Školka - Praha 3, okolí Ohrady - přihlášky, zkušenosti

lith
29. pro 2015

Milé maminky,
již delší dobu přemýšlím jak se školkou. Dcera je narozená v březnu 2014. Přemýšlím, že k zápisu půjdeme už teď na jaře 2016 a uvažuji jestli podat přihlášku jen do jedné nebo do všech tří které se nám líbí a jsou v naší blízkosti. Četla jsem, že na Praze 3 to chodí tak, že se pak všechny ředitelky sejdou a snaží se rozmístit všechny děti do jiných školek. Moc by mi pomohly Vaše zkušenosti s přiláškami na Praze 3 a ideálně rovnou zkušenosti se školkami - U Zásobní zahrady, Perunova a Jeseniova 98.

Moc díky

petule12
18. led 2016

@lith chodíme do jiné školky, ale ze zkušenosti vím, že když se dítko nedostane do vybrané. Tak mi pak 3x z úřadu volali a nabízeli jiné alternativy. Opravdu se snaží umístit všechny děti.

lith
autor
18. led 2016

@petule12 moc dekuju za reakci! Muzu se te prosim zeptat v kolika jste nastupovali? Jde mi o to, ze kdyz pujdu k zapisu ted tak maly bude 2,5 v zari a kdyz az pristi rok tak mi zustane doma pul roku a ja musim nastoupit do prace... :( jako dalsi alternativu mam jesle ale tam berou strasne malo deti :(

petule12
18. led 2016

@lith Tak malá chodila od 2 let do soukr. školky Paleček U zásobní zahrady. Je hned vedle té státní školy a super.Pak ve 3 letech šla do státní. Do státní školky od 2,5 mohou vzít, ale pravděpodobně budete mít trochu problém kvůli věku. Bude záležet na počtu přihlášených. Ale zkusila bych to určitě. Pokud byste se nedostali tak se spojit (stačí mailem) s úřadem se školským odborem a oni se pokusí najít případně kde je místo. Nebo já jsem pak v září psala do naší vybrané školky jestli se neuvolnilo místo (nenastoupení, stěhování) a zrovna to klaplo. Dá se tak někdy i v průběhu roku najít místo ve školce, že se někdo odstěhuje nebo neplatí školkovné apod. Budu teď řešit podobně s druhou dcerkou, v dubnu mi končí mateřská a školka (doufám) od září. No uvidíme jak to vyřeším 😒

lith
autor
18. led 2016

@petule12 diky ;) palecka znam, ale na placeni soukrome mit zrejme nebudu :( i kdyz jsem koukala ze to je jedna z tech levnejsich. Mam dilema jestli zkusit spis tu skolku, nebo ty jesle no... Jako me by ani nevadilo, kdyby ji nevzali ted hned od zari, ale treba pak az ji budou ty 3 v prubehu roku.
Muzu se jeste zeptat, prihlasku jsi podavala jen do jedne skolky?

petule12
18. led 2016

@lith do dvou, protože jedna byl Milíčův dům a tam rovnou říkají, aby si zájemce podal i přihlášku jinam, protože to je malá školka. Jesle bych klidně zkusila také a i tu školku. Kdyby jí nezvali hned, tak to pořád jsou plusové body buď pro to, to zkusit v průběhu roku a zeptat se jestli se neuvolnila místo nebo při nejhorším pro další rok. Ta u zásobní zahrady je moc hezká školka ,také jsme o ní uvažovali 😉

lith
autor
18. led 2016

@petule12 diky ;) Milicuv dum je taky hezkej a je to jeden z nasich tipu, ale prave jsem cetla ze je hodne mala sance. Zasobni zahrada je muj favorit.
Myslis, ze nebude problem zkusit oboji?

petule12
19. led 2016

@lith v tomto případě určitě ne. Ale pokud bude malé v září 2,5 tak s milíčákem bohužel určitě nepočítej. To je prostě fakt. Tam leda jako body k dobru kdybys to zkoušela v průběhu roku.

bachovy_esence_poradna
30. dub 2016

@petule12 moje obě děti chodily do školky v Palečkovi jeden rok než se dostaly do státní.... s Palečkem jsme byli moc spokojení...

pak se dostali do waldorfské školky na Jarově a ta je bezvadná 😵 můžu vřele doporučit

mandarinka21
11. črc 2016

Ahoj holky, muzete pak napsat, jak jste dopadly se skolkama, prosim? Malymu bude v zari teprve 2,5 roku, takze k zapisu pujdeme az na jare 2017. Ted zkusime od zari soukromou skolku Jablicko. Rada bych znala vase zkusenosti. Hlavne nazory na Zasobni zahradu, Palecka a pripadne i Milicuv dum a MS Jeseniova 98. Diky

lith
autor
11. črc 2016

@mandarinka21 zkousela jsem zasobni zahradu a bez sance, pry moc mala, v zari ji bude 2,5 roku. Nakonec jsem zkusila statni jesle v rohacovce a dostali jsme se. Jinak co se tyce prostredi a ucitelek tak se mi zasobni zahrada moc libila.

petule12
11. črc 2016

@mandarinka21 můžu hodnotit Palečka a Milíčův dům a za mě spokojenost 😉

bachovy_esence_poradna
11. črc 2016

@mandarinka21 na všechny školky, které jste psala, jsem slyšela pozitivní ohlasy... i na to Jablíčko 😉

mandarinka21
12. črc 2016

Dostat se do Miličova domu je prý skoro bez šance. Slyšela jsem, že U zásobní zahrady moc dobře nevaří. Palečkovi, myslím, vozí Bioneu

kildova
8. srp 2016

Holky trochu obnovím téma a chci se zeptat - máte některá zkušenost s tím jestli mi přijmou syna i když budu mít čerstvě druhé miminko?

lith
autor
8. srp 2016

@kildova pokud vim, tak by to nemelo byt kriteriem. Osobni zkusenost ale nemam.

kildova
8. srp 2016

@lith já jsem právě slyšela, že se primárně upřednostňují děti maminek, které se vrací do práce a pak až případně děti maminek, které jsou dál doma. Na jednu stranu je to logické, ale na druhou bych byla ráda, aby druhé miminko neovlivnilo to, jestli bude syn socializovaný mezi dětmi ve školce ☹

terezapetrova
8. srp 2016

@kildova tez si myslim, ze to není kriteriem, jen pokud je ve statni skolce omezeny provoz nebo mají malo učitelek apod u maminek, které mají mladsi dite doma chteji aby automaticky nechali doma i to skolkove v takových situacích..

kildova
8. srp 2016

@terezapetrova super děkuju moc 🙂 Budeme to řešit příští jaro, ale lepší se informovat předem 🙂

lith
autor
8. srp 2016

@kildova to chapu, vim, ze pred par lety to kriterium bylo, ale uz to byt nesmi 🙂 co jsme se byly podivat u Zasobni zahrady tak jsem slysela se bavit maminku, co taky ocekavala prirustek, s pani ucitelkou a pry k tomu neprihlizi. Spis pak pri umisteni druheho je vyhodou, ze uz tam maji sourozence

kildova
8. srp 2016

@lith Tak to jsi mě hrozně moc potěšila!!!! 🙂

studnals
15. zář 2016

ahoj, zapojuji se sice se zpožděním, ale je vás tu víc, co zmiňujete, že budete školku řešit až za rok. přidala bych jako moc příjemnou školku žerotínku. malinká, velice rodinné prostředí, všichni se znají napříč třídami. syn má poměrně velké problémy s adaptací. docela dlouho mu trvalo, než si zvykl. po celou dobu byly paní učitelky milé, když bylo nutno, přistupovaly individuálně, velmi mu pomáhaly. ve dvoře je nově opravené hřiště. jediné drobné mínus má kuchyně. bohužel nenabízejí moc ovoce a zeleniny. syn je narozený v květnu, před dvěma roky jsme podávali 3 přihlášky, ve školkách chtěli, abychom na přihlášku uvedli prioritu. ředitelé přijímání dětí mezi sebou koordinují. žerotínka byla u nás jako poslední (1) jeseniova 98, 2) u zásobní zahrady). nakonec jsem moc ráda, že syn chodí právě sem.

paulovak
28. únor 2017

obnovuji téma, jelikož se blíží zápis do mš. Tak jakou školku máte v "merku"? U nás zatím Pražačka, Jeseniova 98, detašované pracoviště Žerotínova a nově školka " Roháčova" (jesle).

@kildova jinak při zápisu se nebere rozdíl pracující a matka na MD - byla by to diskriminace a hlavně není nikde napsáno, že musíte vyplnit zaměstnavatele ( osobní údaj). Hlavní kritéria - trvalé bydliště, věk, zdravotní způsobilost ( očkování) a někde je i bod navíc za sourozence v mš.

terezapetrova
1. bře 2017

@paulovak při zapisu se ten rozdil asi nebere ale v prubehu docházky rozdil na zretel brat byt muze v neprospech nepracujících, Jinak drzim palce 🙂

paulovak
1. bře 2017

@terezapetrova - zřetel v průběhu docházky ohledně prázdnin máš na myslí? Myslím si, že to zkusí některé učitelky, ale trošku narazí ( jsem také učitelka v MŠ).

terezapetrova
2. bře 2017

@paulovak jj v době omezeneho provozu. Jsou skolky kde jim to velmi vychazi to je bohužel fakt, minimalne o jedne konkretni vim

paulovak
2. bře 2017

@terezapetrova doufám, že to není jedna z těch do které se chystáme. Ale zase je chápu, když mají prázdninový provoz ( letní) a nemohou si vybrat dovolenou a během roku to mohou vybírat jen při malém počtu dětí.☹

terezapetrova
2. bře 2017

@paulovak ja vůbec ale nemela namysli leto jen obdobi zari az cerven. Jinak taky jsem to myslim dost chapala ale na druhou stranu ten system platim stejne jako ostatní ale me dite prijit nesmí :( Jinak ucitele nemaji v lete volno? Jak to vlastne chodi? Opravdu me to zajima 🙂

paulovak
2. bře 2017

@terezapetrova píši do soukromé zprávy.

mandarinka21
2. bře 2017

Holky, kdyz jste tady, nemate tip na mileho detskeho zubare tady na trojce? 🙂
Jinak my skolku odlozime jeste o rok, chlapec zatim jasne nekomunikuje-je bilingvni a nedari se mi odbourat pleny. Ted chodi do soukrome, tak ho tam jeste rok necham. Pak budu rada, kdyz napisete, kam jste ditka prihlasily a jak jsou tam spokojena. 🙂

paulovak
2. bře 2017

@mandarinka21 já mám zubařku svojí, chodí k ní i syn a jsme spokojený. MVDR. Kateřina Svobodová, sídlí ve Vysokoškolských kolejí - Chmelnice, jen v červnu odchází na 3 měsíce na MD.