Dítě kaká do plen a závislé na matce. Jak se školkou?

lepsa
30. zář 2019

Dcera bude mít 3 roky v 3/2020. Já musím do pak nastoupit do práce. Konečně jsem nejspíš sehnala školku, ale problém je, že kaká pouze do plen (jinak má plenu jen na noc). Snažím se jí motivovat, ale zatím neúspěšně. Chtěla bych aby dcera nastoupila cca v 12/19, aby měla čas na adaptaci, ale nevím, jestli do té doby zvládneme ty pleny. Možnost pak je dát do soukromé školky, kde to nevadí. Další problém je, že je na mě totálně závislá. Rodina je 300 km daleko, takže ji nikdy nikdo nehlidal (jen manžel a i to je teď problém), chce jen mě. Nevím, jak nástup do školky zvládne. Měla jste některá taky takové problémy? Jak se to vyřešilo? Děkuji za rady

lepsa
autor
1. říj 2019

@jojs o školce si povídáme, když jdeme kolem školky, tak ji vždy ukazují, vysvětluji... Říkala, že půjde do školky, ale teď prostě asi 3 týdny konec, nejde nikam, já nesmím od ní ani na krok... Snad je to jen zas nějaké období a přejde ti

lepsa
autor
1. říj 2019

@bekyc zkoušela jsem slíbit bonbon i dárek a nic

tamit84
1. říj 2019

Náš malej taky kadil zásadně ve stoje. Takže posadit na nočník v plínce a postupně zvykat taky nepomáhalo.

lepsa
autor
1. říj 2019

Jinak soukromá školka.... Pokud by se pleny nebavila, tak to tak asi dopadne. No finančně pokud by to bylo do 10tis tak to snad nějak zvládneme, ale nevím. Chci mít tu státní v záloze, kdyby to bylo vše OK, ale určitě se podívám i na soukromé

swetlusska
1. říj 2019

Tak uvidíte. Ale teda státní školka je prostě "přísnější režim" než soukromá, zdá se. Syn měl taky složitý nástup do státní a kdyby se býval po 2 týdnech nesrovnal, byla jsem připravená ho odhlásit a dávat na pár hodin týdně do soukromé. Tak držím palce.

keksikova1
1. říj 2019

@lepsa ono tam toho na stránkách asi moc není. Klidně napiš sz,nebo tam rovnou zavolej a ptej se na klubik ;)
Zácpu řeším u obou dětí,u starší právě odplenkovani pomohlo,v té poloze na záchodě se jí prostě kaká líp
.

ingridalexia
1. říj 2019

Ahoj, taky mam ten problem, dcerku davam do skolky uz od 15. mesicu, ale pak sme 4 mesice cestovali a byla nonstop se mnou a ten navrat do skolky je tragicky - uz mesiac si zvykame, ale celkovo nestastna, smutna, precitlivene. Nemozem sa od nej ani pohnut (toto vsetlo robi len doma) a dojdeme do skolky rano a ide v pohode (niekedy s placom a niekedy bez). To ma v tej skolke jakoby svou opatrovatelku, takze je tam o ni dobre postarano a chodi jenom ma dopoledne. Kazdopadne je zo soukroma, a kdyz zacala pred rokom chodit tak nikdy nebrecela, tesila se ze se bude hrat s detmi. Kazde dieta si zvyka inak, tak mozno sa jej zalibi a bude se tam tesit - treba to skusit.