Logopedická školka, Praha. Kterou navštěvujete?

pelmisek
17. bře 2011

Mám dotaz na logopedické školky v Praze. Teda jestli je navštěvujete a kterou? Byli jsme teď u zápisu v Don Boscu a v Záběhlicích a ještě zvažuji alespoň logopedickou třídu v MŠ Obláček, ale chtěla bych se poptat na osobní zkušenosti. Verunce diagnostikovali vývovojovou dysfázii a dysartrii či jak se to píše.
Máte někdo obdobnou zkušenost? Pomohla logoškolka?

franceska_cz
4. dub 2013

@lili001 A jak na tom synek je? Co má za diagnózu?

lili001
4. dub 2013

@franceska_cz
Syn má expresivní dysfázii při normálním intelektu.

pelmisek
autor
5. dub 2013

@lili001 a ke komu chodíte? k paní Fanturové? ta má myslím předškoláky. Mě trochu děsíš, pže mi jdeme taky do předškoláků příští rok. Jo a co se týče grafomotoriky, tak naše logo tj. Mgr. Sekyrková, která jim dělá logodozor naopak grafo hrozně moc chválila. Tak nevím. Možná je to opravdu o lidech.

noemkaa
20. zář 2014

Tohle je k smíchu. Speciální školka? Vážně? A ještě do jiné školky přestoupit. Jo to je nápad. Nemam děti. Za to jsem si tim prošla. Dřete dítě doma. Najděte si čas. Tyhle "užasné" školky mají docela "užasné" následky na psychiku. Jasně že lidé co to léčí vám nakecaj jak je to dobrý. Jak je to v pohodě. Já si tim prošla. A ono neni zrovna nejlepší když si o sobě dítě myslí že je na něm něco špatně. Hodně štěstí s tim až budete dětem vysvětlovat že musejí do školky přes celé město proto že jsou v něčem špatní. V něčem za co nemůžou. Až půjdou do první třídy a všichni ve třídě se budou znát ze školky jen vaše dítě tam bude samo... Zamyslete se.

krystalka
21. zář 2014

@noemkaa - mám syna s lehčí expresívní dysfázií...diagnózu máme od 3,5 let...dva roky chodil do speciální školky a byla naprosto úžasná - logopedie každý týden individuálně, každý den skupinově, canisterapie, hipoterapie, chodili jsme tam nejdřív rok do jejich SPC, než tam nastoupil, takže jsem měla možnost pozorovat prostředí - byly tam děti s dysfáziemi, s ADHD, lehčí mentální postižení i pár autistů...a přesto, že mne někteří lidé odrazovali, že tam syn bude stagnovat a nic ho "nepotáhne" dopředu, tak přesto jsem dala na svůj instinkt a dobře jsem udělala - od prvních dnů tam dělal obrovské pokroky a nijak ho to neovlivnilo...možná to bylo i učitelkami, které byly naprosto úžasné a podnikaly s nimi spoustu věcí...pro mne bylo důležité, že jich ve třídě bylo jen 10, dvě paní učitelky a asistentka a ne téměř 30 jako v běžných školkách všude okolo nás, to by syn tenkrát fakt nedal....takže já bych speciální školky rozhodně nezatracovala....a to, že nepůjde do školy s kamarády ze školky, to pro mne nebylo moc směrodatné, v dnešní době stejně spousta dětí nakonec nejde do spádové školy, spousta dětí chodí i do školky jinam, než do té nejbližší, takže se to pak stejně různě rozuteče...my tedy měli nakonec štěstí, syn je teď prvňáček, chodí do logopedické třídy, kde jich je 8 dětí ve třídě a přestože dojíždíme, tak nakonec je s ním ve třídě i jeden kamarád ze školky...ale tohle pro něj nebylo nijak důležité, on je spíš individualista...i když ve školce si kamarádku našel hned první den a vídáme se s nimi i teď, i když je z opačného konce města a do školy šla v místě bydliště.... Takže my máme se speciální školkou naopak zkušenost velmi dobrou....a mimochodem, synovi jsem nikdy nemusela vysvětlovat, proč jezdíme do školky jinam, byl tam spokojený a vůbec to neřešil....a z okolních domů tady děti chodily do různých školek, v okolí je jich hodně, takže rozhodně nešli všichni do té stejné.... Ale chce to si školku pořádně prohlédnout a zkusit si svoje dítě v tom prostředí představit...já ho znám přece ze všech nejlépe, takže jakýkoli odborník mi sice může říct svůj názor, ale já osobně se nakonec stejně rozhoduji podle svého osobního pocitu, který z toho místa mám...a zatím mne to nikdy nezklamalo 🙂 , ale samozřejmě, každé dítě je jiné a ne všem vyhovuje to samé....u nás to byla ta nejlepší volba, kterou jsme mohli udělat....

zarzu
18. únor 2015

Koukam,že uz sem dlouho nikdo nenapsal,ale treba to tu trosku ozivim. Zrovna resim zapis syna do skoly. Otazkou je,kam ho hlasit. Ted chodi do specialni,ve ktere mi,ale doporucuji,at ho umistim jinam,ze tady nems zadneho partnera. Pravdou je,ze by potreboval kolektiv vrstevniku ke komunikaci s tady je vetsina deti nekomunikativnich. Syn ma diagnostikovany atypicky autismus,typ aktivni,ADHD. Je to moc mile dite,miluje deti. Podle me potrebuje jen vic pozornosti a slovni doprovod a logopedickou peci. Jenze kam ho zapsat? Pry normalni skolku,nebo soukromou,kvuli mensimu poctu deti. To mi radi spc pri skolce,ale podle me nesmysl. Kdyz jsem rekla,at mu teda doporuci asistenta a dam ho do normal skolky,tak se jim do tojo nechce. Soukromou platit nebudu a stejne,dodtal by tam neco,krom hrani si s detma? Zapomela jsem napsat,ze uz to bude rok odkladu. Zkratka,tady nema deti,ale zas se mu venujou. Tam by mel deti,ale zas nad nim nikdo stat nebude. Mate nekdo zkusenosti s logopedickou skolkou Don Bosco,nebo Litvinovskou?

baryk79
13. lis 2015

@krystalka
A do jaké MŠ speciální jste chodili, MŠ Sluníčko v Motole?
děkuji

lullli
22. bře 2016

Ahoj,
jaké jsou podmínky pro přijetí do logo školky? Musíme mít papír od doktora/logopeda? Jde mi o to, že přihlášky se podávají teď, ale na vyšetření jdeme až na konci dubna. Jinak synovi jsou 3 roky a komunikuje pouze citoslovcema a mami, tati (začínám z toho být docela zoufalá). Takže nějaký problém fakt máme.

tereskacz
1. kvě 2018

Ahoj, ma nekdo aktuslni zkusenosti s logo skolkou v praze (deti s exp.dysfazii)?