Problémy s učitelkou ve školce, co byste dělaly?

anetaji
4. zář 2014

Ahoj holky 🙂
chci se vás zeptat.Dcera mi včera říkala,že se jí ve školce nelíbí,že je paní učitelka zlobivá.Zeptala jsem se jí co se děje.A ona mi řekla,že když kluk zlobil paní učitelka s ním třásla a názorně mi to předvedla na mě.(Vzala mě za ruce a začala se mnou třást a říkat,že jsem zlobivá) :( Hrozně o tom přemýšlím,jestli něco učitelce říct nebo ne.Dceři jsem řekla,že to se nedělá a kdyby něco jí paní učitelka dělala,že mi to musí okamžitě říct a že jí nemůže ani plácnout.
Co by dělala každá z vás,kdyby tohle zjistila?? :(
Dále se chci dcera nejí žádné pomazánky,jednou mi potom i zvracela a Dr.říkala,že jí nikdo nemá nutit ať si jí suchej chleba i rohlík.Učitelka o tom ví a na schůzce rodičů bylo řečeno,že v tom není problém.Ale najednou mi bylo učitelkou řečeno,že když jí to nenamaže,tak ostatní děti to budou chtít taky nenamazané.Ale když to tak řeknu snad se může rozhodnou jestli to sní samotné nebo namazané ne??Platím jí to tak snad je to na ní a ostatní když budou chtít suché ať si to sní taky suché.Prý v pondělí příjde ředitelka a to jídlo se bude řešit.Ale myslím,že není co,prostě jí dát pomazánku vedle a když jí bude chtít bude a když ne tak ne.
Děkuji mockrát přemýšlím nad tím

tarra27
4. zář 2014

@anetaji to je teda masakr.....asi bych zvážila, zda dát dceru jinam a nahlasila bych to ředitelce, napadá mě ale taky, co se stane s tvoji dcerou, pokud se to bude řešit a pokud je učitelka takhle prásklá, tak co udelá potom ji...
a jídlo ji nutit nebudou i kdyby nic nechtěla jíst.....tohle bych jim řekla....svoje deti taky nenutíme doma a ve školce je NIKDO nutit nebude...a jak píšeš, klidne suchý rohík...

anetaji
autor
4. zář 2014

@tarra27
No právě,zatím jsem nic neřekla,taky se bojím jaký by to mělo dopad od učitelky na dceru :( Ale to by se jednou opovážila na ní sáhnout 😠 No jo teď v začátku šk.roku asi místo nikde neseženu :( Tak děkuju mockrát,že aspoň ty jsi zareagovala.Chtěla jsem znát i jinej názor abych nejednala nějak zaujatě a nedělala zbytečné zle.S tím jídlem mi příjde naprosto uhozenej argument,že ostatní děti to nebudou chtít 🙂

lv
4. zář 2014

no s tím jídlem, mě řekli, že musí maso alespoň ochutnat, protože když jí ho nedaj, a nedá si aspoň ždibec, hned další dítě nebude chtít rýži, ale brambory, další bez ovoce atd..možná se zkusit domluvit v kuchyni, že jí tou pomazánkou " "jen zatřou dírky na chlebu"..což zpětně i docela beru, chápu.
Samozřejmě to třesení je absolutně špatně, zeptat se, co se děje.

milatka
4. zář 2014

Ohledně toho třesení paní učitelkou bych se asi ohradila,to podle mě není v pořádku.Určitě je jiný způsob,jak to řešit,tady jako učitelka selhala.
Co se jídla týče,záleží jak to mají nastavené.Pokud jim přináší jídlo už hotové,chleby namazané,tak by je měla dostat,jak je to nachystané.Pro všechny děti stejná uprava.U nás ve školce jsme to už řešili loni a spousta dětí si pak začla vymýšlet nejen ve školce,ale i doma. O tom,zda to dítě sní nebo ne,pak ale rozhoduje samo.Žádné nucení!!!

karlajasmine
4. zář 2014

To treseni je samozrejme uplne spatne.. nevim, jak bych to resila, ale kazdopadne kdybys slysela cokoli dalsiho podobneho tak to rekni alespon reditelce a treba matce toho kluka.. A co se jidla tyce, jako kdyby tvoje dcera mela alergii napr. na orisky, tak ji je stejne budou davat?? Pokud dite akorat rika, ze mu neco nechutna, tak neni duvod delat vyjimky, ale pokud ji po necem fakt byva spatne tak bych tu vyjimku udelala.. no drzim palce.

evulina77
4. zář 2014

@anetaji rozhodně si stěžuj na chování učitelky, tohle prostě nesmí dělat. Nejdřív si promluv s vedoucí (ředitelkou) školky. Asi by stálo za to se zeptat ostatních rodičů, jestli to mají stejné i se svými dětmi. Pokud paní učitelka rychle nezmění své chování, nemá tam, co dělat. U nás ve školce jsme měli také problémy s paní učitelkou, bylo nás víc rodičů. Stěžovai jsme si na její chování a paní učitelka tam už nepracuje a děti jsou zase v pohodě. Jiak moje dcera taky jí suchý chleba nebo rohlík a někdy i suchou ríži nebo těstoviny, nikdo ji nenutí pomazánky ani některé omáčky. Mě se jen ptali, jestli to nevadí mě, že je tak ochuzená na jídle...

tarra27
4. zář 2014

@anetaji přesně....pro mě argument že támhleto díte nebude chtít tohle a támhleto tamto není pro mě vůbec argument....platíme to a hotovo nehlede na to, co by kuchařkám udelalo dát deckám jídlo jak chteji - pokud s tím nemají problém rodiče....já to budu mít zcela jistě stejně....bránila bych svoje deti jak lev 🙂 a je to normální a přesně jak píšeš, nedej Bože aby se chovala k mým detem takhle....to by videla...by byla ráda, kdyby mohla učit ve šklkách i nadále...i kdybych měla jít do televize....

a promluv si s nadřízenou i s ní a že doufáš, že dítě nebude domu chodit a stěžovat si nebo že se nebude chovat k nemu špatně, nebo že uvidí....

drž se a napiš, jak sji dpadla. držím pěsti. tohle si nesmí nikdo dovolit......a kldině jim i s jídem vyhoudej...protože jak se díte nutí, sekne se a pak radeji nejí....nebo nechce...my doma deti nenutíme a ani nepřemlouváme...chtejí chtejí, nechtejí nechtejí....i když třeba neobedvají....a osvedčilo se nám to...

tarra27
4. zář 2014

@lv s tím ochutnáním nesouhlasím....když ho nejí at ho nejí,....pokud me jako rodiči to nevadí...chápu, že je to nekdy komplikované, ale co mají kuchařky na práci ??? to nemůžou vyjít vstříc?? nehlede na to, at si klidne její porci masa vezme nekdo domu než aby se vyhazovalo....
a to nemyslím zle....já jsem sama nesnášela, když mě nutili jíst maso...nebudu to delat mým detem já natož kdokoliv jiný....když chce rýži, dostane jen rýži...když nechce jíst, at nejí....

anetaji
autor
4. zář 2014

@tarra27
souhlasim s tebou od A do Z. mala proste neji ani maslo natoz pomazanky.nikdy nejedla chleba ani rohlik sni pulku a dost.jinak je zdrava.ale tohle proste neji,taky me to mrzi,ale nutit ji to nebudu.dobre urcite napisu jak to dopadlo,ja se kazdy den drzim pred ucitelkou.nas i pozorovala ze pry videla kdyz sla evicka ze skolky a jedla rohlik a myslela si,ze jenamazanej,ale jedla pulku sucheho a druhou pulku mela mladsi v kocarku...... 🙂

tarra27
4. zář 2014

@anetaji prosím tě, je uplně jedno, co učitelka videla...ty nejsi povinna ji nic vysvetlovat.....i kdyby jsi ji namazaný dala...když ve školce nechce, tak nechce a hotovo....i kdyby doma chtela...pokud ty s tím souhlasíš....

aajda
4. zář 2014

No já nevím, třesení je každopádně špatně, o tom žádná.
Nicméně k tomu jídlu. Učitelky by podle mého neměly nutit děti něco ochutnat, nebo dokonce sníst. Tohle je zcela na rodičích.
Na druhou stranu jsem pro, aby se všem dětem (krom vyloženě alergiků) nandalo na talíř to samé. Nechceš, nejez, tvůj boj. Až by všechny děti dojedly, tak bych hlásila, že mám třeba pár suchých rohlíků, těstovin nebo jablek navíc, jestli někdo chce.
Kdyby se kuchařky ptaly třeba mé dcery, jestli chce knedlík s omáčkou a masem, jistě by řekla ne. Doma knedlík NIKDY nesnědla. V pondělí měli ve školce svíčkovou s knedlíkem. Agátka to snědla. Všechno! Protože to viděla u ostatních dětí. Nápodoba bohužel funguje na obě strany, takže pokud by tam byl někdo, kdo místo toho dostane suché těstoviny, Agi by je chtěla taky.

anetaji
autor
4. zář 2014

dekuju mockrat holky 🙂 zeptam se i ostatnich jestli jsou spokojeny se vsim nebudu se ptat konkretne aby nahodou nekdo neprasknul me ucitelce......ohledne namazani direk v chlebu to taky nejde prej si kousla parkrat a dalsi den uz ani jednou...takze to nema cenu lamat pres koleno jen chudak kvuli tomu nema mit svacinu ??aby "nerozmazlovala" ostatni deti??presne jak tu bylo uvedeno kdyby mela alergii na neco tak to taky jist nebude ;) .........jeste ze tam evicka ma kamaradku ktera je hodna a je tam 90%casu s ni

anetaji
autor
4. zář 2014

@tarra27 prijde mi jako kdyby nas chtela "nachytat" ze nas sleduje v dobe kdy jdeme domu ma cist detem pohadku....=hovori za vse

anetaji
autor
4. zář 2014

@aajda a kdyz to nikdy nejedla tak kvuli ostatnim detem ma byt cele dopoledne o hladu??? s tim nesouhlasim.kdyz si platim a v dotazniku po me chteji co nikdy neji atp tak me to prijde zbytecne ho vyplnovat kdyz se tim nikdo neridi.navic je svobodna volba deti co sni a co ne.pokud ae nechji ovlivnit tak budiz,ale aby kvuli tomu dite bylo o hladu to mi prijde postavene na hlavu.nehlede na to ze ona i kdyby mela hlad tak to nesni.....

aajda
4. zář 2014

@anetaji Já tě chápu. Chtěla jsi názory, nemyslela jsem to nijak zle. Jen je můj názor trochu jiný, než tvůj. Ale jak říkám, Agáta knedlík v životě nesnědla. Ve školce ho snědla. A taky jsem psala, že bych v okamžiku, kdy by děti dojedly, nabídla "suché" zbytky - typu rohlík, těstoviny, jablko.
Já zase jako matka mojí nimry jsem ráda, že se neptají předem a nandají. Protože kdyby to dělali tak, že se ptají, tak jí pořád suché rohlíky a suché těstoviny. Děti jsou prostě malé opičky, Agáta by se přesně v tomhle opičila a chtěla taky suchý rohlík.

anetaji
autor
4. zář 2014

@aajda
v poradku ale v cas kdy deti dojedi se oblikaji a jdou ven.takze to by opravdu neslo a aby ona cekalana jidlo ktere ma zaplacene jako ostatni deti mi prijde blbe.navic zadne " zbytky " jak pises bych od nich rozhodne nechtela.platim si stejne jidlo a pokud neco z toho neji,tak at to neji.zcelajeji vec 🙂 a na talir to nedavaji namazane.o to mi jde proc ji to cpe

tarra27
4. zář 2014

@anetaji jaký tě nachytat...blbka...i kdyby jsi dalla decku namazaný rohík s máslem nebo pmázankou už v šatně, je to tvoje vec...nebude vys...přece se nebudeš bát učitelky....pokud ve školce nechce, ty řekneš nebo jim dáš písemne, že nemusí jíst když nechce popřípade at ji dávají bez pomazanek a másla....tak i kdyby jídl vozili hotove, není problém jim to nahlasit....kuchařky jsou od toho, aby připravily jídlo....a když máš připomínku, měly by vyjít vstříc...

a učitelku bych poslala někam na dve doby, slušně....

aajda
4. zář 2014

@anetaji Jak říkám, já ti rozumím z tvého pohledu. Snažím se ti nastínit můj pohled. Oháníš se tím, že to máš zaplacené. Moje dcera má taky zaplacené. Rohlík s pomazánkou. Ale kdyby její kamarádce dali na talíř suchý rohlík, tak bude chtít to samé. A zase bych prudila učitelky já, že jí dávají suchý rohlík, když má zaplacenou pomazánku. To už to samozřejmě ženu do extrému, ale v podstatě je to tak. A třeba si to jednou rozmyslí, stejně jako ta moje knedlík, a pomazánku ochutná. Proč to před ní alespoň nedat? A když nebude chtít, tak jí tedy dát suchý rohlík. Mimochodem tedy oni dávaji rohlík a pomazánku zvlášť a schválně jí to namažou? To by mi vadilo. U nás namažou kuchařky vše a učitelky pak jen roznesou.

milatka
4. zář 2014

@aajda Naprosto s tebou souhlasím.Já jsem tuto situaci zažila z obou stran.Jako matka nejedlíka,který si vybíral a chtěl vše suché,v 1.roce se dělali ústupky,v 2.roce už ne,protože se to řadě rodičů nelíbilo.A určitě měli pravdu,protože platí za to,co je uvedeno na jídelníčku.Zda to dítě sní nebo ne je jeho věc.
Můj syn si také zvykl a teď nemá problém pomazánku sníst.Já jsem naopak ráda,že to překonal.Většina dětí se ve školce po nějaké době opravdu naučí jíst většinu jídel.

marketa11112
4. zář 2014

ja se tedy také musim zastat kuchařek., videli jste nekdy jak v praci kmitaji, kolik maji pripravit jidel? dle mého nemohou resit kazde dite samostatne, zblaznily by se z toho. tedy -- pokud platite zajidlo 1000 kc a obdobne castky , tak si myslim, ze to není castka urcena k nejakemu vymysleni . pokud platite 5000 a vic pak ano, to chápu, pak je mozne resit každého individualne , muze byt zamestnano vice kuchařek na méně deti a chápu i jednotlive požadavky. zalezi na situaci.
pamatuje si někdo ale jak to bylo za nas ? ,,dokud to nedojis, budes sedet v jidelne.´´ někdo nedojedl a odchazel jednoduse poslední. jindy se cpal jak o závod a chodil si pridavat. no a co? zanechalo to na nas nejake následky? ja dnes také nejim třeba repu nebo dusenou mrkev --- ale jsem dospela. deti by měly zkusit vse a nemely bychom je ucit jen svehlavosti. navíc deti jsou male opicky -- co dela jeden, napodobuji ostatní.
další věc je k vychovatelce --- ano selhala, není to jeji dobra vizitka. ale zase musim selhani chapat z jeji strany. nektere deti jsou nezvladatelne v kolektivu. je jiné mit doma jedno dve deti a je jiné hlidat 25 deti najednou. zkusil to zde někdo? deti jsou jako pytel blech, neposlouchaji, doma preci taky nemusi, proc by mely poslechnout tu cizi zenskou? takto jsou dnes deti často vedeny a to je také spatne. jinak vychovatelka by samozrejme mela mit silu ukočírovat deti i jinak, facky jsou na rodicich. ale v dobrem to z dětmi vždy nejde a to vite sami.

banitram
5. zář 2014

tohle jsem na českém školství (školkovství) nesnášela už jako dítě - všechny děti pěkně srovnat do latě, chraň bůh se někdo odlišovat. Já jsem vždycky nesnášela rajčata, už z toho zápachu mi bylo zle. Přesto ve školce trvali na to, že je prostě musím jíst. Kolikrát jsem seděla v jídelně celé odpoledne až do příchodu rodičů, protože mi zakázali opustit stůl, dokud to nesním. Když se jim podařilo do mě kousek nacpat, tak jsem se pozvracela a ještě si učitelky stěžovaly rodičům. Nakonec jsem se naučila ukrýt rajče všude možně do kapes, do hraček, ke kamarádce. Dodnes mám k rajčatům hluboký odpor. Proč by to ve školce mělo být jiné než třeba v závodní jídelně ? Když to nechci, nebudu to jíst. Moje peníze, moje volba. Nevím, že by za mnou kuchařky nebo ředitel chodili, že dávám špatný příklad ostatním zaměstnancům. Dítě je taky jen člověk se svými náladami a chutěmi.
Na prvním stupni ZŠ si mě zavolala družinářka, že syn málo jí a hodně jídla vrací zpět, že si s ním mám promluvit, protože pak dává špatný příklad ostatním. Tak jsem si promluvila s paní družinářkou - moje dítě sní tolik, kolik potřebuje, jídlo platím já, tak ho mají nechat žít ... dnes je mu 16 a na posezení vybílí ledničku - a zbaští vše kromě rajčat 😀

anetaji
autor
5. zář 2014

@tarra27
no asi trochu strach mám abych nebyla nějaká úzkostná matka 🙂 Ještě že tam chodí ta Eviččina kamarádka a jsou tam spolu aspoň není tak vystresovaná :( Taky si myslím,že by o neměl být problém pro kuchařky,ale spíš paní učitelka si chce ulehčit aby nemusela vysvětlovat dětem a hlidat ostatní ať jí namazané chleby a rohlíky

anetaji
autor
5. zář 2014

@milatka
to je fajn,že se to naučil,ale dceru zkoušíme na toto naučit od roka.Po pomazánce když jsem jí jednou dala do pusy se mi pozvracela,takže nehodlám aby se jí toto stalo i ve školce.Chodila už do jedné školky a tam se to nepřekonalo :(

anetaji
autor
5. zář 2014

@marketa11112
Bohužel s tebou nemůžu souhlasit.Pokud dítě nejí něco tak mu to budu cpát i když mu z toho třeba následně bude zle??To teda v žádném případě.A pokud dítě něco nejí a nikdy nejedlo tak mu to přeci taky nebudu dávat.Navíc když bude polévka a bude z toho jedno dítě vybírat těstoviny tak to bude dělat každý??I kdyby no a??To samé s rohlíkem a chlebem,chceš namazané či ne,tvá věc.Ale aby se nutilo jíst pomazánky jen kvůli ostatním dětem to mi příjde na hlavu........I když se platí takto malá částka,tak se ale platí a má právo si rozhodnout co jíst bude či ne.
Navíc i když je dítě nezvladatelné,tak třást s ním není podle mě správné.Postavit do kouta a to je maximum co udělat.Ale né třást atp.A ano já bych toli dětí nezvládla,ale tento obor jsem si taky nezvolila ale paní učitelka touto cestou šla a měla by se tak chovat ;)

anetaji
autor
5. zář 2014

@banitram
Souhlasím se vším co jsi napsala,dítě je taky člověk se svejma chutěma a má právo se rozhodnout co jíst bude či nebude.Nevím proč by se kvůli ostatním mělo nějak omezovat v tom co jí nebo ne.Je na všech ať se rozhodnou.Jen nechápu proč v tom všichni vidí problém i paní učitelka.Taky by nebyla ráda kdyby jí nkdo nutil to co nemá ráda.Děkuji

tarra27
5. zář 2014

@anetaji přesně! Někdo nejí Buček a proč bych mu ho cpala?? Tak proč cpat decku něco co nechce.?.

editah222
5. zář 2014

Když to tady tak čtu tak obdivuju učitelky v MŠ, že se na to nevykašlou a nejdou raději na pracák ☹
Ano souhlasím s tím, že děti se nesmí být ani se s nimi nesmí třást a ani řvát, pokud to učitelka dělá tak bych si hned promluvila s ostatními rodiči jestli i oni o tom vědí nebo jim to děti říkají a pokud ano, tak ihned řešit s vedením školky.

Ale co se jídla týče. Díte je v kolektivu dalších cca 25 dětí a jakmile si začne vymýšlet jeden začne hned další a další...Takže Petřík nechce pomazánku. Pavlík ji zase sníst musí, protože jeho maminka TO platí tak říká, že to musí snís. Olince nechutná rajčátko. Petruška nerada vajíčka, Simonka nejí knedlíky. Evička žádné omáčky. Maruška zas jí řížek jen s kašičkou, protože tak to dělá maminka.... A tak můžu pokračovat do nekonečna.
Každý z nás měl má a bude mít neoblíbené jidlo.
U nás ve školce děti nemusí snít vše a ani nemusí jíst to co jim nechutná, ale vždy musí aspon ochutnat. Syn loni pomazánky taky nejedl a ejhle, letos je normálně jí. Zvykl si a jedí to všichni, dokonce včera vyžadoval sýrovou pomazánku i doma.

anetaji
autor
5. zář 2014

@tarra27
uvidím dnes jestli to snědla nebo ne a když to nesní a jen si kousne tak řeknu ať jí to prostě nemažou,že jí nemůžou nutit,je pak chudák hladová do oběda a pije hodně čaje a kakaa chudák kvůli tomu :(

tarra27
5. zář 2014

@anetaji řekla bych jim to hned....nebo odhlásila svačina a z domu ji dávala pečivo 😉 pokud by to byl problém....

A s učitelkou zatoc, nebo si bude dovolovat víc....i proto, ze je ve školce tvoje dítě ma práci....a pokud ji nebaví nebo studovala pouze pro pohodlí, ze všichni vědí,ze pedák je nejsnazší....atd....pokud na to nemá nervy ze ji to nebavi nebo ma problemy doma, tak je to smutne,ale nesmi si to vylivat na detech...a vůbec pokud mas dceru hodnou a jen něco nejí...no to dělá spousta děti......tak at tu práci nedělá.....

anetaji
autor
5. zář 2014

@tarra27
Evička vždycky pozdraví ani se s ní nebaví a utíká tam za Natálkou a hrajou si.Natálka tam vždycky na ní už čeká a zdraví i mě 🙂 Jsou hodné holky.No bylo mi řečeno,že pečivo jí zvlášť kupovat nebudou.Tak pokud by to nebyl problém pečivo jí nosit budu.