Výběr jídelní židličky, rostoucí židle, atd. Máte tipy?
Zaciname s prikrmy, meme 6 mesici, takze se nam to pomalu chyli s vyberem zidlicky. chtela bych asi drevenou, nejlip nejakou rostouci. Nasla jsem rostouci zidli Jitro, vypada moc dobre a prakticky. Nemate nektera s timhle typem zidlicek zkusenosti? Nakonec bych se klidne nebranila ani nejaky plastovce, pokud bude kvalitni...
Mate li dobre i spatne zkusenosti - sem s nimy!
Predem diky!
Stručné shrnutí
- Židličku na krmení je vhodné začít používat až ve chvíli, kdy dítě samo sedí; do té doby se v diskusi doporučovalo krmení v autosedačce nebo v polohovacím lehátku.
- Levné plastové židličky jako IKEA Antilop jsou v doporučeních oceňovány pro stabilitu, snadnou omyvatelnost a skladnost; k Antilop lze dokoupit nafukovací vložku za 149 Kč a v diskusi se uvádí cena oko 529 Kč včetně podnosu.
- Rostoucí a polohovatelné modely (Jitro, Hauck Alpha, Babypoint Fábula, Chicco Polly, Peg Perego Prima Pappa) se doporučují jako investice, pokud rodič chce židličku využít delší dobu a pro děti, které ještě neumějí pevně sedět.
Nejčastější otázky
Q: Od kdy mohu dávat dítě do jídelní židličky?
A: Židličky se mají používat až od okamžiku, kdy dítě začne samo sedět; v diskusi je uvedeno, že většina dětí začne po 6. měsíci, a do té doby se doporučovalo krmit v autosedačce nebo polohovacím lehátku (zdroj: příspěvky o zkušenostech a odborné poznámky).
Q: Dřevěná nebo plastová židlička — která je praktičtější?
A: Plastové židličky (např. IKEA Antilop, Chicco Polly) jsou v diskusi chváleny za omyvatelnost, nízkou cenu a přenosnost; dřevěné židličky (např. Kombi, Jitro, Scarlett) jsou oceňovány za stabilitu, trvanlivost a možnost rozložení na stolek a židličku.
Q: Které modely jsou vhodné i pro děti, které ještě samy nesedí?
A: V diskusi byly jako polohovatelné a vhodné pro nesedící děti uvedeny Chicco Polly (Polly 2v1, polohovatelná až do lehu, dva potahy), Peg Perego Prima Pappa a některé modely Babypoint (Fábula, Pinta) a Inglesina Zuma.
Q: Je IKEA Antilop bezpečná a jaké má parametry?
A: Antilop je v diskusi hodnocena jako velmi stabilní a testem bezpečnosti doporučovaná; u Antilop je možné dokoupit nafukovací vložku za 149 Kč a v jedné zmínce byla uvedena cena 529 Kč včetně podnosu; nosnost byla v diskuzi zmíněna jako přibližně 15 kg.
Q: Co dělat, když máme vyšší jídelní stůl a pultík židličky je nízko?
A: V diskusi bylo zmíněno, že u některých modelů je pultík nízko a řešení je dát něco pod nohy dítěti nebo volit jiný model; u Geuther Family byl změřený pultík 70 cm od země.
Q: Kde hledat a koupit židličky podle doporučení z diskuse?
A: V diskusi byly doporučovány obchody a e-shopy jako IKEA, Babypoint.cz, Kocarkov.cz, Babywelt.cz, Ajuty.cz, Mimibazar.cz, Svetpostylek.cz a e-Broucek.cz pro konkrétní modely a dostupnost.
Závěry z diskuze
Shoda
- Plastové židličky jsou považovány za praktické, snadno omyvatelné a vhodné na cestování.
- Polohovatelné a rostoucí židle se vnímaly jako lepší volba pro děti, které ještě pevně nesedí, protože umožňují nastavení opěrky zad a výšky.
- Jídelní židličku by rodič měl zavést až ve chvíli, kdy dítě umí samo sedět; do té doby se volí autosedačka nebo lehátko.
Sporné názory
- Dřevěná židlička versus plastová židlička — některé uživatelky preferovaly dřevo pro stabilitu a dlouhou životnost, jiné preferovaly plast pro snadné čištění a nízkou cenu.
- Levná versus drahá židlička — část diskutujících považovala investici do dražší polohovatelné židle za opodstatněnou pro zdravotní a polohovací výhody, jiní upřednostňovali levné funkční varianty (IKEA Antilop) z hlediska praktičnosti a rozpočtu.
Otevřené otázky
- Který konkrétní rostoucí model (např. Jitro vs. jiné značky) skutečně vydrží bez problémů až do školního věku?
- Které přidělávací židličky na stůl jsou bezpečné a jaké mají certifikace stability pro různé váhy a výšky stolů?
- Jaké jsou standardizované nosnosti a zkoušky stability jednotlivých modelů u oficiálních testů spotřebitelských organizací?
Zmíněné značky a firmy
IKEA, Antilop, Jitro, Babypoint, Fábula, Pinta, Filou, Safír, Geuther, Hauck, Alpha, Peg Perego, Prima Pappa, Chicco, Polly, Babywelt.cz, Ajuty.cz, Kocarkov.cz, Mimibazar.cz, Svetpostylek.cz, e-certik.cz, Babydracek.com, Splavacek.cz, MSBOX.cz, Malvik.cz, Handypraha.cz, Mimishop.cz, Babyportal.cz, ProDeti (tonejlepsi.com), DetskeSny.cz, Esen-baby.cz, Baby Design, Bejbycentrum.cz, DetskyRaj.cz, CAM, Inglesina, Scarlett, Stokke, Klups
Zmíněné produkty a metody
IKEA Antilop, nafukovací vložka (vložka Antilop 149 Kč), rostoucí židle Jitro, Babypoint Fábula, Babypoint Pinta, Filou, Safír, Geuther Family, Hauck Alpha, Peg Perego Prima Pappa (Prima Pappa Diner), Chicco Polly (Polly 2v1, Happy Snack), Inglesina Zuma, CAM Campione, Scarlett Kombi, Stokke Tripp Trapp, přidělávací židličky na stůl, polohovací židle, rostoucí židle, omyvatelný pultík, pásy/kšírky, látkový sedák, podložka/podnožka pro nohy, test stability židliček, krmení v autosedačce, používání polohovacích lehátek
Místa a osoby
Teplice, Itálie, Tatry, ČR
ilci - a jsou tam popruhy? my musíme mít židli s popruhy - náš malý je velice živý.
Holky vybíráme židličku,neznáte někdo tuhle nebo doporučte mi něco???
ta z kraspolu vypadá luxusně! zajímalo by mě, jak se skládá.. nebo na cestování s sebou židličku neberete?
já mám židličku baby design pepe a spokojenost kšíry pěkně naše živější zlatíčko udržej je ji 7.měs tak nevim až jí bude třeba rok ale zatim max.spokojenost
jo a na cestování dělaj takový jen sedáky na klasickou židly záleží jek často cestujete je to zas investice navíc ale na doma ta pepe fakt supr stála asi 1800 takže dobrý mrkni na net já ji mám z internetu prodejna petto.cz
kubino, díky moc, o pepe jsem taky uvažovala, patří mezi favority. díky i za tip na prodejnu 😅
jojo není zač,já uvažovla i nad baby pointem mají kšíry polstrované jinak je to to samé ale drašší,prodavala sem v dětskym před mateřskou a ty baby point sme tam měly.fabulu,pintu atd,byly fajn.já mam tu pepe a je to to samé takže opravdu bych se jí nebala.není to teda nic extra skladného na cesty ale to bys pak opravdu musela ty sedáky nebo investovat do náky co umožnuje velkou skladnost s tím nemám zkušenost..
mn. • 1d • Dnes ve 22:29
Zdravím všechny. Právě vybíráme pro malého židličku na krmení. Netušila jsem, jaký to bude problém. Prosím, můžete mi poradit? Zda dřevěnou nebo plastovou, polohovatelnou, jaké máte zkušenosti?
Děkuji 🙂
ivika18 • 1d, 29tt • Dnes ve 22:33
já jsem radši pro plastovou polohovací (i když dřevěné se mi líbí víc), ale když začneš přikrmovat v 6, 7 měsících, tak to ti ještě skoro žádný mimi nesedí, takže je to praktičtější.
ahojky, my jsme koupili male od Babypointu zidlicku Pinta a naprosta spokojenost
je to tato:
http://www.baby-eshop.cz/jidelni-zidlicky/multi...
Já mám tuto: http://www.detskydum.cz/detail/geuther-family-2... Používáme tedy teprve krátce, ale zatím jsem spokojená. Nechtěla bych sedět na igelitu a tak jsem ho nepořizovala ani pro Toninku 😉 Navíc tahle židle vyšla dobře v testech.
My máme plastovou Chicco - také jsme dlouho váhali a študovali a porovnávali ji s ještě asi dalšími 50 židličkami, které na obchodě měli. 😉 Je skladná, dá se polohovat (všechno, včetně opěrky nohou, zad a stolečku), byla jedna z nejstabilnějších a nejbezpečnějších - na všechno jsou pojistky, takže je téměř nemožné, aby si někde dítě skříplo prstíky...jsem s ní spokojená. A také má dobré polstrování - není to jen plast, jako u ostatních židliček, ale je tam prý přídavek jakési textilie, takže by se ten potah neměl nikde trhat.
Zatím na ni spatřuju jen jednu nevýhodu - docela špatně se s ní manipuluje (přestože má vepředu kolečka) - ale zase na druhou stranu, nikam s ní nejezdíme, většinu času nám stojí u stolu. 🙂
Vybíráme též židličku. Moc se mi líbí tahle http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=316122. Co myslíte?
Ahoj holky, taky zvažujeme Fábulu od Babypointu, bohužel na živo jsme jí neviděli (jen Pintu...), taky bych se chtěla zeptat, jestli jí někdo nemáte vyfocenou jak se dá polohovat... na netu je samozřejmě foto jen v jedné základní poloze... 😒
my měli taky Ikeáckou antilop, problém s ní měla jen babička, protože neustále škobrtala o nožičky, jak jsou jakoby "do jehlanu".
A ještě stále se tam klidně malá vleze a to jsou jí tři a půl (ne že by v ní opravdu jedla, ale vejde se tam)
Ale je fakt, že než si sama sedla a velmi jistě seděla, používala sem na krmení polohovací lehátko - měla sem ho z druhý ruky i s pultíkem.
mn. - my jsme jí koupili o víkendu v Kika za cca 1500,-. Zatím plná spokojenost. Čekali jsme až bude malá opravdu dobře sedět. Do té doby jsme krmili v lehátku. Malá si to teď moc užívá asi se cítí dospěle 🙂 že s námi jí u stolu.
Nemate nekdo prosim zkusenosti s zidlickou CAM Mini Plus:
http://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-cam-min...
Moc se mi libi, protoze neni tak bytelna jako vsechny ostatni. Na druhou stranu trochu pochybuju o stabilite a navic nevidim kolecka. Diky !! 🙂
Martuli, tady mas fotku brachovy holcicky ve sklopene fabule, je to tam dobre videt i s miminkem:
majdula: tobě taky moc díky!
holky, ještě se zaptám... byla jsem tak nějak už rozhodnutá pro tu Fábulu... viděla jsem teď nové vzory od Chicca a tak teď nějak nevím... asi neudělám chybu, ať vyberu jednu nebo druhou... nebo myslíte, že v nich je nějaký zásadní rozdíl?
U toho chicca se dá polohovat i nánožník - když skolopíš sedačku do lehátkové podoby, můžeš ho také zvednout a dítěti potom nevisí nožičky dolů. To si myslím, že u fábuly nejde.
prosim vas, da se Fabula uplne snizit, jakoze je z ni nizka zidlicka? nikde na obrazkach jsem to nevidela, ale pak mel nekdo fotku na mimibazaru a tam to tak bylo.
nanoznik opravdu nejde polohovat? diky moc za rady

Halo halo, prosím napíšete mi zkušenosti s vaší jídelní židličkou? doporučujete?