V kolika letech Vám přijali dítě do školky?

janinkkka
16. bře 2015

ahoj holky
dozvěděla jsem se že můj syn, nebyl přijat do školky... má cenu podávat odvolání.... a jak se takové odvolání má napsat ... vůbec s tím nemám zkušenosti...
byla jsem dohromady na dvou zápisech ve školkách... mému synovi budou v září 3 roky a 4 měsíce... v kolika letech Vám vzali dítě do školky... na kolikátý pokus?

wendy_
17. bře 2015

Podle mne pro prijeti do skolky by mel byt rozhodujici hlavne vek. V tom nikdo podvadet nemuze 🙂.

werunqa
18. bře 2015

@betelgeuzz
No já právě neznám nikoho,kdo tady má děti ve školkách,tak jsem se neměla koho zeptat,jak to tady chodí.. 😉
Chceme na Páleníčkovu-tu máme nejblíže a pak dáme ještě přihlášku na Gorkého.Akorát nevím kdy na té Gorkého mají zápis..jsem se tam byla zeptat a ředitelka tam nebyla a učitelka říkala,že neví 😨

betelgeuzz
18. bře 2015

@werunqa Zápis je v KM ve všech školkách stejně, 4. - 7. května. Páleníčkova i Gorkého jsou dost plný školky, ale myslím, že dostat by ses měla. Obě dělávají den otevřených dveří, kde ti myslím dají prázdnou přihlášku k vyplnění, nebo bývá i na stránkách školky. Při zápisu doneseš už přihlášku vyplněnou. v KM to probíhá tak, že ředitelky si společně sednou a řeší, jestli ti dítě vezme jedna, nebo druhá školka. Na přihlášku můžeš dopsat, kterou školku preferuješ.
Je tady skupinka Kroměříž, tam bys možná našla i někoho z těchto školek. Když si vyplníš v nastavení město, tak tě to do ní hodí automaticky, nevím, jestli i bez toho do ní můžeš. Můžu ti zkusit poslat pozvánku, jestli to jde a chceš.

werunqa
18. bře 2015

@betelgeuzz No na Páleničkově vím,že mají zápis 6.-7. květen.Tam jsme byli osobně se ptát a to ještě říkaly,že koncem dubna bude Den otevřených dveří.Ale na stránkých MŠ Gorkého nic nepíšou,na email neodpovídají,tak budu muset zavolat..Mě to právě říkala kámoška,že hlavně ta Páleníčkova je dost oblíbená,tak uvidíme.Jinak o skupince Km vím..kdysi jsem v ní i byla..ale já už mám "odskupinkováno" co jsem měla první dítě..to jsem tu byla vařená pečená 😀 teďka mě to už nebere 🙂

edeltraut
18. bře 2015

První šel ve třech a půl a to protože jsem rok před tím prošvihla zápis 😀. Byla jsem na RD, takže mi to nevadilo. Druhá šla ve dvou a půl na pět dní v měsíci, od tří denně na dopoledne a třetí ve dvou a půl bez řádného zápisu, pouze na základě dohody s ředitelkou. Bydlím na malém městě a místo ve školce je 🙂

hrasok100
18. bře 2015

Můžu ještě dotaz k přijímacímu řízení? V Brně pokud vím ještě pořád není ukončené, čára se posouvá každým dnem....zatím jsme stále pod čarou, rozhodnutí o nepřijetí zatím nedošlo žádné. Má smysl případně ředitelce / kám volat již teď, nebo počkat až dojde oficiální rozhodnutí o nepřijetí?

janula1
18. bře 2015

My volali a bylo nám řečeno, že do konce března beží výběrové řízení, potom nás (pokud se nikam nedostaneme) vyzvou k vyzvednutí rozhodnutí o nepřijetí. Poté se ještě bude ona sama řídit bodama a od května už to bude asi na iniciativě rodičů, jak si budou volat a poptávat se.

hrasok100
18. bře 2015

@janula1 moc dekuji,konecne mi nekdo dal informaci,kterou jsem potrebovala 🙂 jses moc hodna.

vilibalda
18. bře 2015

@hrasok100 Je to tak, do konce března nemá smysl volat. Ale z vlastní zkušenosti bych doporučovala volat hned od dubna, protože já loni začala volat až v květnu a bylo to pozdě (ředitelka dala přednost mamince, co volala déle), nebo v dubnu zavolej a řiď se tím, co bude chtít ředitelka (jak často volat nebo psát nebo osobně chodit nebo zavolá ředitelka sama, až něco bude). Mně teď jedna ředitelka řekla, ať si volám od dubna a pokud se trefím do doby, kdy bude mít místo, vezme mi i syna, co bude mít v září jen 2 a půl... Hodně štěstí!

janula1
18. bře 2015

Toto bylo info od ředitelky, ale taky mám v plánu ji začít otravovat dřív. 🙂 Aktuálně jsme šestí pod čarou, ale v naší MČ už v ostatních školkách nezbývá moc míst, takže to buď těsně vyjde, nebo těsně nevyjde. 😀

japona
18. bře 2015

Napoprvé, v září bude mít 3.5 roku. Praha.
Naštěstí je jedinne kritérium věk a bydliště v městské části.
Na jednu stranu chápu požadavky, aby přednostně brali děti samozivitelek, ale na druhou stranu, proč by mělo být ochuzeno o kolektiv dítě z úplné rodiny? Školka je vzdělávací instituce. Proč by mělo dítě trčet doma, jen proto, že má mladšího sourozence? Problém bych viděla ani ne tak v "matkach, co se válejí doma na rd", ale v nedostatku skolek.

dana3262
19. bře 2015

@janinkkka my jsme v praze. Starsi sel 've 3,5 a mladsi 've 3. Šel až od rijna, to mu byly 3. Ředitelka se řídí bodama a když se uvolní místo, tak bere sourozence. U obou jsem se o přijetí dozvedela až týden před nástupem.

romca05
19. bře 2015

@janinkkka Podle mých zkušeností nemá odvolání cenu. ☹ Syn je zářijový, když měl mít v září 3, nevzali ho, protože dali přednost starším dětem, další rok změnili bodový systém pro přijetí a nevzali ho zase, protože jsem byla těhotná a tudíž nešla do práce. Pokaždé jsem posílala odvolání a pokaždé mi přišla odpověď, že školka postupovala podle svého přijímacího řízení, ale kapacita dětí je bohužel omezená. Vzali ho až v téměř 5 letech, naštěstí zase zrušili maximum bodů za zaměstnanou matku a rozhodující se stal opět věk, což je podle mě jediný spravedlivý kritérium. 🙂

anezka1
19. bře 2015

Prvni dceru vzali ve 2 letech a 4 mesicich.Syn je taky dubnovej,tak budu resit stejny problem,tj uple stejny vek,ale kluci jsou pomalejsi,tak snad to vse v tomhle veku zvladne,aby ho prijali taky.Jinak v Decine mista jsou,tak snad se zadari.Ale zatim je cas.

hrasok100
19. bře 2015

@vilibalda Moc děkuji 🙂

andysek232
23. kvě 2015

Ahojky nám přijali dítě do školky tento rok v září mu bude 3 roky a 4 měsíce 🙂