Po hodině se vzbudí a je vzhůru do půlnoci

dydy43
15. zář 2017

Ahoj maminky,
mam 4. mesicni dcerku, je strasne zlata, ale poslednich 10 dni mame strasny problem vecer se spanim. Driv nebyl problem, vetsinou kolem seste koupeme, cca v sedum papa a kolem osme jde spinkat. Vetsinou spinkala od tech 8 celou noc, nebo se jednou vzbudila na jidlo. Zadny problem. Jenze ted jde v osum spinkat a tak za hodinu se zase vzbudi a je vzhuru do pulnoci nekdy az do jedne rano. Zkousim ji mezitim utahat, houpat na ruce, nic proste chce cumakovat. A pak je strasne unavena a protivna, nez usne. Nevite co se ji mohlo zmenit? Nebo nemuze to byt zoubkama? Prosim poradte, jsem fakt zoufala a kolem te 12 uz sama skoro spim 😴 Budu moc vdecna, za jakykoliv napad, radu ci zkusenost.🙏 Diky

petrasipkova1
15. zář 2017

Kojite ? Co děláte když se vzbudí ? Malá se mi taky budila,ale pomohlo být s ní v posteli,dat prso a zase usnula a takhle třeba co hodinu,bylo to takové období 😎 ale byla tma a to se prostě spí,takže bych s ní byla v posteli a třeba se u vás uklidní a zase zabere, nevím,snad se to brzy zmeni, držím palce,jsem totiž veliky milovnik volných večeru. 😊

dydy43
autor
15. zář 2017

@petrasipkova1 Bohuzel uz nekojim, ale flasku jsem zkousela a tu nechce. No vetsinou ji chvilku necham jestli nahodou zase nezabere, pak si ji vemu do postele a sudlam ji, jenze ona se pretaci, vzteka, place dokud ji nevezmu do obejvaku, kde s nama kouka na tv a je spokojena. No taky jsem si zvykla mit od osmi klidek 🙂 Snad je to jen obdobi teda a doufam, ze ne moc dlouhe 😀

terezak88
15. zář 2017

Taky jsme mely s dcerou podobne obdobi, u nas bylo dulezite dat najevo ze uz je vecer a proste se spinka. Nekdy jsem ji chovala a skakala na balonu, pak prislo obdobi ze ji to nestacilo tak chtela za mnou do postele kde se hned sklidnila a usla, pak zase obdobi kdy stacilo pochovat a polozit zpatky. Na kazde mimco plati neco jineho jen budete muset prijit na to co zrovna potrebuje ta vase zabka. Preji hodne trpelivosti 🙂

dydy43
autor
15. zář 2017

Holky ja zkusila snad uz vsechno. Chovat, houpat, vypravet pohadky, krmit, poustet pohadky na cd. Myslim, ze na moji zabku neplati nic. Jeste me napadlo jaky mate nazor na to nechat dite vybrecet? To je jedine co jsem jeste nezkusila, nemam na to nervy, ale pritel mi to rika furt, at pry se vyrve, tim se vycerpa a usne. 😒

mamitom
15. zář 2017

Nezkoušet u takového prcka a ideálně nikdy. Náš špunt dokázal řvát v pozdějším věku i přes 2 hod.(samo s tím že jsme za ním chodili) a stejně neusnul...

terezak88
15. zář 2017

@dydy43 tuto metodu jsem zkousela az když mela asi 9 mesicu a vylozene chtela na ruky, jeden den brecela 20 minut a usla, druhy 10 a spala a treti den uz usinala sama v pohode a spinkala celou noc, teda jen do doby kdy nam spani nenarusila nejaka ryma nebo očkování. Jinak si myslim ze na vyrvavaci metodu je jeste malicka, nechat ji chvilku pobrecet, aby se unavila to jo, ale ne do nejakeho zachvatu to by k nicemu nevedlo. Mala i vy by jste byly akorat ve stresu a to za to nestojí.

terezak88
15. zář 2017

Jeste me napadlo jak spi pres den, jestli neni prespana a vecer je malo unavena a nechce se ji spinkat.

dydy43
autor
15. zář 2017

@terezak88 Pres den spinka vetsinou tak 2x na hodku max hodku a pul. Taky me to napadlo, ze je prespana, ale prece ji nemuzu branit ve spanku, kdyz se ji chce ne? Spis ji mozna zacnu budit rano driv, protoze spinka fakt dlouho. Kdyz usne o te pulnoci, spinka celou noc, v sedum rano se budi na jidlo a pak spi tak do jedenacti jeste.

petrasipkova1
15. zář 2017

@dydy43 pokud to má takhle posunuté, tak bych se jí to snažila asi srovnat, protože to je důvod proč prostě spát nechce,. Já bych jí asi k televizi prostě nebrala, radši bych rozsvítila teda lampičku a byla s ní v posteli. A slovo VYŘVAT ? pro mě sprosté slovo, nechápu jak to někdo může svému dítěti dělat. z jakého důvodu ? Když si to po sobě přečtete, uřve se do vyčerpání a usne ? ? Nezdá se vám to samotné na hlavu ? Chlap at jde do pr.

gnozka
15. zář 2017

Také bych spis změnila ten ranní spánek . U nasi malé to vždycky pomohlo kdyz jsem zahybala se spanim přes den . Zkuste ji ted proste budit rano treba kolem 8 a pak jak je zvykla 2x přes den . Podle me to pomůže . Alspon nam to vždycky pomohlo .

ladyhacek
15. zář 2017

může to být vše, ale syn měl kolem 20m období, že hdoil spát až ve 23h a to jen k nám do postele. Přešlo to.
Do jedenácti je dlouho . to se nedivým že je do půlnoci vzhůru. Máte dvě možnosti buď to tak nechat nebo jí to upravit a ráno budit - třeba kolem té 7 už nedat spát . kolem 9-10 dopo spánek a pak po tom obědě 🙂