První spinkání ve školce

rory121
11. únor 2019

Ahoj, chci se zeptat, jak vaše děti zvladly spinkat ve školce? Malou jsem zatím vždy vyzvedávala po obědě, ale už brzy nastupuji do práce. Každopádně jde o to, že malá po obědě spánek ještě potřebuje, ale aby usnula sama mame zavedený ritual, kterého se striktně drží. Tam se bojím, aby tam každý den neprobrečela a učitelky mi pak řekli, že ruší ostatní děti. Na druhou stranu si říkám, že když uvidí ostatní děti, že jsou v klidu, tak to taky snad zvládne

lida9
11. únor 2019

u nas funguje jine prostredi... nepotrebuje stejne ritualy a usne 🙂 muzes treba vyzkouset nechat spinkat parkrat pred tim nez pujdes do prace, abys byla vklidu🙂

alexovka
11. únor 2019

Doma musíme uspavat, většinou já, tatínka nechce. Ve školce usina v pohodě a dřív než doma. Takže bych se toho nebála, odkouká to od ostatních.

listopadka1
11. únor 2019

Ve školce to je úplně o něčem jiným plus učitelky jsou zvyklý, že ne každý dítě usne. Jestli se jí tam líbí a pochopí, proč tam musí zůstat, tak to tak hrozný nebude. Připravuj jí na to a snaž se na ní nepřenášet svoje obavy, aby si k tomu nevytvořila předem nějakej blok, ale myslím, že to bude v pohodě 😉 jak píšou ostatní, příklady táhnou, a když uvidí že ostatní děti usínaj, uklidní jí to a třeba usne taky-

jannym
11. únor 2019

Do naší školky si děti mohou brát na spaní spinkáčka (svého oblíbeného plyšáka) přes den je odložený v krabici na přinešené hračky a po obídku jdou s nimi spinkat, děti obvykle dobře chápou, že jsou jinde než doma a že existují i jiné rituály či pravidla než doma, v současné době mi dcerka ve školce spí tak polovinu dní, druhou je s předškolákama ve třídě a hrajou hry, doma spí po obědě už jen když je nemocná, sama říká, že je ve školce unavenější a že kolikrát po přečtené pohádce prostě usne i když si pak chtěla jít hrát s předškoláky (u nás mají pravidlo, že když jim drobkové do 20 min neusnou tak je potišku vyvedou aby nebudily menší děti, které ještě spánek denně potřebují)

rory121
autor
11. únor 2019

Moc děkuji za odpovědi, snad to jiné prostředí bude mít i na ní vliv 🙂 ...bojím se, protože babičkám se jí uspat u nich doma moc nedaří, ale to bych přikládala taky k tomu, že jsou na ní až moc hodné a ona cítí, že si může dovolit odmlouvat ....ve školce jde vidět, že učitelky respektuje

zmrzlinka
11. únor 2019

A co ji koupit nějakého plyšáka na spinkání do školky?

dc2015
11. únor 2019

Doma nespal už rok a ve školce spí... Pro mě zázrak 😂

konidana
7. bře 2019

U nas spaní ve školce bylo úplně v pohodě, přestože doma děti už přes den spát odmítaly.