Obavy ze stěhování

ebra01
11. pro 2017

Ahoj. S manželem a dětmi je nám už náš byteček na kraji Brna malý, takže jsme se rozhodli koupit rodinný domek se zahradou, ale v jiné obci. Dům se nám moc líbí. V obci je obchod, školka, 9-tiletá základka a kousek od baráku i nádraží. V centru Brna je člověk za 30 minut, takže super. Ale stejně mám teď zpětně strach. V městské části, kde zatím žijeme v bytě, to miluju, je tu perfektní školka a máme tu přátele a dcera ve školce nejlepší kamarádku. Když si představím, že ty dvě oddělím, tak mi to trhá srdce. Já vím, že pokud bychom tu zůstali, tak je možné, že by za dva roky třeba každá chodila do jiné školy, ale stejně. Ony se na sebe vždycky tak těší... a jejich rodiče jsou našimi nejlepšími kamarády, takže i nám se bude stýskat. Dcera se stěhováním souhlasila, ale když si uvědomila, že by musela vyměnit i školku a opustit tak kamarádku, tak už se jí nechce. Na druhou stranu si říkám, že je lepší se přestěhovat teď, kdy si malá může udělat ještě ten poslední rok v nové školce nové kamarády, se kterými pak bude chodit i do zš. Ale ty staré kamarády jí i nám brát nechci. Ale mám strach, že se všichni časem odcizíme, i když si slibujeme, že se budeme navštěvovat. Jsou to takové spřízněné duše naladěné na stejnou vlnu. Rodinu máme s manželem 100 km daleko a teď se od nich stěhujeme vlastně ještě dál (a přitom původní plán byl, stěhovat se blíž... ale tam jsme nic vhodného nenašli). Všechno mi to vrtá hlavou. Stále přemýšlím, zda opravdu nebylo lepší koupit jen větší byt a zůstat v místě. Ale s manželem jsme vždy snili o domečku, o tom, že děti budeme moci vypustit na zahradu a budeme tu mít i svoje soukromí, v létě si večer posedět venku, něco si opéct na ohni, prostě pohoda. Jenže teď mám v hlavě to ALE plné obav 😢

sthanina
11. pro 2017

@ebra01 Ahojky, celkem ti rozumím... Důvodů, proč jste chtěli baráček je hodně, ale bohužel jste si vysnili sen bez ohledu na dcerku. Teď když se vcítíš do pocitů dcery, úplně tě chápu, že je to peklo, ale... Jaká bude skutečnost zjistíš, až když se opravdu přestěhujete. To s tvojí rodinou, ti rozhodně nepřidá... Teď nevymyslíš nic... S dcerou bych o tom hooodně mluvila a spolu třeba objevíte spoustu věcí, na které se malá bude těšit. A nemůžete si třeba "kámošku" dcerky brát na víkendy? Aspoň ze začátku, budou si mít hooodně co říct a zjistí, že dálka není problém... Můžou si i volat... Držím palce, ať vše dopadne co nejlépe🙂

janawaes
11. pro 2017

@ebra01 Pokud jsou to vazne kamaradi, tak myslim ze by nemel byt treba problem aby prijeli na vikend nebo alespon kamaradka od dcerky. V domecku si holky muzou hrat na zahrade, udelat si treba bunkr na zahrade a plno dalsich veci. Je jasne ze se dceri nechci, ale myslim ze drive to bude lepsi, aby si mohla udelat kamarady, jak jsi psala. Budou od sebe jen pul hodinky. Jak casto se navstevuji ted i vy s kamarady?

ebra01
autor
11. pro 2017

@janawaes Dcera by se i stěhovala, do domečku se celkem těší. Na zahradě chce pěstovat jahody a hrášek 🙂, ale pak zase řekne, že by chtěla bydlet v domečku, ale jezdit do staré školky, protože její kamarádka tam chodí s ní. S přáteli se vídáme většinou o víkendu, já občas sama s kamarádkou i během týdne, protože jsme zatím obě na RD, navíc se potkáváme ve školce. Je jasné, že až bychom začaly pracovat, tak se frekvence také sníží, ale je to těžké. Samozřejmě s dcerkou plánuji, jak si udělá pokojíček a nějaký dětský koutek na zahradě, aby si tam mohla s kamarádkou hrát, až k nám přijedou na víkend a třeba tam i přespí. Ono se to poddá, ale pamatuji si celkem živě, jak jsem si připadala sama, když jsme se nastěhovali do bytu.

stuplakova
11. pro 2017

@ebra01 Myslím že časem by se to mohlo poddat a dcera si najde kamarádky i v nové školce. Můžete udělat třeba i nějakou párty v létě a když se vídáte s kamarádkou o víkendu, tak jednou mže přijet ona a někdy zase vy, však je to půl hodinky cesta, to je kousek. Já bych do domečku šla hned a bez váhání a pokud se tam dcera taky těší a plánuje si pokojíček, tak myslím že to půjde. Kdyby byla úplně zapřísáhle proti, tak by to vypadalo jinak 🙂

janawaes
13. pro 2017

@ebra01 No jasne ono ma vsechno sve pro a proti. Je jasne ze ji bude kamaradka chybet, ale jak rikas muzete se navstevovat a pak budete mit misto kde treba grilovat a tak a myslim ze ve skolce si najde dalsi kamarady. Kdy neni uplne proti tomu a chce si planovat pokojicek, na zahrade si chce pestovat, tak bych do toho asi sla. Domluv se s kamaradkou na nejake frekvenci navstev a uvidite jak to pujde 🙂

lulu_221
6. pro 2021

Ahoj, zajímalo by mě jak to dopadlo 🙂 s tím stěhováním. Jelikož jsem na tom úplně stejně teď, jako vy v roce 2017.