Levák a věci do školy. Koupit pro leváka nebo univerzální?

zutinka
13. srp 2019

Zdravím,dítko jde v září do první třídy.Dotaz zní-koupit věci přímo pro levaka nebo universální(Jak pro levaka tak pravaka)?Moc díky!

konidana
13. srp 2019

@zutinka záleží zda je už jednoznačně vyhraněný levák... nekteri levaci treba strihaji pravou...

zutinka
autor
13. srp 2019

@konidana převážně používá levou!Ale sem tam pravou(sice málo,ale jo)

sadovka
13. srp 2019

Já jsem od malička levák,ale vždy jsem používala věci pro praváky a jsem za to i ráda, levák si to prostě jen uzpůsobí,jak potřebuje... zrovna nedávno mi přítel s velkou pompou koupil profi nůžky pro švadleny pro leváky,ale já s němá neumím 😂

teeerez
13. srp 2019

otazka je, co je pro levaky jinak? Rekla bych snad jenom nuzky a tam je to podle me taky jedno (jsem levak 🙂 ) Pri koupi pera mysli na to, ze si to bude rozmazavat, tak pozor na mekke tuzky nebo bude vice pouzivat pijaky, ale jinak je to fakt jedno 🙂

bervidova
13. srp 2019

Kupovala jsem nůžky pro leváky, protože ty mi přijdou fakt jinak - syn je tedy po mé mamce ten typ leváka, co sice píše levou, nemá problém vše ostatní dělat pravou a to stejně dobře. Pero a tužku, takovou tu trojhrannou , jsem kupovala taky přímo pro leváka, ale jen v první třídě,loni jako druhách už měl jen ty nůžky levácké,jinak nic. Stejně mají ta pera gumovací, nic se mu nerozmazává a problém s tím nemá.

sadovka
13. srp 2019

Snad jediné s čím jsem kdy bojovala,byla škrabka na brambory 😄 leváci pochopí...😁

zelenaesmolda
13. srp 2019

@zutinka
sama jsem levak a rozhodne bych koupila nuzky pro levaka,pero mi prijde celkem zbytecne.
pokud mate doma klasicky pocitac s mysi tak bych ho naucila pouzivat mys pravou rukou,hodne mu to usnadni zivot...

@sadovka
ano,taky mam oboustrannou,dneska to nastesti neni problem sehnat.

zelenaesmolda
13. srp 2019

Jeste dodam,ze bude casem urcite uzitecne aby se naucil strihat pravou rukou,ja striham pravou,musela jsem se to naucit a neumim si predstavit,ze bych vsude kam prijdu byla omezena tim,ze nemam svoje nuzky.

veronikav31
13. srp 2019

Dcerka je levačka,kreslí a snaží se psát levou rukou,jí levou rukou lžící,ale stříhá pravou rukou s nůžkami pro praváky, pro leváky neumí, nevím co je na tom jiné, ale máme doma nůžky pro praváky,stejně tak pastelky,tužky i propisky. Já umím psát oběma rukama,jíst taky,jen stříhám pravou rukou

zelenaesmolda
13. srp 2019

@veronikav31
je tam jinak ostri,stejne jako treba u noze.do me ryly decka na tabore proc neskrabu brambory stejne jako oni nozem k sobe.jsem se nasrala,dala jsem jim to vyzkouset,zjistili,ze to nejde a byl klid 🙂

swan42
14. srp 2019

@sadovka jj ja se naucila skrabat pravou 😀 tou obojetnou mi to nejde ani levou 😀

@zutinka Ja mela jen nuzky, nic jinyho v ty dobe stejne extra pro levaky nebylo. Ale dneska uz jsou obojetny nuzky s ostrim na obou stranach a uz ne takovy ty s oranzovou rukojeti..takovy jsem nevidela ani nepamatuju 😀 takze vlastne nemusis porizovat nic. Akorat sesit aby melo natoceny ruzkem nahoru aby si to nemazal rukou...

zelenaesmolda
14. srp 2019

@swan42
tak dneska uz se nepise klasickym plnicim perem tak si to mazat nebude ne? 🙂

swan42
14. srp 2019

@zelenaesmolda ja si pravidelne mazu vetsinu propisek teda 😀ale treba cina drzi 😉

zelenaesmolda
14. srp 2019

@swan42
tak ja s timhle teda problem nemam