icon

Hipp, Hami, Sunárek. Co vešemu dítku nejvíce chutná?

avatar
denousek
20. kvě 2008

myslim ze otazka je jasna a zřetelná,,...co vam nejvíce respektive vešemu dítku nejvíce vyhovuju nebo-li nejvice chutna??

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 89 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Rodiče v diskuzi nejčastěji zmiňují značky Hami, Hipp, Sunárek, Frutapura (Hamánek), Alnatura, Nutrilon a Nestlé jako běžné volby kojeneckých příkrmů a kaší.
  • Mnoho rodičů kombinuje různé značky podle chuti a konzistence a používá skleničkové příkrmy především na cesty, zatímco na běžné krmení někteří vaří doma.
  • Názory se liší ohledně vhodného věku pro zavedení hovězího masa a kousků v příkrmech; někteří rodiče dávají hovězí už od 5–6 měsíců, zatímco mudr. v diskuzi doporučuje spíše od cca 8 měsíců a kousky až později.


Nejčastější otázky

Q: Jaké značky kojeneckých příkrmů a kaší stojí za vyzkoušení?
A: V diskuzi jsou zmiňovány Hami, Hipp, Sunárek, Hamé/Frutapura, Alnatura, Little Bee (Kaufland), Nestlé, Nutrilon, Humana a Holle jako nejběžnější značky.

Q: Obsahují dětské příkrmy sůl nebo cukr?
A: Rodiče v diskuzi uvádějí, že u Hippu se ve složení objevuje sůl, Hami a Sunárek bývají často neslazené, a některé Nestlé kaše jsou inzerovány jako „bez cukru“, avšak rodiče upozorňují na přítomnost sladidel.

Q: Kdy zavést hovězí maso a pevné kousky do příkrmů?
A: Někteří rodiče připouštějí hovězí od 5.–6. měsíce; mudr. v diskuzi doporučuje zavádět hovězí spíše od ~8 měsíců a podle jedné zmínky uvádí, že kousky by měly být až od 10. měsíce.

Q: Jak řešit potravinové reakce a ekzém v souvislosti s příkrmy?
A: Rodiče hlásí, že citrusy a pomeranč způsobily osypání, a pediatrička v diskuzi doporučila u ekzému podávat jen vodu a omezit lepek u citlivých dětí; také někteří rodiče omezují mléčné výrobky a sledovali reakce.

Q: Jaké jsou zkušenosti s Frutapurou?
A: Frutapura je v diskuzi popsána jako malé kelímkové ovocné menu spíše jako „malá svačinka“, rodiče ji často míchají s banánem nebo sušenkami, protože porce je malá.

Q: Které čaje a nápoje pro malé děti jsou doporučovány?
A: V diskuzi doporučují Hipp čaj meduňka‑jablko, Sunárek instantní ovocný nápoj (jabko, malina, broskev) jako neslazený granulát, Milupa granulovaný ovocný čaj a obecně rodiče podávají také šťávičky Hipp nebo Hami a pitnou vodu (zmíněna značka Toma Natura).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Rodiče často kombinují různé značky (Hami, Hipp, Sunárek, Frutapura) podle chuti a konzistence.
  • Skleničkové příkrmy jsou vnímány jako praktické na cesty; mnoho rodičů vaří doma pro každodenní jídla.


Sporné názory

  • Vhodný věk pro zavedení hovězího masa: někteří rodiče dávají od 5–6 měsíců, zatímco mudr. v diskuzi doporučuje od cca 8 měsíců.
  • Obsah soli a cukru ve výrobcích: někteří rodiče kritizují sůl v Hippu a sladidla v některých kaších, jiní považují množství za minimální a nezávadné.


Otevřené otázky

  • Jaký konkrétní vliv mají pravidelné bylinné čaje na ekzém a zažívání u citlivých dětí?
  • Ve kterém měsíci je optimální začít nabízet větší kousky v příkrmech (6 vs. 10 měsíců)?
  • Které balené kaše a přesnídávky skutečně neobsahují přidaný cukr nebo nevhodná sladidla?


Zmíněné značky a firmy

Hami, Hipp, Sunárek, Hamé, Frutapura, Alnatura, Little Bee, Kaufland, DM, Nestlé, Nutrilon, Humana, Holle, Milupa, Beba, Sunval, Megafit, Hypernova (Chodov), Toma Natura, Jupi

Zmíněné produkty a metody

Hipp meduňka‑jablko čaj, Sunárek instantní ovocný nápoj (jabko, malina, broskev), Frutapura (Hamánek), Sunárek s mlíčkem, Hami masozeleninové příkrmy, Alnatura skleničky, Little Bee produkty (Kaufland), Nutrilon kaše, Nestlé kaše, Milupa granulovaný ovocný čaj, Beba mléko, Hipp Duetka tvarohová, Jupi multivitamin šťáva, ředěné šťávy, granulovaný čaj, domácí vařená strava, bezlepková dieta, bezvaječné vs. vaječné těstoviny, kousky v příkrmech

Místa a osoby

DM, Kaufland, Hypernova (Chodov), Chodov, pediatrička, mudr.

Strana
z3
avatar
nikitazak
20. kvě 2008

nevim, jestli to tady uz neni, ale narazila jsemna vysledek testu kojenecke stravy.
http://data.idnes.cz/g/eko/infografika_kojeneck...

avatar
sisstin
21. kvě 2008

já teda dávám kousky normálně od 6.měsíce..Hami je vyrábí..a pohoda 😎 a nikdy mi nikdo neřekl, že by se to nesmělo 😕

avatar
nensy
21. kvě 2008

ahoj sisstin mi tedkon začala s kouskama také od Hami bála jsem se že to malá nebude chtít ale papá to a velice dobře 😀

avatar
sisstin
21. kvě 2008

jinak hovězí dávám někdy od 5.měsíce jednou týdně...taková ta menší sklenička hami..a taky jehněčí..a moh se po tom utlouct 😎

avatar
sisstin
21. kvě 2008

a koupila jsem i tu tvarohovou Duetku..je tam od 7.měsíce..tak mu to pak dám..já to nějak neřešim, co tam napíšou, že od kterýho m se to může..tak to dávám 😎 akorát se snažím nedávat květák a brokolici a fazolky, pže dost trpěl na břicho, tak nechci..aby zas uletěl potom 😝

avatar
susik77
21. kvě 2008

tlapicka: aha, tak ked to mas ako hobby pripr. vsetko doma tak ok, 🙂 ja na to nemam cas ani domace suroviny 😝
a tiez si myslim, ze tie detske prikrmy su kvalitne...
pripada mi zbytocne, ked za chvilu bude jest vsetko aby som jej teraz pripr. vsetko bio a sterilne( prehanam) 🙂
ona uz papa vsetko okrem citrusov, jahod, ryb a tvarohu a doteraz nemala ziadnu reakciu.samozrejme, nedavam jej ani ziadne E-cka 😎

avatar
nensy
21. kvě 2008

jo tak tu hovězí má strašně ráda.tak květák jsme měli jednou a pak jsem ji to už nedala a brokolici nechce teda vubec. 😀

avatar
iza
21. kvě 2008

ahoj holky,
tak u nás :
ovocné : frutapura a pak Hipp Bio
mazozelenin a zeleninové : střídám Hipp, Hammi a Alnathuru(teda snad se to tak píše 😅 )
kaše: Hami(mléčné,ovocné) a Nestlé(nemléčné)
šťávičky : Hipp a Hami
kousky nechce, zvací po nich
můžete mi doporučit nějaký fan čajík? neslazenej? a neheřmánkovej....

avatar
iza
21. kvě 2008

oprava HAMI 😅

avatar
sisstin
21. kvě 2008

iza: neslazenej čaj neznám..to jsou právě jen ty bylinkáče 😔

avatar
susik77
21. kvě 2008

iza: cajanek ma nalevove sacky ovocne caje. tusim sme to kupili na Chodove v Hypernove 😉
ale mala to nemusi...skor ten hipp medovka jabko 😎

avatar
nensy
21. kvě 2008

jo tak to já neznám malá nechce čaje vůbec pít pije akorát štávičky od Hipp. 😀

avatar
prada
21. kvě 2008

u nás vede:
Ovoce-frutapura,hami,sunárek a sunárek s mlíkem

zeleninové příkrmy-sunárek a hami)ale teď už vařím, tak skleničky máme jenom na cesty).

čaj-granulovaný hipp a šťávičky od hippu a hami.

avatar
nensy
21. kvě 2008

to ovoce-frutapura jsemtaky dávala ted dáváme Hami,od Hippu jenom štávičky 😀

avatar
ketka
21. kvě 2008

Já dávala ze začátku jenom Hipp, ale teď dáváme Sunárek - přesnídávky, maso-zeleninu, kašičky a malýmu to moc šmakuje. Ty masozeleninový příkrmy střídáme občas s Hami, páč Sunárek nemá zrovna velký výběr.
Jo a dneska mi jeden známý říkal, že byly nějaký testy na ty maso-zeleninový příkrmy a Hipp dopadl nejhůř 😅

avatar
dzany
21. kvě 2008

ahojky, holky granulovaný neslazený čaj - ovocný - dělá sunárek (jmenuje se to instantní nápoj) a mají jabko, malinu a broskev. Naší malý šmakuje.
jináč Hipp nekupuji, obsahuje i v nejmenších skleničkách sůl. Nejvíc nam jede Hami, Hamánek a sunárek. 😉
Kaši zatím kupuji Nutrilon.

avatar
nensy
22. kvě 2008

ahoj mi kupujeme kaši jenom od Hami zdá se mi nejlepší.včera jsem koukila nákou obilno -jablečnou tak jsem zvědavá jestli ji to bude chutnat zatím papala akorát rýžovou 😀

avatar
bramburka
22. kvě 2008

Sunárek je neslazenej granulovanej, jo? Já skoro nic nenašla bez cukru, tak jí učím na vodu a docela jí pije, pokud má žížu, pokud nemá, tak blbne a vylejvá to.

Jinak kaši používáme Nestlé, inzerujou že je bez cukru, ale beztak je slazená sladidlem, ale aspon ne přímo cukr.

Jinak u Hippu mě překvapilo, že je příkrm docela slanej, i sůl ve složení je, ale dávám to, myslím, že to nebude škodlivá dávka (možná proto jí tak jede), svoje jídlo ale nesolim ani nesladim.

avatar
bera
22. kvě 2008

tak my většinou hlavně sunárek a hami 😉 čaje pro děti sáčkové bylinkové i ovocné, nesladím...

avatar
bielanevesta
22. kvě 2008

My dávame hlavne teda Hami, či kašu alebo ovocné presnídávky, ale občas zlupne aj niečo od Sunaru 🙂 Zeleninu v skleničke odmieta

avatar
kristi
22. kvě 2008

jo,jinak kase ma mala z DM - bud Alnatury jahlovy apod nebo nejaky s prichuti, chutnaji ji vsechny

avatar
marinka
22. kvě 2008

My papáme Hami, sem tam Hipp, Sunárek jsme ještě neměli..

avatar
pipi1211
22. kvě 2008

nam najviac vyhovuje hami a potom polivocky od sunarek 😀

avatar
silvia123
22. kvě 2008

My papáme príkrmy od Hipp a ovocné -frutapura, sunárek. Čo sa týka tej frutapury, tak ten kelímok, je naozaj malinký, preto mu ho zmiešam s roztlačeným banánom a nadrhnem 2 keksíky z Nestlé a spapká to celé bez problémov, veľmi mu to chutí.

avatar
silvia123
22. kvě 2008

Aj Hami príkrmy papáme často, hlavne s telacím mäskom mu chutí.

avatar
adkag
22. kvě 2008

my mame s prikrmami problem, maly zje toho malo, ale z kazdej znacky mu chuti nieco ine. napriklad sunarek - zelenina s kuracim masom chuti ale uz s morcacim nechuti,lebo je tak rajcinova omacka pridana. takze ja nevyberam podla znaciek, skusam co zje a co nie. ale oblubene ma len 3-4 vyzivky, ostatne moc nechce ☹

avatar
adkag
22. kvě 2008

este som chcela napisat,ze ovocne mame nestle podobne jak frutapuru a z toho vracal, netusim preco,to bol mix toho zakladneho ovocia.

avatar
susik77
22. kvě 2008

adka: to je zvlastne-urcite zvracal z frutapary? ja ju malej davam preto, ze je to skoro 100% ovocie oproti ostatnym ovoc. prikrmom-vacsinou je vsade ryzova mucka a pod....
mozno skus dat malemu najprv jednozlozkovu frutaparu-napr. tu hrusku 😉

avatar
karot
22. kvě 2008

Tak my jsme kupovali jen kaše od Nutrilonu(špičková je ta medová 😵 a ovocné(jen do terénu)přesnídávky od Hamé a Hami. 😉
Masozeleninové příkrmy nám nejeli,tak je vařím doma. 😎
Co se týče kousků,...............rozmačkávám zeleninu vidličkou(s čočkou je trochu problém,..............asi jí ještě mixnu)a maso mixuju.Jednou jsem mu ho nakrájela na malé kousky a jakmile po dásních poválel 3 sousta,naběhly mu a už jsem do něj nic nedostala. 😔
Nevím,jak velké kousky jsou v kupovaných skleničkách. 😨

Strana
z3