Na mateřské s dvojčátky. První dítě do školky na kolik hodin?

etna1
2. kvě 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaké časové omezení na pobyt ve školce prvního dítěte (3 leté), když budu doma na mateřské s dvojčátkama? Můžu tam první dítě umístit na celodenní docházku, nebo jen na poloviční? Nebo jen na několik hodin?
Díky moc za odpovědi.

j.a.n.i
2. kvě 2020

@etna1 zadne omezení neni

etna1
autor
2. kvě 2020

@j.a.n.i tak to je super, ja myslela, ze je 😉

amazonkajanik
2. kvě 2020

@etna1 to je jen v případě,když jde do školky dítě,se kterým jste na RD

knoesell
2. kvě 2020

@etna1 není žádné omezení, může být na celodenní docházce. Může chodit i dítě, se kterým jste na rodičovské.

lenickakl
2. kvě 2020

@amazonkajanik to je teda pěkná kravina

amazonkajanik
2. kvě 2020

@lenickakl jak to? Pokud vím,tak určitá omezení tam jsou,jen jsem je nerozepisovala
U rodičovského příspěvku můžete chodit do práce či podnikat. Jediné omezení, které na vás čeká, je to, že do dvou let dítěte nemůže vaše dítko navštěvovat jesle (či ho dávat na hlídání) na více než 46 hodin měsíčně. Po tom, co potomek dosáhne věku 2 let, ho můžete dávat do školky či do jeslí dle vašeho uvážení.14. 6. 2019

lenickakl
2. kvě 2020

@amazonkajanik ale na to se neptala.. ano, u pracujících při rd je omezení hodin ve školce nebo jeslích do dvou let dítěte.. v žádným jiným případě ne

j.a.n.i
2. kvě 2020

@amazonkajanik No, pokud vím, tak si tvrdila že u RD jsou omezení... o rodičovském příspěvku si nepsala ani slovo.

j.a.n.i
2. kvě 2020

@lenickakl Tak teď píšeš totální kravinu ty, žádné omezení u pracujících při RD není.

amazonkajanik
2. kvě 2020

@j.a.n.i pani tazatelka se ptala hlavně na to,zda to vadí,když je na RP s jinými dětmi. Jelikož jsem napsala,že omezení jsou jen na dítě,se kterým zrovna na RP je a chtěla by jej dát do školky,dál jsem nerozvadela,jasně vyplynulo ,že jí se to netýká.
Jestli mi tam skočilo RD,tak jsem si toho nevšimla,mám predikci textu.

j.a.n.i
2. kvě 2020

@amazonkajanik Zakladatelka nic o rodicaku nepsala... A ty taky ne, akorát ted to svadis na predikci textu.

martt
2. kvě 2020

@etna1 Zákonem omezení žádné není. Ale záleží na školce podle děti. Pokud by měli hodně dětí nemusí ti ji vzít a nebo se s tebou domluvit ji dávat jen na dopoledne. Takhle to ted řešila kamarádka. A vím že tě řešilo asi u dvou maminek u nás ve školce.

j.a.n.i
2. kvě 2020

@martt To neni pravda, jednalo by se o diskriminaci, skolka nema pravo resit, zda je clovek doma ci neni. Kriteria smi byt jen na bydliste, vek ci max starsi sourozenec.

martt
2. kvě 2020

@j.a.n.i zkusím najít pravidla pro přijetí k nám do školky, kde mají psané kritérium, že přednostně berou děti pracujících rodičů a ze mohou požadovat i potvrzení od zaměstnavatele, že jste zaměstnana.

martt
2. kvě 2020

@j.a.n.i Bohužel jsem to doma už nenašla. Měla jsem to od loni když jsem hladila syna do školky.

bassetlady
2. kvě 2020

Je pouze umezení do dětí do 2 let a to 92 hodin měsíčně (bývalo to 46)

j.a.n.i
3. kvě 2020

@martt to, ze se nektera skolka chova protizakonne, dokazuje akorat kvalitu lidi v ni, nic vic. Uz pred 7 lety, když slo moje ditko do skolky bylo nepřípustné.

j.a.n.i
3. kvě 2020

@bassetlady Ano, ale toto omezeni se tyka pouze pobirani rodicovskeho příspěvku na dane dite a nikoliv rodicovke dovolene. Ale ten rozdil ma spousta lidi problem pochopit.

bassetlady
3. kvě 2020

@j.a.n.i no jasně, já to brala jako automatický, že minimum lidí bere rodičak rychleji než cca 1,5 roku ( při nároku na PPM)

alcar
4. kvě 2020

@martt ne, to je vec, ktera nema uz davno na prijeti ditete do MŠ zadny vliv.kazde dite ma narok na predskolni vzdelavani, bez ohledu na to, jestli je jeho rodic zamestnan, na rodicaku ci invalidni duchodce.