Už nemůžu z mého 6ti letého syna - je sprostý, drzý, nezvladatelný

juliemichal
29. srp 2018

Ahoj holky už fakt nemůžu z mého 6ti letého syna ☹
Michal byl klidné dítě,hodné,chytré,pomáhal jak se dalo,ale nastal čas prázdnin a od té doby se zhoršil a to hodně moc ☹
začal mluvit sprostě,i k tátovi si to dovolí,že mu nadává aj ☹
před chvíli mi řekl,že mě dobije,křičí na nás,prostě už se nedá zvládnout,říkám si kde mám to svoje milované děťátko,které bylo hodné,mazlivé,pomáhalo nám,ve školce z něj měli radost ☹
vztáhnout na něj ruku nemůžu,protože můj manžel mi to nedovolí a říká mi je otevřené okno,nedělej ostudu ☹
no,ale já si po sobě od něj nenechám řvát a ani aby mi říkal,že mě dobije aj ☹
už fakt nevím co s ním dělat,jsem bezradná ☹
můžete mi prosím poradit co s ním dál ☹ jak z něj udělat zase toho hodného chlapečka?
oni mě tady zničí jak manžel tak malý Michálek ☹
Michal ještě dnes i na jeho nejmladšího brášku natahoval pěstičky a chtěl ho i kopnout ☹ rád mu ubližuje tak i rád ubližuje svému staršímu bráchovi ☹ který se ho bojí ☹
nechápu jak se mohl za ty 2 měsíce takto změnit,nevím co jsem udělala špatně,že se takto začal chovat,nevím proč mi manžel nedovolí mu dát po dupě,myslím si,že by to eventuálně zabrat mohlo ☹
tatínek se mi už zdá jako paranoik ☹
omlouvám se za sloh,ale potřebovala jsem to ze sebe dostat a poradit od Vás,které jste toto zažily co s ním dělat aby nás jednou třebas nezabil ☹
děkuji moc miluji moje syny strašně moc,ale už mě to jeho chování strašně moc bolí a nezvládám to ☹ ☹
prosím rýpalky typu,že si za to můžu sama aj tak tady nekomunikujte píšu si jen o radu a vypisuji se,protože to už nezvládám ☹ ☹

mimiveru
2. zář 2018

@luckylee Ty budeš zdárný příklad - viz výňatek z tvého blogu...
Nevýchova - Naboso a bosky - Nošení dětí - Neočkování - Těhotenstvím přirozeněji a intuitivněji...Děkuji, stačí 😇

@lalusheee 😉

vendelinka08
2. zář 2018

Kazde dite je jine a na kazde plati neco jineho...mam dva syny...uplne jine povahy..s mladsim se domluvim..starsi obcas dostal na zadek aby pochopil..a verte ze to pomohlo. Nikdy nebyli rezani..trauma z toho nemaji...tady ta diskuze o vychove je uplne mimo...kazda na to mate svuj nazor a snazite se presvedcit ze vase vychova je ta nejlepsi. A jak uz nekdo psal...jedna se o predskolaka..tezko bude radit matka..ktera ma male dite v obdobi vzdoru...prece jen je uz predskolak rozumove nekde jinde a jsou veci ktere uz chape a vyuziva situace...a koukam ze radi matka ktera ma miminko a vubec nevi jak se sama bude chovat v dane situaci...tohle bych klidne resila s detskym psychologem...prve bych sla sama a pak by se videlo co dal...

kajalka
2. zář 2018

@mimiveru Tak jsi @luckylee dala nálepku "bio matka" a pomohlo ti to v něčem? Je v něčem horší, než ty?

kafemaniak
2. zář 2018

@lalusheee promin, vysvetlis mi, jak nazor na vychovu s respektem souvisi s bio zivotnim stylem? Jinak sem v soku, kolik maminek povazuje za idealni reseni biti deti. Mozna byli jako male take bite, jinak si to neumim predstavit. Ja mam extra vztekle dite, jakoze hodne, ale dat mu na zadek me nikdy nenapadlo, hodne pracuji na sobe a snazim se do syna vcitit a musim rict, ze nam to doma funguje - a je to cim dal tim lepsi, jak je prtous starsi. Absolutne se bojim toho, ze kdyz ho ted ztriskam, tak v puberte si to vyzeru i s uroky - podle me tohle ceka vsechny maminky, co povazuji mlaceni za normalni a potrebne.Vzdyt s kazdym naplacanim na zadek ztracite kousek duvery ditete. Vychovat dite bez triskani proste jde, jen ne kazdemu se chce na sobe a vzajemnem vztahu pracovat

luckylee
2. zář 2018

@mimiveru ahaaa.Ja jsem tedy vzorovy priklad bio matky.😂
Mi jsou nejake nalepky ukradene.Ja rada sbiram informace,premyslim trosku vice do hloubky o ruznych vecech co jsou dulezite.Ja jsem vlastne jako bio matka velmi spokojena.Mela jsem krasny porod,mam zdrave dite ktere melo za zivot asi dvakrat slabou rymu a nemusim ho bit abychom si rozumneli .Takze tuhle nalepku bych vlastne mohla vnimat velmi pozitivne.☺

hlasimse
2. zář 2018

@kafemaniak však plácnutí po zadku není žádné mlácení. Já sama mlácená nebyla, ale i tak si pamatuju, že mi mamka občas přes zadek lehce dala. Jen takové plácnutí. Ale to opravdu nemůžu považovat za mlácení. I tak si myslím, že mám teď v dospělosti trochu problém s disciplínou, že jsem strašná flegma, prokrastinuju, protože jsem v dětství nebyla moc trestaná. Samozřejmě tím nemyslím jen fyzicky... Takže určitě existuje víc způsobů. Byla jsem hodná a to stačilo, ale takový ten postih, když třeba neudělám domácí práce včas, nebyl. Teď s tím trochu bojuju.

kafemaniak
2. zář 2018

@hlasimse No nevim, to je vec nazoru. Vzdyt i jenom jemnym placnutim naznacujes ranu, ktera boli a ma mit za.nasledek dokazat tvoji prevahu a ponizeni ditete. To ma potom samozrejme strach to udelat.znovu...ale co az bude v puberte a maminka tu pravahu mit.nebude? Co az se dostane do party a bude poslouchat ne tebe, ale kamarada, ktery bude mit prevahu? Nebudes mit na dite absolutne zadnou paku a jeste vztah na houby. To jsou dost obykle scenare, ktere se sakra casto opakuji u tohohle stylu vychovy...tomu se teda ja chci vyhnout za kazdou cenu. Nechci, aby moje dite nesahalo do zasuvky jen proto, ze se boji, ze dostane pres ruku...

kafemaniak
2. zář 2018

@luckylee Dneska uz bud za nalepku biomatka rada. To slovo zcela zmenilo vyznam. Dnes se tak nalepkuji maminky, ktere se zajimaji o svoje deti, o jejich zdravi a jde jim v podstate o to nejlepsi pro dite. Tak to podle me ma byt, podle nekterych bohuzel ne ☹

ilonne
2. zář 2018

@kafemaniak no to zase trosku prehanis. Nevim jestli to vis, ale treba v Nemecku zacina generace deti, jejichz rodice je nikdy za zadnych okolnosti neplacli jaksi prerustat pres hlavu. Naprosto neuznavaji autority, nemaji respekt, uctu atd.... odkaz na clanek ti nedam, cetla jsem to uz asi pred rokem.
Presto si nedovolim tvrdit, ze na kazdeho zabere napr. u nas pouzivane 3x a dost. 3x upozornim, vysvetlim atd., po ctvrte jednam. Coz neznamena, ze deti "zrezu do bezvedomi". Byla jsem vyvhovana stejne a pubertou jsem prosla vcelku obstojne, bez nejakych excesu, jimiz tady vyhrozujes. Stejne tak muj bratr.
Kazde dite je jine a na kazde zabira jina vychova, kterou musis i prizpusobit veku. Vidim to i svych deti.
Neodsuzuji zadny vychovny styl, ktery funguje.
Btw ta puberta je hodne o osobosti ditete

berenika39
2. zář 2018

@ilonne autorita, respekt, ucta....to se ziskava bitim? Ja myslela prikladem, komunikaci, ucenim se reseni problemu a tak....

kafemaniak
2. zář 2018

@ilonne To je klasicke zamenovani volne a respektujici vychovy. Dela to skoro kazdy priznivce fyz trestu. Promin, ale nemam vazne silu popisovat rozdily, vse je dobre vysvetleno a dohledatelne na internetu... zedej si jen pojmy volna vychova a respektujici ci kontaktni. Nase deti hranice maji, ale ucime se je nastavovat s respektem. Deti s volnou vychovou zadne hranice nemaji.

ilonne
2. zář 2018

@berenika39 Tak tady je presne videt jak psany text nemuze nahradit konverzaci "face to face". Tohle samozrejme nerikam, jen rikam ze tvrzeni, ze kdy placnes dite nebo dostane na zadek zaklada spatnou vychovu, nici osobnost ditete apod.. Dala jsem pouze priklad k cemu muze vest pausalne pouzivany jeden vychovny styl. A odsuzovat nekoho za "placnuti" je podle me kratkozrake. A vube to predhaneni typu "ja jsem lepsi matka, protoze kojim/nekojim, latkuju/nelatkuju, vysvetluju/obcas placnu...." dal si dopln co chces, mi prijde jako nesmysl 😉

ilonne
2. zář 2018

@kafemaniak A to je presne ono - na internetu jsou odbornici na vse....

kajalka
2. zář 2018

@kafemaniak Řekla bych, že příznivci fyz trestání nedokážou překročit svůj stín, proto nepátrají po možnostech a absolutně netuší, jaký je rozdíl mezi respektující a volnou výchovou. A tak se utvrzují, že nic jinýho krom ran nefunguje.

kafemaniak
2. zář 2018

@ilonne Tak s citovanim internetu si zacala ty nejakym clankem z Nemecka...nechapu tedy proc beres clanek z internetu vazne. Ja jen upozornila, ze nemas vyjasnene pojmy a za respektujici vych ovu povazujes neco, co respektujici neni. Respektujicim rodicum jde o to nastavit hranice laskavou formou. Nevim, na co jimeho te.odkazat, kdyz se mi vazne.nechce.nic.vysvetlovat a vypisovat. Snad jen, ze uz k tomu nemam co rict a placejte si deti, jak chcete...treba tim vazne svoje deti naucite uklizet a plnit ukoly na dany cas.

mimiveru
2. zář 2018

@kajalka @kafemaniak Opět rány, bití, bolest, fyzické tresty, psychické problémy... Vy jste se holky hledaly, až jste se našly s tím přeháněním 😀 Zaznělo tu plácnutí po zadku. Několik desítek komentářů již naprosto o ničem, k tématu už vůbec, nevidím tu už žádnou radu pro autorku 👎

mimiveru
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
2. zář 2018

@kafemaniak presne tak,i ta male plesknuti ukazuje diteti,ze ty mas prevahu tak ho placnout muzes a jedine proc dite poslechne je,ze ma strach.jakmile ale bude vedet,ze ho nevidis stejne si to udela po svem.aby se pak jednou mamina,ktera resila problemy nasilim nedivila,az ji pubertalni synek tu facku vrati.to by byl ohen na strese protoze ona facku dat muze ale on se branit nesmi.
kdyz da policajt facku vezni je to policejni brutalita a prijde o misto ale bit dite je v poradku.ono je snadne troufnout si na slabsiho ale na stejne silneho soupere si troufne malokdo

hlasimse
2. zář 2018

@kafemaniak Já k rodičům vždycky měla velký respekt. Možná by to bylo jinak, kdyby mě mlátili. Ale jak říkám, to občasné plácnutí od mamky neberu jako mlácení a ani jako malá jsem se necítila nijak poníženě. Mimochodem, daleko horší následky jsou třeba z nefyzického chování, které si rodiče ani pořádně neuvědomují - manipulace, necitlivost, nároky atd. To pak člověka provází celý život a musí se s tím sám poprat, proč mi tolik záleží na tom, co si o mně lidi myslí, proč nechci rodiče zklamat, ... Zatímco rodič si myslí, že když nemlátil, všechno je cajk. Opravdové sebevědomí a smysl pro férovost a pocit svobody se docílí úplně jinak, a klidně se při tom dítě může při zlobení plácnout přes zadek.

zelenaesmolda
2. zář 2018

@hlasimse souhlasim,ze citova manipulace a vydirani je snad jeste horsi.bohuzel ji casto pouzivame nevedomky,mame v hlave zazite vety,ktere pouzivali nasi rodice.treba nedelej to nebo maminka bude smutna.a uplny zabijak je veta nemam te rada,jsi zlobiva holka/kluk.to muze rict snad jenom uplny de...

hlasimse
2. zář 2018

@zelenaesmolda jo, a někdy stačí jen obyčejné "to přece musí být tak a tak" - u citlivějšího dítěte. A takové podobné formulace...

haniplanetka
2. zář 2018

Já to vidím na seřvat a dát na zadek... manželovi. Když mi někdo sabotuje výchovu, neměl by u ní být vůbec, takového chlapa bych poslala do háje a jestli někomu přijde 7 piv denně normálních, tak mně ne. Nechápu, jak může tvoje maminka říkat, že je dobrý otec, když v manželství s vámi nežije. Zvenčí vypadají vztahy většinou dost jinak. Nechtěla bych, aby moje děti braly za normální absenci respektu, kterou vidí vůči tobě ze strany tatínka. Ty se můžeš snažit u psychologa pracovat se synem a muž ti to během chvilky sabotuje. Je to smutné, ale takový vztah bych ukončila, kór když má na děti spíš negativní vliv a je v lihu, tak má všechno na salámu.

robin92
15. říj 2018

@juliemichal No ono se to potom tezko odnaucuje, kdyz uz se to naucili. No ja se hrozim, az bude maly v tom veku. Ale nicmene zmenilo se neco? Asi bych apelovala i na rodinu, ale tezko rict, jestli s tim neco udelaji, kdyz se ocividne dodrzuje dekorum jen kdyz tam jsi.