Do školky ve 2,5 letech

lili_lily
31. led 2019

Zdravím, z vícero důvodů uvažuji o školce od září, dcera je v dubnu narozená, čili by jí byly dva roky a čtyři měsíce. Uvažuji o třech dnech 6.30 - 14.30. Nevím, jestli to ale není opravdu moc brzy. Je dost samostatná, sama se nají atd. V mateřském nebo hracím centru si mě nijak zvlášť nehlídá, půl hodiny v pohodě v jiné místnosti, ale školka je samozřejmě něco jiného. Kdyby se měla trápit, radši bych byla ještě doma. Jaký je Váš názor nebo zkušenost? Díky.

lili_lily
autor
1. únor 2019

@treasurka mám to úplně stejně …. včetně toho, že někdo už má problém, že matka na mateřské nechá dítě ve školce spát ….. :D malá pravidelně v době vyzvedávání spí …. a klidně přiznám, že s jedním dítětem doma, ledacos zařídím a uklidím, se tříletým v kombinaci s 1,5 velmi málo ;)

treasurka
1. únor 2019

@lili_lily On má furt někdo s něčím problém =D Schytávají to rodiče, co dají dítě do školky, že na něj kašlou a nejsou s ním doma stejně jako ti, co s ním doma nejsou a "flákaj se berou za to peníze". A když si rodič na mateřský vyzvedne dítě později, aby si něco zařídil, tak je to špatně, ale když to udělá pracující rodič, aby cestou koupil chleba, tak je to ok. Ona hlavně školka má nějakou funkci, není to odložiště dětí, nebo hlídací služba, tudíž její využití se vztahuje k věku dítěte a ne k tomu, jestli je rodič v práci.

lucie_j
1. únor 2019

Když je ve školce to dítě poslední a půl hodiny tam samo čeká na maminku a to pravidelně, tak asi není něco v pořádku a školka v tomto případě opravdu žádnou jinou funkci než odložení nemá.

pabka
2. únor 2019

S některých příspěvku tady mám pocit, ze matka na MD se doma flaka, nohy hore a dítě mezitím ve školce trpí...
Když pominu, ze například naše první dcera školku milovala a největší trest pro ni byl, ze tam nemůže, tedy asi jsem ji měla říct - maminka je s mladší doma, tak tam nesmis...? Tak druhá věc je, ze v te době jsem sice byla na MD s mladší dcerou, ale byl rok, ze jsme stavěli dům, vše jsem měla pod dozorem, dojizdeli jsme hodně daleko do dočasného bydliště, moje maminka byla vážně nemocná, starala jsem se o ni, denně k ni dojizdela, nervy v pejru, měla jsem brigádu a do toho druhé malé dítě, všude sebou, hlídání žádné, se kterým jsem se “flakala” doma a starší dítě “odkladala” do školky z lenosti....?! Nevěděla jsem, kde mi hlava stojí a cely den v poklusu, leckdy jsem se nestihla ani najíst...
Nikdy nevíte, v jakých botech daná maminka chodí, ale umíte krasne soudit a hodnotit....
V te stejné době kamarádka pracovala, tedy podle vás dítě ve školce měla “právem”, pracovala 4 hodiny vedle školky, žádné jiné povinnosti, tak co myslíte, kdo za ten den více “běhal” a měl více povinnosti a starosti? To mě vždy udivuje, ze každý ví, ze každá matka na MD nedela vlastně nic....

ladyhacek
2. únor 2019

@lucie_j teď jsem už na mateřské, ale rok jsem chodila do práce a syn šel tedy ve 2,5letech. Když potřebuji aby ve školce spal ( jinak chodí po obědě domů) tak pro něj musím až když "zavírají" když přijdu v 15h tak brečí, že nechce domů, že si teď hraje... Tolik k vyzvedávání děti na mateřské. Někde nejde jen o matku, ale i o to co chce dítě 🙂.
Jinak nikdo nevidí do rodiny já mám 5 měsíční miminko, když mám oba doma moc neudělám, věnují se jim. Pracuji z domu a s mladším jezdím na 2 kroužky ( masáže kojenců a joga pro maminky i miminka).
Syn je ve školce rád takže to nemusím řešit, řídím se dítětem, pokud by brečel, tak to je něco jiného byl by doma.

ai30
2. únor 2019

@lucie_j Pul hodiny?! No to snad ne! Socialku na ne. Nedej boze aby se dite pul hodiny zabavilo samo bez toho, aby s nim matka kreslila letni kvety, nebo ho ucila pismenka s vlastnorucne vyrobenymi pomuckami. Tady samozrejme neni v poradku vubec nic a je potreba si na rodinu doslapnout. Zalozim si na to novy sesit.

merope
3. únor 2019

@lucie_j Ehm... kde jsou jesle, kde mají určitě jenom zdravotní sestry? Osobně co vidím kolem sebe, tak v klasických státních MŠ jsou tedy nejspíše holky, co mají vystudovaný peďák předškolní vzdělávání (opravdu plně?), ve zbytku soukromých školek a miniškolek jsou prostě lidi bez jakéhokoli potřebného vzdělání - jen prostě tu práci chtějí dělat. A dívám se schválně na inzeráty, kde shání kohokoli do jeslí, tak tam je něco jako "pedagogické či zdravotnické vzdělání vítáno" ale je tam i v podmínkách buď to nebo zkušenost s prací chůvy.

kkarlinka
7. únor 2019

Ahoj, myslím si že každé dítě je jiné a je jindy připraveno na to být bez maminky ve školce.
Pokud říkáš že je v herničkách v pohodě, a myslíš si že to dá, určitě to zkus ji do školky dát!
Já dala dceru ve 2 a třičtvrtě a bylo to super, nemá tam sice zatím žádné nej kamarády, ale hraje si tak nějak se všema, hlavně si oblíbila pani učitelku 🙂
Udělej to co cítíš že je správně!
Držím palce!

mische
14. únor 2019

Holky, co myslíte?
Řeším to moc, když mi vadí, že učitelky ve školce řeknou babičce, která vyzvedává našeho syna po obědě, že byl nějaký smutný, jestli se u nás doma něco neděje, jako že zásadní změna u rodičů. Místo aby se syna samy zeptaly v průběhu dopoledne, proč je smutný a proč pláče?
Jde mi o to, že na ni nastoupily obě, s rukama v bok … že je Maxík nějaký citlivější tento týden (řekly jí to ve středu, takže 3 dny) a hned jestli se u nás nic nezměnilo, že už mě dlouho neviděly (no jistě, když tam obě nejsou v 6,15 ráno, když ho pravidelně do školy společně s manželem od ledna vodíme, ráno se děti scházejí v jiné třídě). Tak jim řekla, že nic, ale že se mu asi stýská. A pak až doma ze syna vylezlo, že spadnul na koberec, že ho bolela nožička a že ho bacil kamarád Mates, že ho to moc bolelo a plakal.
A toto vám učitelka neřekne. Hned začne s krizí v rodině.
Řeším to moc?

ai30
14. únor 2019

@mische Uprimne, mne prijde spravne, ze si techto veci vsimaji. Uplne bych se asi hned strasne neurazela, ze si dovolily predpokladat, ze se stalo neco doma..

sudylichozrout
14. únor 2019

@mische bud rada, ze se zajimaji. Tebe to vzrusovat nemusi a ony treba mohou dvou pozornosti zjistit, ze de treba nejake ditko nema doma dobre.

treasurka
14. únor 2019

@mische Nebrala bych si to osobně. Měly pochybnosti, tak se zeptaly, pokud to proběhlo diskrétně a ve vší slušnosti, tak bych jim poděkovala za starost. Jsi si jistá, že ve třídě opravdu neřešily, co s ním je? To mi příjde podivné... Děti to někdy neřeknou.