Špatné spaní předškoláka. Řešil někdo?

ssarka89
31. bře 2021

Ahoj, mám 6letého syna a posledních pár měsíců má problém večer usnout, a v noci ss někdy vzbudí už kolem 4-5 hod.a moc jít spát už nechce, ale stejně pak nakonec jde a budí se kolem 6-7 hod. Neřešil někdo stejný problém? Žádné změny u nás neproběhli. Díky všem za radu

janule1940
31. bře 2021

@ssarka89 tak minimálně ted není ve školce ne?nebo nechodil?neni ted víc na PC nebo někouka víc na televizi?to jsou šílené narusovace spánku,v kombinaci s mensi tělesnou a mentální zátěži,která byla ve školce.nejí víc cukru?ma pravidelný režim ve spánku?

ssarka89
autor
31. bře 2021

Prave ze,jsme skoro cely den venku, jezdi na kolobezce, na kole, chodime na prochazky, sladke neji vubec. S detmi se vida

michaela666
31. bře 2021

Nemůže být přetažený z aktivit přes den a tím pádem trvá dlouho než se zklidní a usne? Zkusila bych na večer něco "klidnějšího na zabavení", vyvětrat pokojíček a třeba potichu pustit nějaké zvuky deště nebo přírody. Jestli ti vypije bylinkový čaj, tak nějaký slabý s meduňkou by mohl pomoct.

janule1940
31. bře 2021

@ssarka89 tak pokud to trvá par dni(navic byl v neděli úplněk a změna času),tak bych to neřešila.resit bych to zacla tak po 14dnech.

cilkat
31. bře 2021

Mám děti na solární pohon... když lítaj celej den na sluníčku, tak jsou nabití energií a vůbec spát nechtěj.
Krom toho mám syna s vývojovou disfázií - dělá pokroky opravdu ve viditělných skocích... vždycky, když probíhá takový vývojový skok, špatně spí. mozek prostě jede a odmítá být vypnutý. Je možné, že i Vaše dcera prožívá nějaký takový skok. U nás ta nespavost trvá vždycky maximálně dva týdny.
A pokud jde teď zhruba o týden, tak bych to přičítala úplňku a jasné obloze... pomáhalo nám opravdu pečlivě zatemnit.

ssarka89
autor
31. bře 2021

Nam to trva uz delsi dobu, nektery den je to lepsi, ale ne moc. Povidali jsme si s nim, zda ho neco trapi a ze ne, tak nevim, jestli je to vyvojem