Jak jste vy, maminky, zvládly nástup dítěte do školky?

kyti
23. srp 2010

Zdravím vás maminky. Chtěla bych poprosit zkušenější maminky o tipy a rady jak zvládnout tuto situaci. Čeká nás týden do nástupu do školky a já už mám z toho šílenýho nerva a je mi zle, jen na to pomyslím. ☹ Předem děkuji za optimistické rady 🙂

mataharyy
13. pro 2011

@evaviki Tak třeba to chce jen čas 😉 Já jsem třeba z těchto důvodů nikdy nedělala to že když jsem odcházela, tak jsem "utekla" tak aby mě neviděl, protože mi to přišlo podstatně horší a to tahání, to teda taky není kdo ví jaké řešení, protože v dost případech stačí že mu to v klidu objasníš, že odcházíš a vrátíš se tehdy a tehdy, děti jsou velmi vnímavé a chytré a dost věcí si nechají objasnit 🙂 Já když někam jdu tak mu řeknu kam, s kým bude a kdy se várátím, nemyslím že má pojem o čase, ale je to pro něj taková jistota že se vrátím 😉 A to je na mě dost vázanej, protože od pondělí do pátku je jen semnou, manžel jezdí jen na víkend z práce a ještě ho nikdy nikdo jiný nehlídal 😉

evaviki
13. pro 2011

@mataharyy snazim sa mu vysvetlovat, ze do prace musim.. to, ze pride babicka a bude ho hlidat som mu povedala den dopredu.. reakcia:"nechci babicku, nemam ju rad".. no uznavam, ze s nou nie je casto, ale ma ju rad.. on sa ma hystericky drzal, ze nemam ist do prace, ze s nim musim ostat doma.. nenechal si to vysvetlit, pritom som bola prec iba hodinu.. ☹

mataharyy
13. pro 2011

@evaviki No těžko říct, já jsem zvědavá jak to bude u nás 😅

saronka
16. pro 2011

Ahoj holky, omlouvám se, že v padám do této diskuse, mám takovou prosbu, píši na UK diplomovou práci na téma Ženy vracející se na trh práce po RD, a ráda bych vás poprosila o vyplnění dotazníků http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/zeny-v... je tam 30 otázek, stačí jen klikat. Dotazník je určen maminkám, co jsou maximálně 3 roky po RD. Předem moc děkuju.

verbalinka
16. pro 2011

@saronka dotazník jsem vyplnila, jen mě zarazilo to měsíční počítání RD. Bylo tím myšleno opravdu jen RD, nebo i MD? Já tam dala cca měsíce, co jsem byla na RD, čímž tam chybí info, že jsem byla doma celé tři roky (i s MD). Nevím, jak to máš myšleno, tak aby sis pak nemyslela, že hodně žen jde do práce dřív, protože ti to nebude na měsíce vycházet (2,3,4 roky doma).

saronka
16. pro 2011

@verbalinka hm asi jsem to špatně napsala..☹ myslela jsem samozřejmně klasické 2, 3, 4. Bohužel to už nejde nějak upravit ☹ i tak děkuji moc.

berenika39
16. pro 2011

@saronka taky posláno🙂

saronka
16. pro 2011

@berenika39 děkuji moc

anta
20. pro 2011

Ahoj holčinky, tak dítě nám nastoupilo zpět do školky po té mandličce a vzal to vcelku sportovně. ALE
Dneska byl Honzík s tátou na té alergologii, mohli mu vzít krev, ale nevzali s tím, že mají od 7,30 do 8,30 hodin, takže tam zítra jdu s ním já. Chtěla jsem se tomu vyhnout, tak bohužel. MM na tu alergologii volal, taky mu to mohli říci, že má na tu krev jít už dneska. Pak budeme čekat na výsledky měsíc! 😖 To je dost nesnesitelná představa, protože dneska jsem spala v ložnici s Honzíkem já. Dítě se o půlnoci vztyčilo a začalo mi otlapkávat obličej, fakt bezva jsem se vyspala, s mm se střídáme, protože to je prostě děsný. 😔 Taky nás z té alergo objednali na sono žaludku, jestli dítě netrpí refluxem, takže opravdu samé radosti ☹

anta
20. pro 2011

Dobrá zpráva ze školky: Nekašle ani během spinkání, nekašle tam vůbec, krásně si tam hraje, konečně i pořádně komunikuje i s učitelkami, dneska stavěl s Marcelkou puzzle a Marcelka se hned chlubila tím, že Honzík poskládal dva obrázky úplně sám, moc si ho chválí, že je vidět, že slyší, že není už tak nervózní jako ze začátku 😵 😵 😵 Vypadá to, že aspoň s tou školkou máme opravdu vyhráno 🙂 No tak ať si počkají, až rozváže, to budou koukat, co dokáže 😀 😀 😀

anta
23. pro 2011

Holčinky a dětičky, krásné Vánoce všem přeje tetka Jana s rodinkou 😉

bramburka
28. pro 2011

takyjsem vpadla, u nás školka už taky v pohodě, jen ráno pofňukává, ale tak je to dáno taky tím, že je fakt tma když vstává, musím jí budit...

irasek
30. pro 2011

Ahojky, i já vpadávám do diskuse 😀 . Tak u nás začátky ve školce se strašným řevem, po obědě odcházel domů a byl schopný celý dopoledne viset na klice a volat mě 😖 Já když ho tam nechávala, tak jsem si pak pobrečela v autě... No a tohle trvalo cca týden. pak se to začalo zlepšovat, pofňukával po ránu, dlouhé loučení... Momentálně ho nemůžeme ze školky vůbec dostat, chce tam chodit i v sobotu a kdykoliv ho tam vyzvedáváme, tak tam dělají scénu i ostatní děti, že nechtějí domů!!! Takže dřív jsem si poplakávala, teď si taky "poplakávám", páč vidim, jak vyrostl 😔 - snad to píšu srozumitelně a neberte mě za divnou 😀

anta
30. pro 2011

@irasek - nejsi divná. Já teď byla tři dny v nemocnici a když jsem se vrátila, tak jsem si uvědomila, jak mi to dítě strašně vyrostlo, přijde mi, že děsně rozumově vyspěl. Jinak gratuluji 🙂

irasek
30. pro 2011

@anta - díky za pochopení. Přesně- rozumově vyspívají 😵 . A v té školce fakt dělá neuvěřitelné pokroky, najednou umí nové písničky, básničky, vypráví příběhy, nosí spoustu výtvorů, maluje a tak jako se "socializoval"- a to ještě v srpnu byl takový mamánek a tatánek 😀 😉

jenom dotaz? od kdy u Vás v novém roce fungují školky? já počítala s 2.1. a sousedi jí mají až od 3.1. a já jsem se samozřejmě nepodívala před Vánocema, páč mě to nenapadlo... 😖

zevina
30. pro 2011

@irasek u nás školka stejně jako škola, takže od úterý 3.1. 😉

zofinecka
9. led 2012

ahoj holky, tak po delší době. Dneska Eli už spinká ve školce 😀

dagina
9. led 2012

Ahojky maminy,
@irasek zrovna dneska mě bylo po starší stráááášné smutno. Jsem doma ještě s mladší a je to doma takové smutné.....si zvykneme. Chodí do školky teprve měsíc, už tam i spinká, mám pocit, že mi prolétává pod rukama, už s ní skoro nic nestihnu......

irasek
9. led 2012

@dagina - jojo, letí to letí 😝 . Mě už se v šatně při převlíkání ptá, jestli už jako může vyrazit do herny a jenom tak zběžně mi zamává a pošle vzdušnou pusu. Takový to byl můj MAMÁNEK, který se na mě pořád lepil a nechtěl jít prakticky ani k babičkám 😅 . Asi si musim taky pořídit ještě jedno 😀

treperenda
10. led 2012

@irasek jeee, tak to Ti moc gratuluji, ze to takhle prcek zvlada.

treperenda
10. led 2012

Maminy, tak nase mala byla dnes podruhe ve skolce a zadna slava. Sla jsem pro ni po obidku a v obou pripadech mi bezela naproti totalne urvana ☹ a pani ucitelka mi rika, ze dnes to bylo horsi, nez vcera (prvni den), ze zacala plakat uz nekdy kolem pul jedenacte a vydrzela do dvanacti, chjo. Pry nezabralo nic a deti ji uz take rikaly, at prestane brecet a zacpavaly si usi.... Mela jste to nektera obdobne s ditkem? Kdy se to zlomilo - zlepsilo?

klaudina22
10. led 2012

Milé maminky, narazila jsem na vaši diskusi. Jsem učitelka ve školce a zároveň studentka píšu diplomku na téma adaptace dětí v mateřské škole z pohledu maminek, protože mě zajímá, jak na nástup dítěte do mš nahlíží i druhá strana 🙂 . Pokud by tu byla některá z bvás ochotná mi poskytnou na cca 20 minut rozhovor do výzkumu (přes skype), budu moc ráda. Hodně by mi to pomohlo. Potřebuju maminky, jejichž děti nastoupili letos- školní rok 2011 / 2012. Jinak přeji hodně bezproblémové chození do mš. 😉

irasek
10. led 2012

@treperenda - ahoj. Já už jsem to tady psala, náš Páťa řval šíleně první tři dny každé ráno, řval i celé dopoledne, první dny jsem pro něj chodila po obědě. Čtvrtý den nastal zlom, ale jenom díky tomu, že ho tam odvážel manžel a to prý tak neřval. To tam vydržel i spát. Takže týden pro mě opravdu nervů 😝 , ale teď je tam strašně rád 😀 Druhý den prý řval celé dopoledne u dveří, visel i na klice a volal mě a jeden chlapeček mu tam donesl židli, aby tam u toho nemusel jenom stát 😅 Ale u nás jsou úžasné učitelky s úžasnou trpělivostí a dost se s ním ty první dny nanosily 😉
Držim pěsti, ať i u Vás nastane brzy zlom 😉

treperenda
10. led 2012

@irasek tak to jste take nemeli uplne lehke, ale je prima, ze se to takhle pekne zlomilo. Nicmene, jak pises, nejdulezitejsi je pristup ucitelek a to ,zatim je brzo soudit, ale nejak valny dojem na me pani ucitelka neudelala ☹ Zatim u nas spani nepripada v uvahu a tak ji vyzvedavam po obede. Zitra ji jde vyzvednout manzel a ma slibenou odmenu, kdyz nebude plakat, tak uvidime, ale moc si od toho neslibuji.....

irasek
10. led 2012

@treperenda - učitelky jsou strašně důležité. Na mě zapůsobily, s dětma to umí a děti brečí, že musejí ze školky 😅 Takže to svědčí o tom, že se jim tam věnují a něco dělají...
A nešlo by, aby jí tam ráno dal manžel? U nás to pomohlo (aspoň myslíme, třeba ho to už 4. den přestávalo bavit ječet). A je to státní školka? Kolik je tam tak dětí? U nás jich je max 12, takže se jim fakt mají čas věnovat naplno- jsou na ně 2-3, podle denního plánu.

zofinecka
11. led 2012

@irasek co to máte za MŠ? u ve třídě je tak cca20 dětí a jsou na třídu vždy dvě učitelky a to se ještě střídají.
@treperenda Naší Eli trvalo asi měsíc než si zvykla a začala ráda chodit do školky a teď teprve od pondělka začala spávat a to do školky chodí už od září. Každé dítě je jinačí a hodně individuální a záleží hodně na kolektivu 😉

treperenda
11. led 2012

@irasek Tak dnes uz to bylo uspesnejsi, ucitelka rikala, ze to bylo lepsi a hlavne me nevitalo uplakane stvorenicko, na kterem bylo videt, ze nezacalo plakat jakmile zahledlo maminku, ze proste plakala jeste mnohem drive. U nas prave jsou rana OK, takze reseni v tom, ze by ji vodil manzel, aspon ted, nevidim. Je dnes i mnohem veseljsi, stale povida o skolce, to predesle dva dny take sem tam mluvila, ale ne takhle mooooc. Dneska prvne ve me skrtla jiskricka nadeje, ze to snad pujde. Ale je to vazne hlavne o ucitelce a z te nasi moc nehy a laskavosti necitim ☹ Nerikam, ze musi byt spatnym pedagogem, ale pro tyhle prcky, kteri jsou zvykli na vlidne slovo a pomazleni, je pak moc soku v jednom (nova trida, deti, ucitelka - kouka jako bluma, zadne pomazleni apod.). Deti je ve tride 27 - je to statni skolka a je tu moc deti a tudiz jsou skolky takhle nacpane. Jsou na ne dve ucitelky, takze takova klasika statnich skolek.

@zofinecka mno uz se tomu mesici ani nedivim, ted, kdyz to sama prozivam, tak budu za pouhy mesic velmi rada 😉 Akorat u nas musi Eli to spani zvladnout co nejdrive, protoze ja uz chodim do prace a tenhle matlavy zpusob, kdyz ji jdu vyzvednout a jsem s ni dve hodky doma, nez prijde manzel z prace a pak zase klusu zpet do prace a jsem tam o to dele....to proste nejde dlouhodobe ustat a zamestnavateli se to take nemusi moc dlouho pozdavat ☹

irasek
12. led 2012

@treperenda - no vidíš, bude líp 😀 A s tim vyzvedáváním teda vůbec nezávidim 😒 A učitelka bluma 😠 To tady v tý jsem už byla několikrát svědkem, jak se s nima mazlí, poponesou je a ty děti jim to vrací- objímají je, visí jim na nohou, sedí na klíně a hlavně nechtějí domů!!

@zofinecka - chodí do soukromé, tak proto je tam taková pohoda- za ty prachy 😝 Jasně, že letos budeme opět zkoušet státní, ale u nás je to zoufalé, tady se dostávají jenom předškoláci a ani oni to nemají 100% 😠

zofinecka
12. led 2012

@irasek no předškoláky musí ze záko přijmout do MŠ. Mě přijali Eli jen díky tomu, že jsem tam pracovala 😉 Já jsem totiž doma ještě s druhým dítkem. a i ve státních školkách je čas na mazlení s dětma a tak, ale hodně záleží na učitelce 😉

irasek
12. led 2012

@zofinecka - jojo, určitě je to o učitelkách. Ale víc se stihne ve školce, kde mají 12 dětí a učitelky jsou na ně dvě a to celý den a ve dny, kdy mají např.plavání a keramiku, jsou na ně dokonce tři. No jo, jenomže je to fakt drahý 😝 a proto si letos doufám v tu státní školku. U nás se i pár předškoláků dostávalo až při odvolání na obec...