• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Školka nás úkoluje :-) Stalo se vám něco podobného?

17. prosince 2011 
@luckahr no já si fakt myslím, že na tom se nějak dohodnout ani nedá...já zas dělám pro tu školku jiný věci, školka je za to vděčná a žádné tvoření po mně nevyžadují :wink: myslím, že každej spolupracuje v rámci svých možností...já snahu projevuju a víc už fakt neudělám :wink:
10. pro 2011 ve 21:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnešná doba kladie na človeka také vysoké nároky, že je veľkou výhodou, ak je všestranne rozvinutý (nemusí byť zrovna nadaný) a má prehľad o čomkoľvek... Určite viete, že čím viac je toho človek schopný urobiť, v čím viac veciach sa vyzná, tým rýchlejšie si nájde zamestnanie, uplatnenie a podobne... Podľa mňa, ak by sme všetko nechávali iba na škôlku a školu, tak by sme tým ochudobnili vlastné dieťa a znevýhodnili ho v budúcnosti...Tak neviem, prečo by sme s deťmi nemohli doma majstrovať, kresliť, spievať, počítať... nehovorte mi zase, že škôlkárske úlohy sú pre každú z vás taký brutálny problém... Stačí sa pozrieť na nástenky, magnetické či interaktívne tabule v škôlkach... To sú tam fakt veci, ktoré nezvládne dospelý človek?
10. pro 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sisstin jo jo, ja te i chapu, u vas je to zase trosku specifictejsi nez v beznych skolkach..........ja myslim, ze vetsina rodicu v ramci svych moznosti ale rozhodne nespolupracuje, viz. tato diskuze............
10. pro 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sisstin ja tě chapu, ja to myslela všeobecně, ne konkretně na na tebe :wink: ale některy maminy se tu budou radši hodinu rozčilovat, než aby nakreslily kašpara, vystřihly, ze zadu nalepily špejli a píchli to do modelíny aby stal :sweat_smile: i kdyby dítko namalovalo jen očičko, tak už jen tím se na tom podílel, chpeš mě?
10. pro 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luckahr no syn chodí do běžné školky, jen je to logo třída..nic odlišného od ostatních tříd tam není (vím od kamarádky, klučina tam chodí do vedlejší třídy) a ani po nich nechtějí, aby doma něco tvořily atd. U nás ve školce se ani nechodí přesazovat kytky a další věci, všechno je dobrovolné....

povinné jsou jen platby a spolupráce při problémech s dítětem :wink:
10. pro 2011 ve 21:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dadous tak jasný...ale já to prostě chápu, kdyby mě nutila školka něco vyrábět, nebo rejt ty záhony (to zas dělala kamarádka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ), tak já bych to prostě odmítla dělat...a nabídla, že jim třeba finančně na něco přispěju či něco jiného...ale tohle prostě ne :wink:
10. pro 2011 ve 21:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dadous zas je pravda, že kdybych to vytvářela já....tak by si učitelky myslely, že to dělal syn :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
10. pro 2011 ve 21:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sisstin jj ale ty jsi zase v uplně jiny situaci než zakladatelka :dizzy_face: ja bych zas radši s něčím pomohla než finančně přispěla :grinning:
10. pro 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisstin no vidíš a ani bys ho tím nemusela prudit :grinning:
10. pro 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
no jinak k tématu, kdyby to muselo být..tak by asi do školky něco vytvořil děda...at není Tygr ještě větší mimon, než je.. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale kdyby to mělo být nějak jako pravidelně, tak to by mi fakt vadilo už :wink:
10. pro 2011 ve 21:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přečetla jsem celou diskuzi a teda naprosto souhlasím se zakladatelkou. A ani se nedivím, že při jejím stavu ji některé příspěvky dost vytočily. Kdybych se ocitla v její situaci, tak jsem v koncích. Tvoření nemusím a vůůůůůbec netuším, jak, z čeho atd. vyrobit postavu Kašpara. Když přijde dítě ze školky a řekne, že má doma něco vymodelovat, tak OK. Protože ten úkol je pro dítě, a já na to jen dohlédnu. Ale chci vidět, jak si tříleté dítě poradí samo s výrobou postavičky. Vyrobit takovou postavu je prostě úkol pro rodiče - a to by se mi teda taky nelíbilo.
10. pro 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahojte, napíšu k tématu - abychom něco vytvořili doma po nás školka zatím nikdy nechtěla, kromě masky na karneval, kterou teda můžete koupit, nic vyrábět nemusíte, my ji tvořili s manželem přes noc, aby malá měla překvapení, no jsme cáklí, ale nám to nevadilo, dělali jsme to pro ni rádi :grinning: jinak naše školka organizuje velmi často nějaké dílničky pro společné tvoření rodičů a dětí :sweat_smile: velikonoční, podzimní, vánoční, atd. atd. :sweat_smile: materiál většinou školka nakoupí a my rodiče přispějeme, tvoří se hromadně ve školce v odpoledních hodinách, povinné to samozřejmě není, ale účast bývá vždy celkem hojná :slight_smile:
jinak mně osobně mi nevadilo, kdybych jednou za čas měla cosi vyrobit do školky, my tvoříme s dcerou téměř denně, ale souhlasím s tím, že by to školka po rodičích vyžadovat neměla...když tak jen na dobrovolné bázi...
10. pro 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@artuse do facto souhlasím, ale já osobně vidím obrovský rozdíl ve společných dílničkách a samostatném tvoření. Ač prostě na tvoření nejsem, tak pokud to mé dítě bude bavit a udělá mu to radost, klidně s ním budu chodit na nějaké společné tvoření - protože tam je někdo, kdo to vede, může poradit, člověk vidí inspiraci kolem sebe atd. Naproti tomu dostat úkol ze školky, aby si s tím rodiče poradili sami, jak umí - to je propastný rozdíl.
10. pro 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@artuse Tohle je u nás taky, to společné tvoření dětí s rodiči, teď jsme vyráběli vánoční ozdoby a bylo to moc fajn, poznala jsem se víc s ostatníma maminkama, školka to měla bezvadně vymyšlené :slight_smile:
11. pro 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, po nás sem tak školka něco chce. Nápad s betlémem se mi líbí, na druhou stranu bych i jako učitelka chápala, že ho někdo neudělá. Pokud by to byla hlavní postava, ocenila bych, kdyby mi zavolal a řekl to narovinu dopředu. A teda manžel zakladatelky je borec, jak to popisovala, tak loutka bude fakt nej....
17. pro 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek