• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

O co se zajímat při dni otevřených dveří v MŠ?

2. dubna 2012 
Prosím o vaše rady a zkušenosti, o co všechno se mám zajímat ve školce, než si tam dám přihlášku... Díky:wink:
19. led 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
urcite reference maminek
19. led 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No jasně, ale když se s jinými maminkami teď do kontaktu moc nedostanu (jsem na PN), tak by mě právě zajímalo, na co mám v té školce ptát...budu chtít vidět jídleníček, bude mě zajímat, co s dítětem, když po obědě už nespí...apod... A co ještě?
20. led 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tygrous Co se třeba zeptat na jejich vzdělávací program tj.na co kladou důraz, zda pořádají školky v přírodě, kroužky - např.cizí jazyky, keramika, flétna ...)
20. led 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Vzhledem k přeplněnosti školek mě zajímá, jakou mám šanci, že mi tříleťáka přijmou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jídleníček si můžu přečíst na netu, školky v našem okolí je tam mají v 99% zveřejněné.
20. led 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
@mmiirrkkaa Dik, neco takoveho jsem chtela slyset:wink: Doted jsem se o skolky absolitne nezajimala, takze fakt nemam paru, co vse se tam dnes deje a kona:wink:
20. led 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jmisa No ja si taky moc nadeje nedelam, navic jsem tehu a k zapisu pujdu ve 36.tt s mega brichem, ale tak treba se pak uvolni misto nebo proste budeme mit stesti...:wink:
20. led 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jmisa tak nějak, zajímala mě jediná věc - aby ji jako pár dní tříletou přijali. :grinning: :grinning:

o další jsem se nestarala, utěšovala jsem se tím, že školka, kde je 95 dětí ve 4 třídách asi špatná nebude. a jak jsme teď zjistili, špatná opravdu není. :stuck_out_tongue_closed_eyes: jen jsem předem nakoukla na internetové stránky školky, ale i kdyby se mi nelíbil třeba jídelníček, tak si nedovedu představit, že bych jí tam kvůli tomu nedala :grinning:
20. led 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a taky jestli deti nuti do jidla. mam celozivotni trauma,kdyz me nutili jist
20. led 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mamkamarketa Hm, tak asi budu muset malyho brat po o domu, s tim tak nejak pocitam. Ale vidis, treba s tim pitim je to docela blbe - ja malymu napr. kakao davat nechci, mel jako mimi alergii na kravskou bilkovinu a proste si nemyslim, ze vylozene mliko potrebuje k zivotu . takze dalsi bod do seznamu, na co se zeptat...
20. led 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tygrous na to se urcite zeptej, pac nas kluk by nic nepil cely den. :confounded:
20. led 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa to se dnes ještě někde dělá? ředitelka nám hned na začátku říkala, že děti nenutí ani jíst, ani spát a rozdali všem dorazníky o 3 stranách, kde se měly vyplnit údaje o našem dítěti, např. co nerado jí, na co je alergické... prostě milion otázek. Školka má hodně kroužků, dopoledne i odpoledne...

Já vím, že to tu nikoho nezajímá, ale musím naši školku pochválit, opravdu jsme maximálně spokojení :grinning:
20. led 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tygrous u nás na výdejním okénku mají napsaný seznam, co které dítě nejí a na co je alergické. u těch alergiií je to pochopitelné, ale překvapilo mě, že tam mají uvedené i věci, které děti nechtějí zjevně z rozmaru.
20. led 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 tak to u nas to je jak je jak komousu :rolling_eyes:
spat se musi,nebo lezet a mlcet :rolling_eyes: k piti je to co je (pres den voda k jidlu mliko) jidlo pry nuti jen ''ochutnat'' ale cert vi.
to mas kliku,mi v okoli mame 2 skolky (jedna lepsi nez druha :rolling_eyes: ) no a z tehlech duvodu mam dite v soukromy
20. led 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa u nás si vlastně musí jít na chvilku odpočinout, musí chvilku ležet a mlčet, ale když za tu chvilku neusnou, tak vstanou a jdou si potichu hrát. ale vyloženě spát a nebo ležet dvě hodiny nebo jak dlouho je nikdo nenutí.
20. led 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 tak to se da. u te nasi se musi 2h lezet a mlcet
20. led 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás už je také rozhodnuto bude to soukromá mám jich v okolí bydliště asi 6 takže teď jen vybrat tu správnou - státní tady jsou 2 ale ani jedna mě nepřesvědčila připomnělo mi to éru kdy jsem já sama do školky chodila :angry: :angry: :angry:
20. led 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hasky24 he taky skolky kde se zastvil cas?
20. led 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa no asi ano :frowning2: :frowning2: a je pravda že musí ležet a mlčet a toho náš Jiřík prostě není schopný :grinning: a ještě musí dojídat všechno jídlo no prostě hnus :wink: raději taťka víc mákne a budeme bez nervů všichni :slight_smile:
20. led 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hasky24 ja bych do statni u nas nedala ani psa. :stuck_out_tongue_closed_eyes: desivy. uz jen podle jidelnicku... jatra,parky,masoxy, no bleee.
jinak my teda mame dite v soukromy a nemenila bych. puvodne jsem myslela,ze tam pujde od 2let a bude tam max do 4 nez ho vezmou do statni,bude tam nez pujde do skoly. tata at se treba strha :grinning:
20. led 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa já jsem si říkala že ano do státní dokud jsem to nevyděla na vlastní oči :angry: já mám ze školek trauma ještě z dětství už právě kvůli tomu dojídání a spaní chodila jsem tam s brekem :angry: takže to u svého dítěte nedopustím :cry: :cry:
20. led 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
treba jedna z tech skolek nema ani zahradu,takze chodi do verejnyho parku na hriste. nekolikrat jsem bela svedkem,kdy dite oznamovalo ucitelce,ze potrebuje na wc a ucitelka? (byli tam 2) ''tak bez'' takze oni poslali maly (3,4,5ti lety dite) samotny parkem na wc :rolling_eyes:
20. led 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. led 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hasky24 já mám trauma ze školky taky a proto tu školku tak řeším, ale na soukromou nemáme, tak hledám tu nejlepší státni :unamused:
20. led 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam obavu, ze my budeme radi, zda malyho vubec vezmou, soukroma tu ani neni

no jdeme taky na den otevrenych dveri, par mamin znam,tak reference mam, chci to spis s malym okouchnout, jake je tam prostredi,jak do vybaveni,tak jake jsou pani ucitelky
ostatni veci vcetne planu jsou na webovkach
20. led 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maruja :unamused: tak ať dobře pochodíte ne určitě všude jsou tak strašné držím palce :slight_smile: :slight_smile:
20. led 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, doporučuji přečíst si ve školce "Školní vzdělávací program", má ho každá školka, je přístupný rodičům a tam se dozvíš veškeré věci týkající se provozu, organizace, vzdělávání apod... (denní program, jak a kdy vodit dítě do MŠ, povinné platby, je tam i to "nenucení" do jídla a spaní...) Ale pozor!!! k tomu nenucení do jídla a spánku, nečekej, že pokud to budou mít zahrnuto v ŠVP, budou to taky dodržovat :frowning2:
20. led 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No tak jsem si nasla stranky MS u nas a teda jsem zdesena jidelnickem:sweat_smile: Taveny syr, celerova pomazanka... nebo v jeden den je dopol. sunkova pena (silne pochybuju, ze v jidelne delana...) a odpol. pomazanka z veproveho masa a k tomu ochucene mliko:sweat_smile: No potes koste...tohle prece nemuzou davat triletym detem:sweat_smile: to bych nejedla ani ja:sweat_smile:
20. led 2012 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tygrous to by ses divila. ja jsem koukala a u nas bezny, praky,jatra, vnitrnosti, jatrovy pomazanky, tatarka.
jedna maminka na MK rikala,ze u nich davaji i detskou colu :rolling_eyes:
21. led 2012 v 06:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
to meli byt parky
21. led 2012 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud mášn možnost si školku vybrat a nejsi odkázaná na to,kam tě příjmout,tak bych koukala na:jídelníček,pitný režim dětí,vzdělávání,procházky,spaní dětí (zda musí ležet v postýlce nebo si mohou hrát,pokud nechtějí spát),kroužky při školce,počet dětí ve třídě,aktivity rodiče a děti ve školce a samozřejmě na paní učitelky.Taky se zeptej na jejich program zařazení dítěte do školky.
21. led 2012 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek