Mateřská školka = stále nemocné dítě. Ja to řešit?

lucky.lady
12. kvě 2008

Dcera začala v září chodit do školky. Od té doby je tam vždy jen pět dní, potom je 3 týdny doma s rýmou a kašlem. Máte někdo podobnou zkušenost? Popř. nějaké řešení...?

svoma
23. kvě 2008

Já to mám komplikované tím,že malej je hyperkinetické dítě,taky mě z něho asi brzo odvezou.Teď lítáme k psycholožce a psychiatričce a do toho na rehabilitaci s malou,narodila se dřív. ☹

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Tak koukám, že to nemáš vůbec jednoduché ☹. Tak to Tě obdivuju. A dá se to všechno časem vyřešit? Jakože kluk dostane nějaké léky, nebo se to časem srovná. A malé? Pomáhají rehabilitace? O kolik dřív se narodila? A jaké to mělo následky? A ví se, co vyprovokovalo ten předčasný porod?

svoma
23. kvě 2008

teda ty máš otázek. 😉 Malej dostal prášky,jenže po nich byl totálně mimo,tak jsem řekla,že to zkusíme bez nich.Budeme jezdit k psychiatričce dvakrát měsíčně na sezení.
Malá se narodila o tři týdny dřív a říkali,že je na hranici zralosti,špatně držela teplotu,ale nebyla ani v inkubátoru.A tzeď je s vývojem o tři týdny pozadu,když jsme byli na prohlídce ve třech měsících,tak špatně držela hlavičku,jenže to asi bylo i tím,že nesnáší polohu na bříšku.Dr. nás poslala na rehab.,a až pak zjistila,že může mít tři týdny zpoždění. ☹ A ta rehabilitační sestra si nás tam nechala,pořád na malé něco hledá,jenže na ní opravdu sedí,že všechno dělá zhruba s tříměsíčním zpožděním.Mě přijde,že si ta rehab. na nás chce vydělat,je totiž na mateřské a tady si přivydělává a musí platit pronájem,tak aby se jí to vyplatilo,normálka se totiž chodí tak po měsíci a my chodíme každý týden. ☹

svoma
23. kvě 2008

Ten předčasný porod co vyviolao nevím,já byla v sedmém měsíci v nemocnici,to mi hrozil,ale srovnalo se to,až na to,že tam přišli na další komplikace.Rupla mi voda nečekaně,jela jsem k dr. na kontrolu a vezla malého k babičce,normálka jsem vystoupila z auta a najednou vlhko,tak jsem myslela,že je to třeba výtok,tak jsem došla k babičce,předala malého a nasedla do auta a když jsem vystoupila,tak mi došlo,že je to plodovka,byla jsem celá mokrá,naštěstí dr. má ordinaci pár metrů od mamky paneláku,tak jsem se nejdřív umyla a převlékla a pak upalovala k dr.,byla jsem bez kontrakcí.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Já vím, jsem zvědavka 😅.
Tak hlavně, že malá není nijak postižená. Já jsem tak nahlížela do témat o předčasně narozených dětech a je tam i půl roční holčička, která je ještě pořád v nemocnice a 24hodin denně má v nose trubičky, kterými jí přímo do žaludku posílají potravu, protože neumí polykat(tedy myslím, že tak nějak to má), jen jsem chvilku pročítala diskuzi těch mamin. Té holčičce snad hrozí, že bude napořád v nemocnici 😢. To jsou strašný osudy. A může se to stát komukoliv z nás...
A hyperkinetický není hyperaktivní?

svoma
23. kvě 2008

Je tam trošku rozdíl,mám o tom knížku půjčenou od psychiatričky,četla jsem to,ale nepamatuju si to.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Ani jsem nevěděla, že se to dá řešit psychologem, nebo psychiatrem. Ale já jsem se s tím ještě ani u nikoho nesetkala. A jak to zvládal ve školce? A bude moct chodit do normální školy? On to asi taky nemá úplně lehký,co?

svoma
23. kvě 2008

Ve školce je andílek,zato doma příšerně zlobí,mamka právě říkala,že to vypadá,že nám ze školky vrací jiné dítě,protože ve školce si ho chválí.Dětská dr.nás právě poslala k psych.,protože nevydrží chvilku v klidu a ve škole samozřejmě bude muset.Takových dětí je prý spousta říkala dr.Učitelé většinou o tom i ví a tak nejsou tak přísní,protože ty děti za to nemůžou.Chodí do normálních škol.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Možná, že když je hodný ve školce, tak bude hodný i ve škole. Ale není tam třeba problém i se soustředěním? Ach jo. No vážně máš můj obdiv ☹

svoma
23. kvě 2008

Včera jsme byli u neurologa a říkal,že má veliké problémy se soustředěním.Ve škole bude těšžko hodný,když nevydrží sedět,on i u jídla kope nohama,aby se zaměstnal a minimálně jednou tvrdí,že potřebuje na záchod,aby se prostě prošel.Říká se,že tyhle děti jsou chytré,ale kvůli soustředění prostě mají horší známky,spousta jim toho unikne. 😒

svoma
23. kvě 2008

Upřímně?Teď mám vážně kritické období a do toho všeho se nám rozbil předevčírem kočárek,holt jak se říká,když se něco podělá,tak to nebývá jen jedna věc.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

A já si tady stěžuju na nějakou rýmu. A co ty prášky? To není víc druhů? Nevím, jestli si to nepletu, ale mám pocit, že jsem v nějakém dokumentu viděla, že je dobré tyhle děti přihlásit na nějaký sport. Hodně intenzivní, rychlý sport. Jako že si tam tak trošku vybijí tu svojí přebytečnou energii. Ale nejspíš to taky není žádné zázračné řešení ☹

svoma
23. kvě 2008

Jsou jiné,ale nehodlám z malého dělat pokusného králíka.Tyhle jsou nějaká novinka a jak to dopadlo.

svoma
23. kvě 2008

ten sport,to nevím,on je totiž dost nepozornej,je samá modřina,jemu se stávají neuvěřitelné úrazy.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Tak mě napadlo... jestli to na koníkovi ještě není, tak bys třeba mohla založit nové téma. Těch maminek asi bude spousta a třeba mají různé finty a rady.

svoma
23. kvě 2008

něco podobného tu je,ale nějak se mi tam nechce koukat.Nemívám moc času a ani náladu.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Hm ☹. Tak něco příjemnějšího... špunt se mi právě kroutí v břiše, mám pocit, že se točí hlavou dolů 😀. I když do porodu to stihne ještě několikrát... ani moc pohyby nevnímám, jestli pořád spí nebo co... nevím. Ale o to víc mám radost, když kopne. Hned vím, že je tam všechno v pořádku.

svoma
23. kvě 2008

ani netušíš,jak ti závidím,chybí mi bříško.Hlavně,abyste oba byli vpořádku a všechno dobře dopadlo. Ty opravdu nechceš vědět,co to bude?

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Když si to uvědomím, tak se až sama divím. Vážně to vědět nechci. Já to těhotenství vůbec nějak neprožívám. Na miminko se těším snad víc, než tenkrát na Betynku (nebyla úplně plánovaná). Tenkrát jsem nebyla ani tak zralá. Teď už vím, že to všechno zvládnu. Nějaká teplota už mě nerozhází, jako tehdy. Měla jsem předtím, takový strach ze všeho, že to úplně pohltilo to těšení se. Teď tím, že nemusím kupovat postýlku, kočárek a já nevím, co všechno, tak to tak neprožívám.
I když bojím se komplikací.... omotané pupeční šňůry, nebo že miminko udusím, když budu ležet na zádech 😅
Taky mě hodně bolí kyčle a kostrč. Vůbec kvůli tomu nemůžu spát... ale to všechno jsem měla i s Betynkou. Teď mě ty bolesti tolik netrápí, protože vím, že porodem to končí. U Betynky jsem si to vůbec neuvědomovala. Člověk měl pocit, že ho to všechno bude bolet až do smrti...

svoma
23. kvě 2008

Já právě měla první těhu skoro úplně vpoho,tohle druhé mě dost šokovalo,ale chtěla bych být těhotná ještě jednou,ale až kolem třicítky,mě totiž přijde,že dřív bych Anetu o něco ochudila,když bych se pak musela věnovat miminku.Ale kdo ví,MP tvrdil,že další už nechce,ale teď váhá,třeba ho za pár let zpracuju.

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

🙂 já bych taky chtěla tři. Miminko bude od Bětky 3,5 roku. To třetí bych taky chtěla s takovým rozestupem. Doufám proto, že teď se mi podaří rodit přirozeně. Bětka šla císařem a kdyby náhodou byl císař i teď, tak by to třetí mohlo být s komplikacemi.Ale to zase přebíhám.
Já si taky myslím, že si holčičky ty miminka víc užijou, když už z toho mají trošku rozum. Taky Ti už potom bude moct pomáhat 😉

Teď musím se psem, dám vanu a už se těším do postýlky. Tahle noc byla náročná ☹. Tak zase třeba zítra. Pa 🙂

svoma
23. kvě 2008

Zítra tu budu jen chvilku ráno,jedu s dětma k mamce na celý den,tak se měj hezky a dobrou noc. 😉

svoma
23. kvě 2008

Jak jsi psala o tom tématu,že mám založit,tak je tady ve škola,školka pod názvem Dietátko a ADHD syndromom

blacklucka
23. kvě 2008

čau holky, tak my s tím taky bojujem, Martínek jde do školky a pak je 14dnů doma, teď má tánět průdušek, je strašně nastydlej a rýmu od něj chytla i Lucinka. Jo a to ta naše školka stojí 9tis měsíčně a když nepřijde, tak se peníze nevrací, takže už se stalo, že tam byl 3dny v měsíci za 9tis. 😒 ale podepsali jsme smlouvu, tak to musíme do konce června doplatit, i když už ho tam nedám

svoma
24. kvě 2008

Ahoj Blacklucka,není nějak malej na školku? 😉

lucky.lady
autor
24. kvě 2008

Ahoj holky 🙂, dobré ráno.
blackucka: taky se mi zdá malej... Vždyť mu nebyly ani dva roky 😨 . Bětka taky chodí do soukromé. Tam berou děti od 2,5let.

To jsou snad ještě jesle,ne? A Ty pracuješ, nebo proč dáváš takhle malé dítě do školky?

blacklucka
24. kvě 2008

to je školka, teda spíš jesle - je to od jednoho roku, 5 dětí na 2 učitelky.
Dali jme ho tam ke konci mého těhotenství, protože už jsem s ním nemohla trávit hodně času venku a Martínek doma dělal scény, že chce za dětma. Nejsem žádná macecha, chodil na 3 hodiny 3krát týdně a moc se mu tam líbilo, jenže ty nemoci nás zaskočily.

svoma
24. kvě 2008

Ahoj blacklucka,proč bys měla být macecha,když je tam spokojenej,já si myslím,že není naškodu si odpočinout a hlavně si myslím,že si taky odpočine to dítě od vystresované matky. 😉 Mojí malé je půl roku a mamka mi jí hlídala celý den a myslím si,že nám to oběma prospělo. 😀 Ona teď hodně brečí,byla jsem vyčerpaná a nervózní. ☹

lucky.lady
autor
24. kvě 2008

svoma: úplně jsem zapomněla, ale teď jak jsi to napsala, tak se mi to vybavilo... Taky jsem měla jedno období, kdy jsem byla tak nějak jakoby "alergická" na Bětku. Docela zlobila a já jsem byla šíleně unavená. Neměla jsem sílu na to se s ní hádat a tehdy ani neměla rozum jako má teď, takže nějaké domlouvání ani nemělo cenu. Pamatuju si, jak jsem byla šťastná za každý víkend, kdy si jí vzali naši k sobě. Vážně jsem úplně zapomněla. Naši si malou nemohli vynachválit, jak je hodná 😀. Já jsem si tím tak nějak odpočinula a po čase se to srovnalo. Ale bylo to vážně nepříjemné období. Měla jsem úplně depresivní stavy 😖.
Ale když je to dítě ve školce pořád nemocný, tak mi přijde, že to je pro mámu náročnější, než kdyby ho měla doma. Nevím... poznám, až budou dvě 😀

svoma
24. kvě 2008

Ahoj lucky,mě totiž přijde,že když je toho na člověka moc,tak to to dítě vycítí,je fakt,že mamka taky říkala,jak byla vpohodě,já se toho totiž dost bála,jsem si říkala,že jsme špatná máma,že odložím dítě a malá si to užívala 🙂 Jsem si i myslela,jestli z toho nebude nějak rozhozená,protože beze mě nikdy nebyla,ale kdyžř jsem jí vyzvedávala,tak byla naprosto vpohodě,vážně jí to prospělo. 😀