia nepracuju alebo su vsetk matky na materskej 😄 ja som este doma s mladsou, ale ked pojdem do prace, tak fakt nebudem moct vyzdvihnut dieta pred 17

vikinkav
23. zář 2022

@vladienka Ja presne kdybych sla do prace tak s dojizdenim to proste jinak nepujde, zatim jsem take doma ☺️ Ale kdyz deti vyzvedava manzel tak tam vzdycky jde az posledni 😅

autor
23. zář 2022

@vikinkav Ja pro ni chodim hned ten nejdrivejsi cas, co to jde. A uz kdyz ji oblekam, tak se jeji trida sebere a jde do spodni tridy, takhle spojuji deti. Kdyz jsem jednou nahodou dosla az na 15:30, dcera tam byla skoro sama. Take to nechapu 😂

autor
23. zář 2022

Kazdopadne jeste dnes jde po obede, stejne jako vcera. Ale od pondeli uz bude zase chodit na cely den.
Vcera to bylo paradni, protoze sla doma spat v 19:45, usla sama uprostred pohadky. Tak aspon jednou jsem si uzila brzke uspani. 😁

konidana
23. zář 2022

Syn je sova a od 4 do 6,5 let ( tedy krom 1.roku furt) kdyz spal ve skolce, a spal vzdy jak spalek-usinal prvni a nemohli ho vzbudit- , pak vecer snad nikdy neusnul pred 22.h. Tak to proste bylo. Doma poo nespal vubec ( vikendy)