• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vezmou dceru do školky do odpoledne nebo jen na 4 h?

28. srpna 2008 
Ahojky,
podívejte se na zřizovatele (většinou obec) u nás mají normálně na netu info a jsou tam i odkazy na weby školek, dny otevřených dveří, termíny zápisů.... Na některých stránkách školek mají i kritéria, podle kterých berou dětičky. Nebo Vám je řeknou na dnech otevřených dveří. Každá školka to má jinak, ale v rámci zřizovatele snad stejně (např. Praha to může a asi i má jinak než př. Brno). U nás je kromě velkýho počtu dětí problém dát si přihlášku do více školek. Mají s tím pak víc práce, do který se ředitelkám nechce. :cry:
Malej se nám narodil taky v červnu a k zápisu mi ho odmítli přijmout, že ho 100% nevezmou, ať to zkusím za rok. Naštěstí se nám napodruhé zadařilo. Teď jen budu doufat, že když už tam jeden je, že vezmou i další :pensive: :pensive: (opět jedno z kritérií). Jo holt, je to boj. Myslím, že se dám na hlídání dětí a budu v balíku :grinning:
3. bře 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas se tedy muze podat jen jedna prihlaska do skolky.
ja tedy nevim, ale pokud uprednostni dite, ktere jeste nema tri roky a maminka musi nastoupit
do prace, tak mi to prijde nefer. ja normalne musim v cervenci taky nastoupit do prace a nikdo mi nezaruci,
ze se mi dite narodi zive, nebo bude OK. a abych mela jako tehotna mensi sance..holt kazdy dava duraz na to sve.
3. bře 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
paolin a jak zjistí školky že jsi si dala přihlášku i jinam??jedině že máte spádové oblasti...jinak naprosto s tebou souhlasím že je to nefér, ale bohužel je to tak..já když byla těhu s malým aKlárce byli 3, tak dokud jsem neřekla že jsem těhu, tak mi jí brali, jakmile jsem se přiznala, tak mou přihlášku dali z jedné hromady na druhou :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..je fakt že u nás maminy zatajují těhotenství..teda pokud to není nějak moc vídět a řeknou že jsou do práce...noa mají dítě ve školce..je to fakt děs těma školkama :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..vemte si jak to udělají matky co mají dvouleté čerpání rodičáků...
4. bře 2008 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
mikco, u nas jsou zapisy ve stejny den a pak si reditelky sednou a vyradi ty, co jsou vickrat.
ja mam v zadosti napsany konec materske a nastup do zamestnani, pac jsem na druhou materskou
jeste nenavazala a druhe dite se mi jeste nenarodilo. zadost do skolky ponese manzel.
tak jsem zvedava..ceka nas to v patek. oni si asi stejne pamatuji, ze jsem tehotna. chodime
do te skolky jednou tydne do pripravky.
4. bře 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dneska na školce viděla vyvěšenej papír, ve kterým píšou, že je velkej převis poptávky. Prej nepřijatý děti povedou jako "náhradníky". :fearful: :unamused: Ještě, že to letos nemusíme řešit.
7. bře 2008 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat,jen teoreticky,v listopadu 2009 mi končí 3letá RD a zápisy do školek jsou tuším vždy zjara.Takže pujdu k zápisu jaro 2009,ale tzv.školní rok ve školce :grinning: začíná v září a synovi ještě nebudou 3 roky,takže ho vezmou až od jeho 3 let? nebo až vlastně od pololetí? Kdyby ho vzali až se uvolní místo,tak budu doma zadarmo,nebo jak to je? Omlouvám se za zmatené napsání :slight_smile:
28. srp 2008 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Poi! Pracovala jsem ve školce, tak snad ti odpovím dobře..k zápisu jsi měla jít už letos na jaro a tam by ti řekli co a jak..ale vzít do školky synka můžou asi až od tří let..tak nevím přesně, jak to u tebe bude :sweat_smile:
28. srp 2008 v 10:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha,moc díky za radu :slight_smile: Ale když půjdu až na jaře,tak ho vezmou(když bude místo),že?A můžou děti nastoupit hned jak jim je 36 měsíců nebo až od půlky školního(vlastně školkového :wink: ) roku,takže cca až v lednu?
28. srp 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, to jak která školka..podle místa, počtu dětí a tak..jen málokterá školka by držela místo do ledna, nevím, jak se to bude teď dělat..Ale školky potřebují dostat penízky na počet zapsaných dětí, víš? A jestliže bys chtěla, aby synek nastoupil později, třeba budeš muset platit do té doby školné, nevím..
My máme holčičku v lednu, tak sama nevím, jak to pak bude..ale asi ji ještě nechám do srpna doma s babí (v té době bude už v důchodu) a nastoupí asi až od září..uvidíme..
28. srp 2008 ve 13:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
POI - k zápisu by jste měli jít na jaře 2009 - během letních prázdnin (nebo možná i dřív) ti přijde takový papír s potvrzením, že más malýho do školky přijatýho a chtějí oficiální odpověď od když do školky nastoupí - a myslím, že už u toho zápisu se tě předběžně ptají , kdy by nastoupil - takže by nastoupil v tom listopadu, jak mu budou 3 - nebo ho můžeš mít oficiálně přijatýho - ale v školce nahlásíš, že si necháš ještě ten 4 roky mateřskou - a je to.....např. Nebo naše školka bere děti od dvou let....takže u nás by mohl klidně od září - začátku "školkového" roku. Poptej se u zápisu - a hlavně asi měsíc před zápisem bývá ve školkách otevřený den dveří - tak to by ses taky mohla poptat jak to v které školce chodí..... :wink:
28. srp 2008 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc vám všem děkuju za radu :wink: Koníka jsem objevila až nedávno,ale je to tu super.MĚJTE SE ZATIM KRÁSNĚ. :slight_smile:
28. srp 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek