Vezmou dceru do školky do odpoledne nebo jen na 4 h?

m.i
29. únor 2008

Ahojka, možná že je již někdo o tom zmínka, ale bohužel jsem nic takového nenašla..Nevíte někdo jak je to, pokud si vyberu, že budu doma 3 roky a poté budu chtít dát malou do školky a já nastoupit do práce - vezmou mi ji normálně od rána do odpoledne, nebo pouze na 4 hodiny denně? Děkuji

janah.
3. bře 2008

Ahojky,
podívejte se na zřizovatele (většinou obec) u nás mají normálně na netu info a jsou tam i odkazy na weby školek, dny otevřených dveří, termíny zápisů.... Na některých stránkách školek mají i kritéria, podle kterých berou dětičky. Nebo Vám je řeknou na dnech otevřených dveří. Každá školka to má jinak, ale v rámci zřizovatele snad stejně (např. Praha to může a asi i má jinak než př. Brno). U nás je kromě velkýho počtu dětí problém dát si přihlášku do více školek. Mají s tím pak víc práce, do který se ředitelkám nechce. 😢
Malej se nám narodil taky v červnu a k zápisu mi ho odmítli přijmout, že ho 100% nevezmou, ať to zkusím za rok. Naštěstí se nám napodruhé zadařilo. Teď jen budu doufat, že když už tam jeden je, že vezmou i další 😔 😔 (opět jedno z kritérií). Jo holt, je to boj. Myslím, že se dám na hlídání dětí a budu v balíku 😀

paolin
3. bře 2008

u nas se tedy muze podat jen jedna prihlaska do skolky.
ja tedy nevim, ale pokud uprednostni dite, ktere jeste nema tri roky a maminka musi nastoupit
do prace, tak mi to prijde nefer. ja normalne musim v cervenci taky nastoupit do prace a nikdo mi nezaruci,
ze se mi dite narodi zive, nebo bude OK. a abych mela jako tehotna mensi sance..holt kazdy dava duraz na to sve.

mikca
4. bře 2008

paolin a jak zjistí školky že jsi si dala přihlášku i jinam??jedině že máte spádové oblasti...jinak naprosto s tebou souhlasím že je to nefér, ale bohužel je to tak..já když byla těhu s malým aKlárce byli 3, tak dokud jsem neřekla že jsem těhu, tak mi jí brali, jakmile jsem se přiznala, tak mou přihlášku dali z jedné hromady na druhou 😝 ..je fakt že u nás maminy zatajují těhotenství..teda pokud to není nějak moc vídět a řeknou že jsou do práce...noa mají dítě ve školce..je to fakt děs těma školkama 😝 ..vemte si jak to udělají matky co mají dvouleté čerpání rodičáků...

paolin
4. bře 2008

mikco, u nas jsou zapisy ve stejny den a pak si reditelky sednou a vyradi ty, co jsou vickrat.
ja mam v zadosti napsany konec materske a nastup do zamestnani, pac jsem na druhou materskou
jeste nenavazala a druhe dite se mi jeste nenarodilo. zadost do skolky ponese manzel.
tak jsem zvedava..ceka nas to v patek. oni si asi stejne pamatuji, ze jsem tehotna. chodime
do te skolky jednou tydne do pripravky.

janah.
7. bře 2008

Tak jsem dneska na školce viděla vyvěšenej papír, ve kterým píšou, že je velkej převis poptávky. Prej nepřijatý děti povedou jako "náhradníky". 😨 😒 Ještě, že to letos nemusíme řešit.

poi
28. srp 2008

Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat,jen teoreticky,v listopadu 2009 mi končí 3letá RD a zápisy do školek jsou tuším vždy zjara.Takže pujdu k zápisu jaro 2009,ale tzv.školní rok ve školce 😀 začíná v září a synovi ještě nebudou 3 roky,takže ho vezmou až od jeho 3 let? nebo až vlastně od pololetí? Kdyby ho vzali až se uvolní místo,tak budu doma zadarmo,nebo jak to je? Omlouvám se za zmatené napsání 🙂

gabou
28. srp 2008

Ahojky Poi! Pracovala jsem ve školce, tak snad ti odpovím dobře..k zápisu jsi měla jít už letos na jaro a tam by ti řekli co a jak..ale vzít do školky synka můžou asi až od tří let..tak nevím přesně, jak to u tebe bude 😅

poi
28. srp 2008

Aha,moc díky za radu 🙂 Ale když půjdu až na jaře,tak ho vezmou(když bude místo),že?A můžou děti nastoupit hned jak jim je 36 měsíců nebo až od půlky školního(vlastně školkového 😉 ) roku,takže cca až v lednu?

gabou
28. srp 2008

No, to jak která školka..podle místa, počtu dětí a tak..jen málokterá školka by držela místo do ledna, nevím, jak se to bude teď dělat..Ale školky potřebují dostat penízky na počet zapsaných dětí, víš? A jestliže bys chtěla, aby synek nastoupil později, třeba budeš muset platit do té doby školné, nevím..
My máme holčičku v lednu, tak sama nevím, jak to pak bude..ale asi ji ještě nechám do srpna doma s babí (v té době bude už v důchodu) a nastoupí asi až od září..uvidíme..

vojtisek2007
28. srp 2008

POI - k zápisu by jste měli jít na jaře 2009 - během letních prázdnin (nebo možná i dřív) ti přijde takový papír s potvrzením, že más malýho do školky přijatýho a chtějí oficiální odpověď od když do školky nastoupí - a myslím, že už u toho zápisu se tě předběžně ptají , kdy by nastoupil - takže by nastoupil v tom listopadu, jak mu budou 3 - nebo ho můžeš mít oficiálně přijatýho - ale v školce nahlásíš, že si necháš ještě ten 4 roky mateřskou - a je to.....např. Nebo naše školka bere děti od dvou let....takže u nás by mohl klidně od září - začátku "školkového" roku. Poptej se u zápisu - a hlavně asi měsíc před zápisem bývá ve školkách otevřený den dveří - tak to by ses taky mohla poptat jak to v které školce chodí..... 😉

poi
28. srp 2008

Moc vám všem děkuju za radu 😉 Koníka jsem objevila až nedávno,ale je to tu super.MĚJTE SE ZATIM KRÁSNĚ. 🙂