Co dělat, aby 3letý syn vyrostl?

dolihalovaz
27. led 2016

dobrý den maminky. mámu synovi jsou tři roky. a jeho vrstevníci jsou tak o hlavu větší než on. blbá otázka...co dělat aby vyrostl. za uši ho tahat nechci. nevím jestli to s tím souvisí ale jest mi nechce maso a tak. je dost vybíraví co se týče jídla. ani moc nemluví, skoro vůbec. mátě někdo stejný problém?

marcicek84
14. bře 2016

@kamila297 - tak já nevím, mám kamarádku co ho brala v pubertě a ještě ji pomohl...

kamila297
14. bře 2016

@lili_k Gratuluji, zřejmě máte patent na rozum 😉 Zkuste vše nevidět tak černobíle (teda spíš černě), uleví se vám.

marcicek84
14. bře 2016

@kamila297 - upřímně ty vaše komentáře taky moc klidu do zdejší diskuzi nepřinesou a jsou rovněž černobílé...

kamila297
14. bře 2016

@marcicek84 Wikipedie: "Diskuse je věcný rozhovor několika osob nad určitým tématem, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a případně připravit půdu pro racionální rozhodnutí." Nevím, co je na mých komentářích "neklidného" a černobílého. Některé diskutující mají své dogma převážně přejaté z médií a tendenčních pořadů a jakmile někdo řekne něco jiného, hned útočí. Ok, tak ať si to dělají, jak chtějí, jejich volba 😉

marcicek84
14. bře 2016

@kamila297 - však ano, právě o tu jejich volbu převážně jde, nakonec je to rozhodnutí každé matky...

marton
14. bře 2016

@lili_k Ahoj,můžu se zeptat? Když přemýšlíš o RH,tak malý je na něj adept?V Motole zjistili,že ho má nedostatek?

lili_k
14. bře 2016

@marton ano

marton
15. bře 2016

@lili_k ptám se,protože jsme tato vyšetření se synem také obsolvovali.Kdyby ho měl nedostatek,šla bych do toho hned.Tak hodně štěstí 🙂 .

lili_k
15. bře 2016

@marton děkuji za názor. Můžu se zeptat proč nerostl Váš syn, když to nebylo nedostatkem RH? A roste už nyní.
My si toho prošli už dost. Nejdříve rok a něco ve VFN a teď jsme skoro dva roky v Motole. Ve VFN už by ho měl indikován dávno, hledali jsme ale jinou cestu, vyčkávali, věřili, že naskočí sám, bez léků. V Motole s vyčkáváním doktorka souhlasila kvůli jeho atopii, že to může mít souvislost, měla stejný názor jako my. Teď nás čekají poslední testy a pak do toho už asi půjdeme, brzy bude mít syn 5 let tak asi je už čas 🙂
Děti s nedostatkem RH mívají i přidružené problémy způsobené právě nedostatkem RH, ale syn je bystrý velmi chytrý dítě, plus v rodině máme více malých chlapů takže jsme stále věřili, a i teď věříme, že hodnoty jen kolísali, že se ustálí, časem 😵 Tak uvidíme.
Děkuji všem za názor.

marton
16. bře 2016

@lili_k Ahoj,se synem jsme chodili od 2 a půl let na proktologii,přestal kakat,jen tak špinil do pleny.Je z dvojčat a přestože byl "starší" a narodil se větší,tak jsme si začali všímat,že ho brácha s přehledem přerůstá.Něja po třetím roce jsme se objednali do Motola.Rostl vždy kolem 3 percentilu,pak i lehce pod ním.Jako což o to,ale on byl a tedy stále je,i vzhledově miminkovský.Na antropologii konstatovali,že vzhledem k naši výšce,jsme s manželem malí/163,169cm/,je syn teoreticky v tabulkách.Ale..celkově to měření nebylo nic moc.Víš,jak měří ten podkožní tuk nebo co,celkové držení těla/měl trošku vystouplé bříško/,nebyl zpevněný.A to naše děti od mala sportují/kolo,plavou,lyže,sportovní kroužek/.No a na odběrech vše ok.Tak ještě kostní věk z rentgenu a ten ukázal,že ho má syn zpožděný o rok.Do Motola jsme jezdili každý půl rok,až teď na podzim nám řekli,že už pokd nechceme,to není nutné,že je syn nad třetím percentilemI vše ostatní se srovnalo.Teda až na to,že je fakt malinký a výrazově o min.rok pozadu.Jinak jak píšeš,je šikovný.Staví lego pro 12ti leté děti,pěkně maluje,drží tužku.Na zápise neměli problém,kdbychom chtěli aby chodili do školy.Dali jsme jim odklad.Zase ja máme denně doma,tak víme co je a není nad jejich síly.Trápili bycho se všichni,včetně učitelky.Na proktologii už taky nemusíme,i to se srovnalo.No a proto jsem to zmiňovala.Krom naší výšce,doktoři tvrdili,že to,že je malý,může být způsobeno i tím,že nekaká.Tak uvivíme.Ono,jako jo,jsme malí,ale starší kluci mají 175 cm a v jeho věku byli o hlavu větší.
Držím pěstě,určitě se rozhodnete správně 🙂 .

lili_k
16. bře 2016

@marton Děkuji za odpověď. Tak to je dobře, že je nad 3 percentilem, hlavní je ten kostní věk, to je super. Když má kosti o rok mladší, znamená to, že poroste jakoby o rok dýl, kosti si myslí, že je o rok mladší. Adam na 3. percentilu není, i když roste konstantně, jen se zpožděném. Kostní věk má o půl roku menší. Když to započítáme, je poté na 3. percentilu (když nekoukáme kolik by měl mít ve 4,5 ale ve 4 letech).
Jen ty hodnoty nebyli v pořádku. Ani IGF-1 ( i když kolísá, nabírali ho za tu dobu 3krat) i klonidinový test vyšel poztivní, i když nijak závratně, ale pod normu to bylo.
Je fajn, že jste dali odklad, také to tak uděláme. Syn je červnový, snad mu to nebude vadit 🙂 A jak píšete, je také takový miminkovský, stále, hravější než starší syn v tomto věku. Chce být jen se mnou a se sestrou doma, prostě jako by mu bylo tak o rok míň. 🙂 Na antropologii jsme měli stejný nález - vypouklé bříško,..
Tak ať kluci rostou! 😵 😵

marton
16. bře 2016

@lili_k Děkuji 🙂 .

miminko123456
11. črc 2023

@dolihalovaz ahoj maminky, jak jste dopadli s detma ohledne rustu? Resim to stejne. Synovi za tyden budou 3 roky a ma 91,8cm... jeste 1 cm mu chybi, aby byl alespon ve tretim percentilu 🙈 Ja 163, manzel 182. Takhle je pod veskeryma krivkama ted 🙈 Porod v terminu, 51cm, do roka a pul jel v 50tym percentilu. Endo vim, jen me zajimaji vase zkusenosti, zda byli malicky a nejak to dohnali ci vam neco zjistili... Diky za zkusenosti.

blankaskubickem
11. črc 2023

Měla jsem ten samý problém. Syn měl asi 3 roky za sebou velikost 122/128 . Nerostl, byl drobný, na jednu stranu jsme si z toho v rodině dělali legraci, že je to fajn, že ušetřím za oblečení, opravdu měl 3 zimy stejnou bundu, trička, ovšem samozřejmě jsem řešila že je něco možná špatně..... Dětský doktor mi tehdy řekl, ať to neřeším, že to dožene, že pokud neubírá na váze, že mám být v klidu. Tak u nás měl pravdu, dneska je synek habán jak čára. Ale je to 13 let, dnes jsou zase jiné možnosti, testy, určitě bych se o tom lékaři zmínila.

sinicka
11. črc 2023

@miminko123456 ahoj, můj syn mel na 3 leté prohlídce 90cm.. je extrémně drobný doposud. Dávali jsme mu odklad. Byl jako předškolák menší, než 3 leté děti, co nastoupili. Od 2 let je sledovaný na endokrinologii. Tam má vše v pořádku, sledují mu také kostní růst. Jsme z toho něšťastní, ale tak nějak jsme to přijali. Modlím se, aby se to zmenilo v puberte. U kluka je to prostě blbý.