Adaptace dítěte ve školce. Jakou máte zkušenost?

bettyx
15. kvě 2012

zdravím všechny maminky které posílají, nebo už mají děti ve školce... můj starší syn nastupuje v září do místní mateřinky a když jsme si šli s dětmi pohrát ať se trochu otrkají a on se rozhlídne co a jak, tak jsme se setkali s agresivními dětmi! konkrétně o rok starší holčička nám malýho mlátila houpačkou a její přihlížející maminka se zdála být pyšná jak to holka pěkně umí... s manželem jsme se rozhodli tam nejít protože od září už ho tam ochraňovat nebudeme 😖 ... syn navíc nemluví! ne, jako ostatní -teprve začíná, takže se bohužel slovně neožene...
Ráda si popovídám s maminkami které mají stejnou zkušenost, jakoukoliv zkušenost, nebo obavu

bettyx
autor
27. čer 2012

@sisstin nenenenene.. zprávu o autistovi jsem dostala soukromě do IP od někoho jiného a s tím dysfatikem -proběhlo tam nějaké přirovnání -co se tak pamatuju, takže asi tak...neřikám že ta diskuse nemá hlavu ani patu.. to má, ale abych četla urážky že jsem v podstatě pohodlná na to abych jezdila někde po cetru města s dvouma dětma, stresovala je i sebe a ještě si vychytala kliku že by mě natáhla nějaká čórka kapsářská nebo nehodlala platit taxíky -což bych pak musela asi začít krást sama.. to je prostě moc.. ale to nemělo s tebou nic společnýho.. dále ip

sisstin
27. čer 2012

@bettyx já se tu opravdu nechci hádat, akorát mám pak z toho nervy. Já jsem ti jenom napsala to, že ty příznaky, které popisuješ na dysfázii vypadají. Ale nikdy jsem ti nenapsala, že tvůj syn má to a to, a ještě jakého stupně. To bych si nikdy nedovolila, jednak nejsem doktor a jednak přes net nelze nic diagnostikovat. Vždycky dávám kontakt na psychologa a ostatní doktory. Sama, když si to pročteš zpětně, uvidíš, že jsem jednak napsala, že si nemyslim, že by u vás šlo o autismus, a že to může být jenom opožděný vývoj řeči. Plus jsem ti poradila svoje poznatky a dala ty kontakty, tot vše.

O žádné IP nevím, to se mě opravdu netýká, stejně jako se mě netýkala hádka o žádance. Jen mi prostě vadí, že tady píšeš, že jsem ti řekla, že tvůj syn je těžký dysfatik a litovala jsem tě, páč to tak fakt nebylo. Já vim, že psaný text někdy může vyznít jinak, 😉

sisstin
27. čer 2012

@bettyx oukej, vyřešeno 😉 klidně nechej tohle smazat od admina, jestli chceš....je to off topic 😉

bettyx
autor
27. čer 2012

@sisstin naše ip.. už jsem poslala.. jo a máš fakt.. psaný text vyzní většinou blbě

bettyx
autor
27. čer 2012

@ined77 no právě.. nemám z toho dobrý pocit, ale kápo otravů jde do školy, tak snad bude klídek, nevím.. uvidíme.. halt je tam ta zkušební doba třech měsíců, tak při nejhorším zůstaneme doma

afectosueve
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
afectosueve
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
knobloska
3. zář 2014

Tak maminky, otevírám nanovo tohle téma, u nás je totiž právě aktuální. Moje čerstvě 3letá holčička dělá ráno strašný scénky, ve školce brečí. Já vím,že je tam teprve 3. den, takže se to může změnit, ale brečí jediná. Jsem zatím doma, takže mě strašně svádí myšlenka jí odhlásit a počkat rok. Ale zase nechci zbrkle něco podnikat, když to třeba časem bude dobrý. Jsem totiž taková ta trubka matka, která si bere děti zásadně po obědě (starší takhle chodila celou školku) a každý se mi hrozně diví, proč to dělám. Ráno jedu tam a za chvilku zpátky a nic samozřejmě nestíhám, protože odpoledne je vozím na kroužky nebo jsme venku. Dělám to ráda, chci s nimi být. Moje kamarádky tam nechávají děti spát od začátku, i když jsou doma a nikdo z nich takové scénky nedělá. Co myslíte? Mám jí trápit dál nebo zrušit školku? Je to asi individuální, ale pomůže mi i zkušenost maminky, která dítě odhlásila a ve 4 letech už to bylo v pohodě.

majdlena
3. zář 2014

@knobloska Ahoj, my také začínáme se školkou, dcerka je taky třetí den. Asi Ti úplně neporadím, mám trochu jinou zkušenost, ale nepomohlo by, kdyby chodila třeba zatím jen dvakrát týdně? Moje nepláče, ale dnes poprvé při loučení, tak jsem odešla a hned to bylo dobré. Ale já ji tam taky zatím nenechávám spát a starší jsem taky brala po obědě, když jsem s ní byla ještě doma. Já jsem taky dnes řešila, zda ji nemám nechat třeba zítra a v pátek doma, aby si trochu odpočinula, jestli to není šok, když byla se mnou doma a najednou denně? Jinak Tvou situaci zažila kamarádka, která zvykala loni dceru, ale po pár týdnech ji dala pryč a letos nastoupila do jiné školky. Nevím, jak to zatím zvládají, ale dcera se prý hodně těšila, za žádnou cenu ale nechtěla jít do té původní školky.

gilotek
3. zář 2014

První syn začal chodit do školky ve 3 letech a 9 měs., prořval celý první rok a celý první rok jsem si ho brala po obědě domů. Po prvních prázdninách se to zlomilo, a spal tam, jen pátky jsem ho brala v poledne.
Dvojčata jsou ve školce také jen do oběda, abych stihla jet v odpoledne do práce.

Nevidím na tom nic špatného brát si dítě po obědě domů. Vy znáte své dítě nejlépe. A né na každého platí, nechat ho tam do odpoledne. Každé dítě je jiné měl by se brát ohled i na něho.

Nechala bych to každopádně ještě nějakou dobu a pak případně zkusit déle.

usounek25
3. zář 2014

@knobloska Ahoj, vím, že pro nás matky je to strašné odcházet od plakajícího dítěte, ráno vstávat s tím, že budeš muset dítě přemlouvat a vlastně skoro násilím do školky táhnout, ale zkus to ještě pár dní vydržet. Je to pro ně strašná změna a ne každé dítě to nese dobře. Na to, že je ze školky jediná, která tam pláče se vůbec nedívej. Od kamarádky dcera si zvykala rok - každý den brečela, učitelky jí malou rvaly z náručí, ona pak ještě poplakávala ve školce, ale časem se to uklidnilo. Bohužel to jinak nešlo, kamarádka musela chodit do práce. Klidně ji domů ber po obědě. Radím prostě vydržet ještě aspoň pár dní, pokud by to opravdu hodně špatně snášela, tak bych zkusila postupnou adaptaci, tak jak psala majdlena - prvně třeba jeden den, postupem času dva atd. atd. Určitě ji neodhlašuj úplně, nikde není záruka, že za rok nastoupí úplně v pohodě. Přeji hodně sil, ona to zvládne a Ty taky 😉 .

terezapetrova
3. zář 2014

@knobloska podle me je to strasne individualni, jak uz tady někdo psal nikdo Ti nezaruci, ze dite ve 4letech bud jiz na skolku uplne pripravene, priklad mého synovce - ve skolce byl od 2 let do 6 a 3/4 roku, tedy 4 a 3/4 roku a rano plakal po celou dobu chozeni do ms. bohužel, holt je to hodne citlive zalozene dite :( a pro jeho mamimku /mou sestru/ to samozrejme bylo velmi vycerpavajici. :( Ještě podotykam, ze ten první rok byl v Montessori skolicce kvůli tomu aby to pro nej bylo snazsi. Pak jsou deti, které si to odplaci na zacatku a pak jsou v pohode no a pak pry spoustu deti place po 14ti dnech kdy si proste uvedomi co to vastne znamena ta ms. Poslední zminovany priklad sedi presne na nas. Chodíme od pulky srpna a ted se nam to zacina nelíbit. Urcite je i mnoho dalších modelu. Drzim palce a rovněž radim vydrzet, a rovněž si myslim, ze vyzvedávat ditko po obede je uplne normalni, delam to tak i ja. A poslední - i specialni pedagogicka centra jsou za jedno - a sice když dite v nejake ms je, tak zkusit vydzet a zkusit ho tam zadaptovat. V nejhorsim bych se na nejake takove centrum i obratila, snad by pomohli i když dite nemá zadnou diagnozu. Drzim nam vsem.. palce 🙂