Předškolní dovednosti. Co "učíte" své děti předškolního věku?

mourovatakocka
6. dub 2022

Ahoj, některé nedávné diskuze mě vedou k zamyšlení - co "učíte" své děti předškolního věku? Kdysi dávno k nám na krám přišel kluk s babičkou, vybírali encyklopedii dinosaurů, ještě sice nechodil do školy, ale uměl latinské názvy snad dvaceti dinosaurů :D Tak zajímají mě i takovéhle roztomilé extrémy, ale abych zůstala při zemi, co zajímá vaše děti, v čem je podporujete, rozvíjíte? A co je takový souhrn toho, co by skutečně "mělo" dítě umět a vědět? A ano, chápu, že každé dítě je jiné - dcera měla v pěti měsících "oblíbenou" knížku, syn v roce knížky stále jen žere.

treasurka
11. dub 2022

@veronikav31 Asi to máme podobně, když syna zajímal vesmír, chodili jsme do planetárií, vyráběli kašírované modely planet, dělali různé pokusy, teď dceru začaly zajímat písmena, tak jsme je vyráběli z přírodnin, modelíny, atd. atd. Ony ty MND si to umí najít i samy. To dětství, o kterém jsem psala já, tak tím jsem myslela něco trošku jiného, samozřejmě, že naši také lítají venku, ale strašně se řeší bezpečnost, nemají takovou tu volnost poznávání, jakou jsem znala já, třeba i díky těm chytrým hodinkám, jsou pořád jakoby na vodítku. To s tím zapojováním do běžných domácích činností máme taky tak.

veronikav31
11. dub 2022

@treasurka u nás ty hodinky má kvůli stavbě u baráku,kdyby se něco dělo,má je místo telefonu.musi se s nimi naučit než bude chodit z 1.tridy sama domů a pri dnešním provozu jsem ráda,že kdyby něco,tak si zavolá pomoc.Bohuzel priznejme si to,že před 30,40 lety bylo bezpečněji.Ale určitě nesedim u telefonu a nesleduji kde je.to spíš až přijde domu

treasurka
11. dub 2022

@veronikav31 Nevím no, je otázka, jestli bylo bezpečněji, nebo se méně vědělo. Např. péče o psychiatrické pacienty dětem nebezpečné je dnes na mnohem lepší úrovni, včetně probíhající depistáže, je víc kamer, veřejnost víc informovaná, atd. atd. ale zase provoz je určitě větší. Ale pohybovat se v něm, to se děti musí naučit, v tom jim mobil ani hodinky nepomůžou. Je ale fakt, že já jsem synovi teď už taky mobil dala, na cestu ze školy, ale jezdí dost daleko, v první třídě chodil normálně bez, ale to měl školu kousek. No, ale to už je jiná debata...

araska
2. únor 2023

Dobrý den,

Chtěla bych Vás požádat o vyplnění mého dotazníku na téma "povědomí o Montessori pedagogice mezi dospělou populací".

Dotazník je anonymní a slouží pouze pro mou maturitní práci.
Děkuji moc za Vaši ochotu a čas strávený při vyplňování.❤
https://forms.gle/vvZYbtH8WEeywHR48