Syn se vzteká a špatně snáší změny

dolihalovaz
12. led 2016

dobrý den maminky, můj 3letý syn špatně snáší změny a začal se i vztekat. co s tím? když si má oblíct něco nového tak ho měsíc přemlouvám než si to vezme na sebe. bunda, čepice, boty...( ty si nechce ani v obuvy vyzkoušet.) máme doma něco novýho židly, umyvadlo, stolek a on vyvádí že chce to staré co tam bylo předtím. hysterický záchvat tak minut, pak se uklidní a je vše ok. navíc moc toho nenamluví ještě takže nám to nemůže ani říct tak se asi vzteká. nebo jdeme ven a on jde na silnic i když mu říkáme nechod tam. on tak jde i tak. dostane na prdel a on se začne vztekat. lehne si na chodník a lidi se po nás dívají co se děje že řve a je na zemi. takový divadlo dělá nekdy. nebo k někomu příjdem na návštěvu a on někdy že tam nechce ani jít dovnitř,nikdy tam nebyl a on tam nechce jít. ukazuje na dveře že chce jít pryč. skoro vůbec si nehraje z hračkama. chce dělat to co my. vařit, něco montovat. je to normální ???? máte to taky někdo tak???? děkuji za rady.

veruka
12. led 2016

@blahova_andrea to je právě to u nás to mudr. neřešila ani nás nikam neposlala ,až jsem to začala řešit sama na mírný popud školky a potvrdilo se to,podle mě to není strašení,jen jsem spíš chtěla aby pozorovala ,jak se syn chová jinak ,hlavní je ten osobní kontakt-objetí a pohled do očí,samozřejmě,že nechci udat diagnozu,jen já jsem sama u našeho syna byla z toho ze začátku dost špatná a zavírala jsem oči před problémem ,teď už jsem v pohodě,samozřejmě to vůbec tak být nemusí,ale mě jde jen o to,že pokud je problém je lepší vědět dřív co se děje, tím dřív se s tím člověk pak srovná a ví jak se třeba správně ke svému dítěti chovat 🙂

blahova_andrea
12. led 2016

@dolihalovaz pokud se hodně bojíš, že je jiný než ostatní děti, tak s ním běž na prohlídku k odborníkovi. buď ti dá odpovědi...budeš vědět diagnozu, budou ti radit, jak s ním pracovat, budeš se moc seznámit s rodiči, co jsou na tom podobně a nebo tě uklidní, že máš naprosto zdravé dítě, že je to období, které přejde... 😉

blahova_andrea
12. led 2016

@veruka takže pediatři na to kašlou a spíš si toho všimnou až ve školce, že by mohl být někde nějaký problém mimo ty, co mají vrstevníci? naprosto s tebou souhlasím 😉

veruka
12. led 2016

@blahova_andrea 😀 pořád mě něco dokáže překvapit asi nebudu zkušená nikdy 😀,hlavně mě překvapujou puberťáci 😀

veruka
12. led 2016

@blahova_andrea přesně ,ve školce se mě ptali jestli jsem si všimla,no všimla,ale myslela jsem si,že je prostě opožděnej a začala jsem si dávat věci dohromady a nakonec se dokopala navštívit odborníky 🙂
mudr. je hodná všechno v pohodě s ní i pečlivá,ale to chování a psychika to moc neřeší,jen spíš zdravotní problémy

veruka
12. led 2016

@blahova_andrea napsla jsi přesně co jsem myslela já ,jen já to neuměla tak přesně vyjádřit 🙂

dolihalovaz
autor
12. led 2016

@veruka jaký měl příznaky. co vám učitelky říkali že dělá vnevo neděla jak ostatní děti? co dělal nebo nedělal doma?

dolihalovaz
autor
12. led 2016

@veruka v kolikati letech mužete jít k odborníkovi?

veruka
12. led 2016

@dolihalovaz nezapojoval se do hraní s ostatními,měl svůj svět a hrál si sám,ve školce byl hodný,ale sám neuměl nic zapnout,navléct si dobře si oblečení,nemluvil s náma,ale používal fráze z pohádek v TV,nenavazoval oční kontakt a víc si už nevzpomenu,v malování byl jak 3letý a prostě ve všem byl opožděnější ve srovnání se stejně starými dětmi,už si na vše nevzpomenu,teď je mu 8 a je to lepší,jen chodí do speciální školy,ale udělal velké pokroky a myslím,že je to tím,že jsme věděli jak na něj a co mu je,k odborníkovi no já myslím,že okolo těch 3let už by třeba doktorka alespoň něco mohla odhadnout nebo Vás objedná na později

dolihalovaz
autor
12. led 2016

@veruka on si zapne sam dvd. pustí si ho. pc si taky zapne. on všemu rozumí co po něm chci. když mu řeknu kde co v domacnosti máme tak to ví. nevím jestli není paličák a lenoch. ....

veruka
12. led 2016

@dolihalovaz no tak vidíš,tak to je třeba jen období a za čas to přejde! 🙂

veruaj
12. led 2016

@dolihalovaz Objednat se na psychologické vyšetření můžete klidně i v tomto věku. Doporučila bych i kontaktovat ranou péči pro děti s autismem ve Tvém okolí. Vůbec se nemusí potvrdit, že by se jednalo o autismus, ale raná péče Ti pomůže v tom, jak určité situace řešit, jak nastavit účinnou komunikaci. Měli by také mít kontakty na odborníky atd. Odkud jste? Jestli chceš, napiš mi do zprávy, pokusím se zjistit jaká raná péče působí nejblíž Vám - pracuji s dětmi s autismem.

denisa222
16. zář 2020

@dolihalovaz dobrý den a mohla bych se zeptat jak jste to vyřešila? Jestli mu teda diagnostikovali ten lehký autismus a nebo z toho syn vyrostl? Když to totiž čtu tak je to jak kdybych to psala já o svém synovi!!!!