Občanské sdružení při mateřské školce. Máte to taky?

berenika39
7. led 2010

ahoj mamči, hledala jsem jak je to teď se školkami. Míst bude málo 🙄 🙄 . V místě, kde by Petr později mohl chodit, jsem našla jednu fajn, ale zarazilo mě, že v provozním řádu mají doslova napsáno:

Při školce pracuje Občanské sdružení na podporu Mateřské školky Beruška.
Rodiče dětí jsou členy tohoto sdružení. Spolupracují s vedením školky, pedagogickým sborem, podporují činnost a program svých dětí. Členský příspěvek pro školní rok 2008/2009 činí 5.000,- Kč na pololetí.

Školné je 10 000,- na měsíc, k tomu ten "členský příspěvek". To je běžné, je to tak i u jiných soukromých školek? Trochu mě zarazilo to slovo "JSOU ČLENY". Být členem OS snad není povinné....
Máte to někdo podobně ve školce?

Díky za odpovědi, hezký den.

berenika39
autor
7. led 2010

jééé zkopírovala jsem to z webovek, možná tam neměl být název školky, omluva adminům....to rozhodně neměla být reklama.

timulenka
7. led 2010

pokud školku provozuje ono občanské sdružení ,být členem bych viděla jako výhodu ( záleží ovšem na stanovách,obecně to ale znamená , že vy-rodiče máte možnost mluvit i do peněz -jakým způsobem s nimi vedení nakládá - rozhodně bych chtěla vidět stanovy-práva a povinnosti členů ) členský poplatek by také mohli nazvat příspěvek na výtvarný materiál ......atd...