4,5 letý syn se vzteká, že chce pomazlit, když dostane na zadek

kittyy17
18. bře 2019

Ahoj maminky, potřebuji poradit s výchovou. Syn má stále období vzdoru, je temperamentní, paličatý, umíněný, a velmi neposlušný. Občas se stane, že zajde moc daleko a dostane přes zadek. A pak se na mě vrhne a začne brečet a vztekat se, že chce pomazlit.
A já nevím jak se zachovat. Snažím se mu vysvětlit, že se pomazlime, až se uklidní. Že mu pomůžu, když spadne a odře si koleno, nebo se o něco bouchne, ale neutesim ho, když dostane na zadek.
Vydrží řvát i 20 minut, myslím že spíš ze vzteku, rve mi to srdce, a nechci mu ustupovat. Pak se uklidní, a je jako andílek, na chvilku...
Máme ještě dvouletého syna.
Vyzkoušela jsem snad všechny výchovné metody, včetně nevychovy, nic s ním nehne, jedině výhrůžka, že dostane.

PS: nestojím o komentáře o výchově bez násilí

atisa
Autor odpověď smazal
Zobraz
atisa
23. bře 2019

Syn se s vámi chce usmířit a JINAK TO NEUMÍ(!) Ujistit se o vaší lásce. Neodpírala bych mu usmíření.

kittyy17
autor
23. bře 2019

@atisa neřešila jsem že chce pomazlit, ale že si pomazleni vynucuje vztekem a řevem okamžitě po plácnutí... Už jsem pochopila proč to dělá

atisa
23. bře 2019

Ano, na to jsem odpovídala - tj. neodpírala bych mu pomazlení, ačkoliv si to vynucuje.

foxietrixie
19. bře 2020

@kittyy17 Je to těžké. Zkus se ho na to prostě zeptat: Chceš se mazlit, protože je ti to líto? A uvidíš, co poví sám....