Mají Vaše děti televizi ve svém pokoji?

berenika39
14. dub 2014

Ahoj, zajímá mě, jestli Vaše děti, pokud mají svůj vlastní pokoj, v něm mají televizi. Hodně to tu na fotkách vídám, proto se ptám - ano nebo ne? A proč ano, případně proč ne?
Díky za reakce.

berenika39
autor
15. dub 2014

@ludva jj, mám neteř, tam je to právě tak, pod peřinou do noci. došlo to tak daleko, že musí mít mobil na nabíječce v obýváku přes noc. jenže už nechce nikam chodit, nechce nic dělat, chce být na tabletu, na mobilu. rodiče nevědí, co s tím. doma nepomůže, ven ji to nebaví, koníčky nemá.

tarra27
15. dub 2014

@berenika39 jenže to je o přístupu celé rodiny....pokud spolu nejsou zvyklí trávit čas...tak co čekají....dcera má priority jinde....pokud není miující otec, který od mala se dceři venuje, bere ji ven, delají vše jako rodina spolu....to není problém te holky, že by ve fungující rodine, tohle najednou z ničeho nic nastalo

kocicinka
15. dub 2014

nemají a ani ji neplánujeme, nejraději bych vykopla i tu z obýváku 🙂

berenika39
autor
15. dub 2014

@tarra27 já to vím. je mi to celé líto, protože to nabírá na obrátkách. ale neřeším to za ně, to ne, jen jsem si tu povzdechla, jak to může končit, no....

mjanca
15. dub 2014

@berenika39 mame uplne stejny problem, kamaradime se sousedkou,ma 2 deti, M. je stejne stary jako Lucka.... nechodim tam na navstevu az tolik rada, protoze - v pokojicku tv, ktera u nich bezi od rana do 22:30! nez jde M. spat, driv neusne. Nebo jeste hraje na playstatinu nebo velkem pc. A rekla bych, ze se ani na tu tv nediva... neumi si hrat. Sousedka se zlobi, ze na co ma hracky, ale nikdy si s nim nehrala, nebavi ji to, netvori. Ven chodi, to jo. Mala - 3 roky by si chtela hrat, ale mamca nechce, ze ma moc prace. Je sama, takze je asi rada, ze ma od deti klid, kdyz koukaji na tv, nebo jsou u pc... A my, kdyz tam prijdeme, tak misto, aby si holky hraly, tak samo koukaj na pohadky, protoze u nas to neni proste top. Maji pohadku po obede a vecernicka, a to ne pravidelne, jinak nic, takze je to pro ne velke pokuseni. Plus vsude u nich sladkosti, ale to je vec druha.

tarra27
15. dub 2014

@berenika39 je to smutné....já pořád jsme toho názoru, že rodina je základ a hlavně největší smysl toho, proč tu jsme....že děti a to abychom se jim venovali je největší náš ukol tady na zemi...práce, o tu můžeme přijít...kamarádi, ano jsou důležití, ale děti a rodina je základ všeho, odrazový můstek pro všechno.....může se ti podelat všechno, ale když je fungující rodina, tak to zvládneš.

a i my jako dospělí rádi vidíme, že nás mají rodiče rádi, že za nimi můžeme přijít....já si myslím, že je to důežité pro všechny lidi....mít mámu a tátu....a nejlíp když jsou spolu....

samozřejmě je rozdíl, když je chlap fakt debil.....to je jiná...ale tak jako tak tím trpí deti a zejmína holky...já mám sama rodinu, naši jsou spolu mám je ráda, ale oporu takovou jakou bych si představovala nemám..svěřit se nemužu nebot vše všude řeknou....a já potřebuji třeba jen obejmout a říci, neboj to bude dobré....

otec je strašně důležitý pro holky...matka taky, samozřejmě....ale myslím si, že každé ženě, pokud to nemá, by prospělo, kdyby vedella, že otec ji miluje a kdyby měla v něm oporu....

vždyt se podívej, kolik llidí tu řeší krize.....at už v manželství, tak jiné....a já se domnívám, že kdyby měli mámu a tátu, kteří jim ukáží, že stojí při nich, že je milují....že jim pomůžou....tak by se třeba ani do takové situace nedostali....

spousta lidí chce co nejdřív pryč od rodičů...zážitky z dětsví?? kolik jich mají? kolik kdo má hezkých večerů v rodině, aby si sedli a zahráli hru, smáli se....nemyslím drahé dovolené, kde se sejne rodina háda....o tom život není...kdo mel to šttěstí, aby jednou týdne třeba v sobotu byla rodina spou jako rodina, bez hádek, křiku, aby se spolu smáli, hráli si, jeli do bazenu, na výlet.....aby to bylo v pohode...

a to je celý problém dnešního světa.....dospělí se diví, že deti neumí dát lásku, přitom oni sami ji taky dát neumí....kde se to má naučit dítě? dítě jen kopíruje nás....a když už takové nejaké díte štastné je, tak co se stane? přijde do školky a školy a tam jsou jiné deti a ted to díte nechápe, proč jsou zlé....a je těžké to vysvetlovat, ustát.....

to jsem ale odbočila....

ahojholky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lamarika
15. dub 2014

Ne a ani mít nebudou. Stejně tak nebudou mít v příštích několika letech ani tablet či mobil. Nepovažujeme to za nutné a vhodné pro děti 😉

tarra27
15. dub 2014

u nás když je hnusne, tak si hrajeme nebo se i díváme na tv...ale není to program na 7 dní v týdnu....taky mám problém, protože segra malému pouští tv od nevidím do nevidím....on nic jiného nezná...přitom je to chytrý kluk....

a taky ještě dnes má kdejaké dítě tablet, telefon, všechny možné hračky....ale láska jim chybí....rodiče jim zacpou pusu drahou dovoenou, značkovým oblečením, ale každý jede sám na sebe....a to je dost blbe....ale to se jim vše vráttí....

berenika39
autor
15. dub 2014

@tarra27 píšeš to všechno moc moudře, souhlasím s tebou. tak to je. a je to škoda. jenže to si musí ti rodiče uvědomit - a pracovat na tom. zatím je to spíš tak, že jen tak tak vydělají na náklady, pracují, když je čas, řeší se domácnost, volné peníze na nějaké aktivity moc nejsou, max jedou na chalupu, kde ale pracují, aby ji udržovali, a holčina co? nic....nudaaa. jenže se to veze už do dětství, nikdo z nich nesportuje, aby ji k tomu přivedl, nikdo nemá vůbec, ale vůbec žádnou zálibu, aby ji k něčemu přivedl, prostě konzumní život se vším všudy, a ted se to projevilo.
nebudu tu už rozebírat jinu rodinu, to jsem nechtěla, to sem nepatří, ale moc děkuji za pohled na věc - podepisuji.

@mjanca tak tak, ono se to pojí, jak vysedávají u televize hodiny a hodiny, je hlad, tak co? nejjednodušší a bez práce jsou chipsy nebo brambůrky. a už to frčí.
mě je to proti srsti říkat petrovi, že tam nemá chodit, protože nechci, aby se válel s jídlem dvě tři hodiny u telky. ale něco udělat budu muset, nějak to narafičit 😀 😀

tarra27
15. dub 2014

@berenika39 to nemusíš děkovat....je to smutné. Já mám zdárný příklad sama na sobě a i na svém okolí...mje mamka se diví, že se ji nesveřuji a najednou ted vidí, že mám svoji rodinu, venuji se holkám....a najednou se diví, že nechci psát je stranou, ale že segra utíká z domu kdy muže, že už mám já svůj život a najednou ji chybí svěřování...a to bay s náma žila...njn...jenže takhle to u nás bylo..každý si še svoji cestou, my jim byli na obtíž a v dobe kdy jsme je potřebovali, to byli jen kamarádi, akce....a s kámoškou káva a hlavně aby oo nás nevedeli....a ted jim tto dochází...a co chce, když i ted vše řekne...

a když jsem to s ní řešila minulý ýden, ona si stěžuje, že nevedela o mě nic...jenže co by vedea, když jsme ji neco řekla, hned šla za tátou a ten udelal co? zákaz....i první menstruace, mamka to vše vyžvanila babičkám, kamarádkám....a pak se diví....ona houby ví, kolikrát se mi nechtelo žít.....jenže oni meli jiné zájmy....oni o me houby vedí....zase díky Bohu jsme nebyla v jejich situaci, měli me brzy, ale babičky pomáhaly, staraly se a i finančně, dostali barák všechno....ale vztahy na houby....

já jsem byla vždy "taruna" a segra taky a jiné deti, to bylo liduška a maruška....navíc poslouchat, že je s tátou jen kvůli me, i když ji bil....jaký se mnou mela staršný porod....což je pravda, ale mužu za to já jako dítě??? a toho je spousta a spousta...
já se k tomu už nevracím, to je pro mě pryč....oni se zklidnili, hodne zlepšili...ale dobu to nevrátí....vztahy se zlepšily, ale nikdy to nebude uplně super...na mé svatbe si šel táta s mamkou lehnout, když se šlo poprvé tančit....pak za mnou přijde, že to bylo asi blbý....no bylo...ae ta doba je pyč, řekla jsme že bylo, ale at to neřeší....že už to nevrátíme, nemá smysl se k tomu vracet.....

my ted máme vztahy lepší, ale....vždy tam je ale...a ežko i když milujete rodiče, těžko si je pustíte k sobe, když pak chodí a vykládají soukromé věci.....

me to strašně mrzí...ale na druhou stranu ponaučení pro mě a moje deti....

ahojholky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mjanca
15. dub 2014

@berenika39 nevadilo by ti, kdyby se k te tve otazce pridala jeste jedna, Jak casto koukaji deti na tv ci pc za den? 🙂

berenika39
autor
15. dub 2014

@mjanca jasně, že ne! kultivovaná diskuse vítána🙂)))))))))))))))))))))

lu777
15. dub 2014

Tv v ložnici jsme kdysi měla a zrušili jsme ji, oba jsme se shodli že nám to ty večery fakt narušuje...

sarriku
15. dub 2014

Nedávala bych ji do pokoje ani my v ložnice televizi nemáme. Pro nás je to asexuální a pro děti nedisciplinované.

laskulka111
15. dub 2014

My mame sice televizi, ale jeste jsme ji ani nazapojili je to uz 8mes. vubec nam nechybi, obcas male pustim z flashky pohadku, nebo pisnicky. Do deckeho pokoje bych ji mozna dala, ale az kolem puberty. Spise si cteme knizky a chci aby to tak i zustalo, je to mnohem lepsi a bude mit i bohatou slovni zasobu. Taky nekdy pouzivame detsky pocitac.

janesafari
15. dub 2014

@chris_n Tři tv máme už jen proto,abychom se pořád nehádali,na co se kdo bude dívat ! Přes zimu a během hnusného počasí si prostě občas všichni sednem k telce a ne každý se chce dívat na to samé,že? 😅
A navíc máme velký dům-pokoj pro hosty a už kvůli soukromí a tak... 😉

krystalka
15. dub 2014

@mjanca - 6letý syn se kouká chvíli ráno na JimJam a u toho snídá, pak si to na chvíli pustí v poledne, když přijdeme ze školky a odpočívá u toho (už 3 roky po obědě nespí, ale odpočinout si asi potřebuje) a pak chvilku večer, když přijdeme z venku, než přichystáme večeři, po večeři už ne, jde se koupat a pak jdeme číst, po čtení mu pustím ještě CD s pohádkami a u toho usíná.... Jinak když je fakt hnusně, že se nedá jít ven a nebo je nemocný, tak kouká častěji, třeba i na nějaké DVD, ale v klasické televizi kouká vlasntě jen na ten JimJam a tam aspoň nejsou žádné reklamy.... Na počítači není prakticky vůbec, i kdy je zapnutý, tak se toho nedožaduje, nebo jen výjimečně.... tablet ani chytré telefony nikdo nemáme....ne, že bych to úplně zavrhovala, ale zatím nám nic z toho nějak nechybělo....třeba to za pár měsíců či let bude jinak, ale zatím nám nechybí....

sarihy
15. dub 2014

@mjanca Počítač vůbec, TV max 30min denně..chodím do práce, máme hodně povinností a činností venku a to málo, co nám zbyde, věnujeme smyslu plnějším činnostem než TV..ráno Barney, u toho se oblíkají, večer :Večerníček. .

konidana
15. dub 2014

Děti TV nemají a mít nebudou. Jednak nechci a druhak se jim do pokojíčku stejně nikdy nevejde:D. TV v domácnosti bohužel máme, ale já ji pouštím pouze pro děti na večerníček a ráno na probuzení dvě kátké pohádky z DVD - v 5:30 jinak děti bez řevu nevstanou. O víkendu pokud jsme výjimečně doma, tak koukají víc - Studio kamarád, a během dne 1-2h další DVD na polední či odpolední klid. Jenže doma jsme jen když jsou děti nemocné, a v zimě. To tak 2 víkendy v měsíci. TV jsme pořizovali kvůli přehrávání DVD, hlavně abych v tu jedinou dobu, kdy od nich byl v poledne klid, mohla být na PC. A kvůli Večerníčku - to je pevný bod v tom našem chaosu tady:D, ale také se nestíhá 100%. Musím říct, že dokud jsme TV neměli, tak bylo dobře - manžel je TV maniak a v našem dvoupokojáku to těžko rozdejchávám☹

kaja37
16. dub 2014

Ano,děti TV v pokojíku mají,ale většinou ji využíváme když jsou nemocné na pouštění pohádek na dvd.

malovani
16. dub 2014

Dcera TV v pokoji nemá a mít nebude.

tulena
24. dub 2014

Nemá a mít nebude, stejně tak bych nesnesla mít TV v ložnici. V obýváku máme, synovi na ní pouštíme před spaním dvd nebo pohádky z youtube, jinak ji zapínáme jen v pátek a sobotu večer na film, jsme-li doma. Nepotřebujeme ji k životu, dyť tam nic kloudnýho nedávají. I kdybych koukat chtěla, nevyberu si.