Nárok na porodné. Mám?

pavlanatlinka
22. lis 2011

Ahojky, nevíte jak to je, když nejsem za přítele vdaná a on má bydliště jinde než já, ale je přiznaný otec dítěte, mám právo na porodné? Vydělává 20tis. měsíčně a já jsem dříve vydělávala 14.tis., ale byla jsem celý těhu na nemocenské .Nevíte, jestli na to porodné mám právo?

anieanne
22. lis 2011

Podle mě ne, i kdyby nepočítali přítele plat ( což podle mě budou, když je přiznaný ), tak se čtrnácti jsi vysoko nad hranicí, dle které se to bere.

petra.happyday
22. lis 2011

Myslím si, že určitě nee...ale za zeptání na úřadě nic nedáš 😉

blondynka400
22. lis 2011

Taky si myslím že ne, i bez přítele jsi nad hranicí životního minima.

jasminy
23. lis 2011

Holky mají pravdu, asi ne.

lidasedlakova
23. lis 2011

ne...nevejdeš se do životního minima...ty by jsi musela být sama v bytě(bez rodičů!!) a pokud se vejdeš do životního minima tak ti dají porodné...ale hodně málo lidí na to porodné dosáhne...stejně to jsou parchanti,pak at se nediví proč je málo dětí..

schnek
23. lis 2011

myslím, že je to stejný jako s přídavkama, musíte mít příjem do 2,4násobku životního minima a musí to být první dítě v rodině. Ale pokud měl otec příjem kolem 20tis (a budeš ho uvádět v RL dítěte), tak se do toho 100% nevejdeš. Tady si můžeš spočítat živ. minimu a vynásobit tím 2,4 a uvidíš. Počítej tam i dítě 😉

kami1984
23. lis 2011

Nevlezes, ale pokud bys byla sama, posuzuje se posledni ctvrtleti pred narozenim ditete...
me pani na socialce rekla, tak jste pracovala,manzel pracuje, co byste chtela.....
hold nam nedaji,aby bylo pro ty, kteri nasemu statu pak vrati kulovy....

lidasedlakova-porizovat si deti kvuli porodnemu?no to snad ne:(( ono by to chtelo vice skolek a prehlednejsi,dosazitelnejsi soc. system.. 13000 pomuze na chvilku, ale ne na cca 20let pece o dite...

salomee
8. říj 2012

Ahoj, vím, že je to otázka, ale nechce se mi už hledat, kam jinam přispět, mrznu u otevřeného okna, aby jel net🙂
Mám tu takový "sociální oříšek"..a zajímá mě, jestli mám šanci na porodné.
Takže v rozhodným období (leden, únor, březen 2012) jsem měla příjem 50929Kč, to bych nárok neměla.. ale:
- Peníze za půl února a březen jsem dostala od sociálky až v dubnu..Počítá se to teda do rozhodného příjmu?
- Výše zmiňovaná částka byla omylem navýšena o tři tisíce, které teprve budu vracet (chtěli mi to strhávat z mateřské, ale nakonec to bude z dovči, která mi zbyla). Navýšilo se to ne mou vinou, spletl top zaměstnavatel a ani ossz si toho pak nevšimla, až za čas... bez těch třech tisíc by šance byla, ne?... to by bylo, i když počítám tu částku, co jsem dostala až v dubnu.
Tak co si o tom kdo myslíte?
Díky za odpovědi.
Jo a ještě jsem nenapsala, že jsem s dítětem sama a otec není uveden v rodném listě, takže jeho příjem tam nefiguruje.

cbabu
8. říj 2012

do porodného se počítá poslední čtvrtletí předcházejí porodu, tzn jestli jsi byla na neschopence tak by ti to dali, ale jelikož partner má kolik má tak se do toho asi nevejdeš.

noskova
4. lis 2012

ahoj s porodným nepočítej... je jedno jestli bydli nekde jinde nebo ne,je uznaný jako otec ditete takže se pocitaji 2 platy .... a na to nedosahnete. Oba dva by jste museli mti za posledni 3 mesice pred porodem MENE NEŽ 16 900 kč ! a to nedosahujete ...