Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

bramburka
14. zář 2010

@ivaneckaaaa xenuška se taky nezapojuje, jen se drzi ucitelky, ale ona si ji vezme, pak treba jeste 1 holcicku a postupně je zkamaráduje 😉 otloukanek nebude, deti v tomhle veku to jeste neresi 😉

ivaneckaaaa
14. zář 2010

ted jsem šla k němu do pokojíčku a jen slyším jak ze spaní křičí Mami ja tam nechci,nejdu.Chuděrka můj

betuse
14. zář 2010

☹ neboj Třeba za pár dní či týdnů bude toto křičet až ho budeš vyzvedávat ze školky , že nechce domů- 🙂

bramburka
15. zář 2010

holky dovolím si sem hodit svou nabídku, díky moc 😉

Nezdá se to, ale blíží se vánoce! Mám pro vás tip na originální dárek pro vaše blízké. Pokud máte nějaké video-záběry z vašich dovolených/narozeninových oslav/svateb/svátků... nebo pouze chcete zpracovat uplynulý rok vaší ratolesti - nabízím jejich profesionální sestřih do kratšího filmu na DVD (a tím pádem i snadno zkouknutelného filmu!!!).

Po domluvě je možné objednat si i natáčení přímo vaší oslavy a její následné filmové zpracování.

Babičky, tetičky, tatínci budou jistě nadšení, když k vánocům dostanou sestřih toho, jak jim roste jejich nejoblíbenější vnouček, neteřinka či synáček! Za jednu cenu máte originální dárek pro všechny, zdarma přidělám až 10 DVD.

Nezapomeňte, že nikdo nemá zájem koukat na zdlouhavá, nudná, hodinová videa!

Bližší informace na xenuska@seznam.cz

med
15. zář 2010

@betuse Přesně toho jsem se bála, proto jsme malé řekli, že chodím do práce, když je ve školce... sice jí lžeme, ale lepší než jí říct, že maminka si jde domu hodit nohy na stůl, že? 🙂)

sylvar
15. zář 2010

dobré ráno, já se nejvíc děsím toho, že 28.9. odlétáme na 11 dní na dovču a 14 dní nebude ve školce, co jako potom, jestli nanovo tam bude plakat nebo si vzpomene, že není tak hrozné tam být do 15hod 😎
jo, a jak čtu, co píše bram o té psycho, tak Sofi se upnula na tatínka ještě víc, než byla před tím, prostě chce vše jen od něj, je to celkem mazec, před spaním vztek, že tam s ní bude tatínek, usne jako, on se zvedne z postele, ona se vzbudí a zase řev, kam jde, ať je tam ještě chviličku...já si užívám jen pohody, do školky jde ráda, nepláče tam, pak ji vyzvednu...chudák tatínek, tomu dává teda čočku 😝

sylvar
15. zář 2010

jinak Sofi se taky drží učitelky, s dětma nic moc,ale s dětma, co zná si hraje hezky, zřejmě ty školkové musí víc poznat 🙂

bramburka
15. zář 2010

holky to ignorujte, já to chtěla vložit jenom do mý diskuze - zamčené - pro kamarádky - omlouvám se, díky. Nejde mi to smazat.

kristi
15. zář 2010

ty jo,dneska s brekem, ach jo...a ja myslela, ze bude v pohode. Ale ja ji vrazila ucitelce, rekla jsem,ze prijdu pred obedem a sla jsem pryc. Zaplatila jsem skolkovne a kdyz jsem sla zpet,tak uz nebrecela, tak snad dobry

jakoubka
15. zář 2010

dnes opět s poplakáváním ☹ ale nestihl z toho udělat hysterák 😅 Je tam jedna holčička ,která se s ničím a nikým "nesere" ,chytla Kubku za ruku ,řekla :pojd,už na tebe čekám :D a odtáhlo si ho do herny 😀

med
15. zář 2010

No u nás to bylo taky dneska ráno takový ufňukaný :( Připadá mi, že je ten týden na ní asi dlouhej...

luckaa
15. zář 2010

Tak u nás úplně super,našla si tam kamarádku,potkávají se už ráno v šatně,obě tam vodí tatínkové a jmenují se obě Nikolky,jsem moc ráda,snad jí to vydrží,protože ten první týden jsem z toho byla dost nešťastná,že plakala

jakoubka
15. zář 2010

holky,pořád řeším kašel 😒 ráno kašle a pak celý den nic.tak nevím,co to má znamenat.Dávat ho do školky nebo ne?
Učitelka nic neříkala.
Ani v noci nekašle

faflina
15. zář 2010

@jakoubka do školky bych klidně dávala dál a jestli jen doma tak nějaký sirupek na odkašlání.

draga
15. zář 2010

u nás dneska s brekem...tak uvidíme ....ale brečely v šatně skoro všechny děti...souhlasím, že je hnusný uplakaný den 😉

ivaneckaaaa
15. zář 2010

Ahojky,tak u nás o kapánek lepší.Ale stejnak před školkou že tam nechce.No tak jsme se v šatně z brekem přestrojili,já pořád básnila jak to tam je super,že tam je hraček a tak.Učitelka mě ho vzala z náruče a já fofrem odešla.O půl 10 jsme se srazili z dalšíma maminkama,který si šli pro děti 🙂 Pak mi učitelka řekla že to bylo o trošku lepší že se občas zapojil do hry,že hledal kamarádi a maloval.Ale jak přišlo na nějaky režim-uklízet si vzpoměl.Uvídím jak to bude probíhat-už ted se hrozím víkendu jestli to zas půjde na novo 😒

tereza1980
15. zář 2010

taku nás zatím vše stále v naprostém pořádku, i přes pondělní pád z klouzačky 😉 včera byli ty koně, to se jí moc líbilo a dnes ve skupinkách malovali na velké papíry své kamarády, tak se mi chlubila. Vše tam zvládá, jenom občas to oblékání atd. včera šla domů s rajskou na triku, dnes měla triko obráceně atd. 😕 taky včera zapomněli na zahradě šátek, dnes ho tam našli, učitelka říká, že je v pohodě jenom je pořád ještě trochu rozjívená, hned jí něco rozptýlí, žije si ve svém světě, takže si musí trochu víc zvyknout "poslouchat" i když zlobivá není 🙂

med
15. zář 2010

My jsme to nakonec taky přežili docela dobře. Zítra tam bude spinkat po o, zatím na to nic neříká, tak uvidíme.
@tereza1980 My taky chodíme domu s jídlem všude i ve vlasech... aspoň podle toho poznám, jestli jedla sama, nebo jestli se nechala krmit... Učitelka říkala, že prý jsou ty naše dětičky pěkně vyčůraný. Prý když přinesou jídlo, tak se skoro všechny hlásí, že chtějí pomoct... dovedu si představit 🙂)

tereza1980
15. zář 2010

@med tak to naše učitelky tedy dětem nepomáhají, aspoň v ty první dny co jsme tam byla jsem si nevšimla, že by se k tomu měly, dokonce první den hned chtěli, aby si Tonička sama vzala sklenici s čajem a talíř a nandala si jídlo, druhý den už tedy těm mladším učitelka nachystala oběd ke stolečku, nelíbí se mi, aby dítě samo nosilo porcelánový talíř s jídlem nebo snad dokonce s teplým jídlem 😖 ale když si vymáchá rukáv v rajský a pak jdou spát a převlíkají se do pyžam, myslím, že by se nic nestalo, kdyby jí paní učitelka špinavé triko dala do sáčku a nachystala jí náhradní čisté, o tom, že děti nečešou po spaní ani nepíšu, hlavně tedy u holčiček, co mají dlouhé vlásky by neškodilo aspoň upravit culík, já z těch důvodů dceři minulý týden zkrátila vlasy o 10cm, ale stejně chodí domů jako nějaká divoženka, špinavá a rozcuchaná 😕

tereza1980
15. zář 2010

nemyslím si, že bych na školku měla nějaké přehnané nároky a byla nějaká choulostivá, to že si dcera natloukla hlavu na klouzačce beru jako fakt, že se to může stát, že třeba máme víc zapracovat na samostatném oblékání atd. to všechno beru, ale osobně bych byla ráda, kdyby se mi dítě domů ze školky vrátilo v podobném stavu v jakém ho tam dávám, děti se umažou na zahradě, u jídla, při malování atd. proto tam mají náhradní oblečení, dcera šla dnes domů s trikem obráceně a k tomu ho měla na celých ramenou mokré, prý se polila nebo co?

petja
15. zář 2010

Tak u nás od pondělka, úžasný,Filípek se do školky už těší,plakal všehovšudy 3dny,jsem na něj pyšná!!!

tereza1980
15. zář 2010

@petja tak super, oni to nakonec ty dětičky zvládnou 😉

med
15. zář 2010

@tereza1980 Tak to u nás při obědě, chodí pomáhat i paní uklízečka... Mně je to jedno, ty učitelky si to musí ošéfovat, když si je nazvykaj, budou to na ně zkoušet pořád... Ale zase aby si nosili talíř s teplým jídlem, to by se mi taky nelíbilo, přeci jen jsou to ještě mrňata. Terka taky chodí domů rozcuchaná jak rozára a to tam ještě nespí. Já už jsem jí pořídila do vaku hřebínek a když jdeme domů, tak jí učešu.

tereza1980
15. zář 2010

@med já vím, že se Tonička umí najíst sama, takže o to nejde, jen se občas pobrindá polívkou nebo mázne loktem v omáčce 😉 hřebínky tam mají všechny děti vyfasované nové školkové, u svého ručníku a kdo chce má tam kartáček a pastu, my to tam máme, ale ani nevím, jestli jí po jídle nasměrujou vyčistit si zoubky, já jí taky vlasy upravuju když pro ní ve 3 přijdu

tereza1980
15. zář 2010

no jo, holt domácí servis to není 😀 už se fakt těším na období punčocháčů, to jsem na to zvědavá

obla
15. zář 2010

Čau holky.. u nás taky aktuální téma.
😖

luckaa
15. zář 2010

No,tak u nás učitelky pomáhají jak s oblékáním,se záchodem s jídlem,Nikolka to tak nějak všechno zvládá,kromě vršku oblečení,ale když jí pomáhají,tak si prostě nechá pomoct mrška

berynka
15. zář 2010

já jsem zrovna pryč, takže školku obstarávají taťka, babička a děda... doufám, že někoho z nich neukecá, že zůstane doma 😅 .
V naší školce taky pomáhají s oblékáním i krmením, jsou tam všechny děti stejně staré, tak by to přece jen docela trvalo. Ale pamatuju se, že když já chodila do smíšené třídy, tak nás měly na starosti ty nejstarší děti a měly svoje vlastní výchovné metody 😝 😀 .

draga
15. zář 2010

holky u nás už je na nástěnce, že jsou ve školce vši 😀

luckaa
15. zář 2010

A nám dneska ukradli boty 😒