Montessori školka a přechod na klasickou ZŠ. Máte podobnou zkušenost?

eufratcz
4. dub 2020

Ahoj maminky, je cas zapisu do ZS a zjistila jsem, ze po zmince, ze nas kluk chodil do Montessori skolky se nam stalo ve dvou pripadech ze tri pri navsteve ZS, ze se na nas pani ucitelka zatvarila ne teda nadsene. Po otazce, zda je to problem se nam nedostala primo kriticka odpoved, ale bylo znat, ze na deti z Montessori maji jasnej a ne moc pozitivni nazor. Mate podobne zkusenosti? Pripadne bych byla vdecna za urpimnou odpoved nektere maminky ucitelky.

zuzita15
5. dub 2020

@eufratcz tak to by me tedy take zajimalo, planuji dat dcerku do Montessori skolky a reditelka mi rikala, ze deti pak u zapisu do ZS nemaji problem, spis naopak 😳

sasui1
5. dub 2020

Rekla bych ze je to od pi ucitelek trochubstrach co muzou cekat. Rodice deti kteri tihnou k alternativnimu vzdelavani tihnou i vice k volne vychove. Joooo to je fajn ale ne v poctu 25deti s kteryma musite udelat nejakou praci. Takze dite z Monte skolky muze byt zdravy stastny spokojeny jedinec jehoz potencial je rozvinuty na max nebo taky totalne rozjivene nevychovane kuratko jehoz zlozvyky budou rodice schovavat za jeho individilualitu a jedinecnost takze ve finale nebude tezka domluva jen s ditetem ale i rodicem 😉
Kazdopadne toto kriticke hodnoceni od ucitelek urcite neni profesionalni ani lidske! 😊

lennus
5. dub 2020

Alternativní vzdělávání přece nerovná se volná výchova, ale respektující přístup s pevnými hranicemi, v tom vnímám rozdíl. Bohužel se to ve společnosti vnímá přesně jako volná výchova. Děti s výchovou ála drezura mají zase jiné problémy, že?
Taky záleží, kde žijete, syn chodí do soukromé lesní, je tam skvělý přístup, i trochu Montessori principy jsou součástí. Nevidím v tom problémy, já bych ráda i dale volila soukromou či alternativní školu, ale bohužel narážím na vzdálenost či finance.